ЕСВ для ФОП по 2й форме.

Статус: Offline
Реєстрація: 30.09.2010
Повідом.: 56
ЕСВ для ФОП по 2й форме.

Здравствуйте! Вопрос по единому социальному взносу. Зарегистрировал ФОП в конце июня, сразу же перешел не упрощенную систему, 2ф. До 20 июля оплатил единый налог, т.е 243.6 грн. Про обязательную уплату ЕСВ недавно узнал:( Когда теперь мне его платить и сколько?
 
Про обязательную уплату ЕСВ недавно узнал Когда теперь мне его платить и сколько?


298.1.2. Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Т.е. вы стали плательщиком ЕН с 1 июля, соответственно и плательщиком ЕСВ с первого июля.
ЕН вы оплатили правильно, до 20-го текущего месяца, а ЕСВ можете платить или ежемесячно (за предыдущий месяц), или поквартально (за прошедший квартал):
6. Обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними у підпункті 3 пункту 1 розділу II цієї інструкції, які обрали спрощену систему оподаткування:
...
2) платники сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Платники можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
 
Т.е. вы стали плательщиком ЕН с 1 июля, соответственно и плательщиком ЕСВ с первого июля.
ЕН вы оплатили правильно, до 20-го текущего месяца, а ЕСВ можете платить или ежемесячно (за предыдущий месяц), или поквартально (за прошедший квартал):
Получается, что ЕСВ за июль мне необходимо оплатить до 20 августа! Спасибо Вам! Раньше, насколько я знаю, его не платили вообще... Сейчас, вроде, только пенсионеры могут не платить. А если я трудоустроен параллельно в другой организации и за меня производят необходимые отчисления?
 
Останнє редагування:
Организация производит отчисления за наёмного сотрудника, а не за ФОПа. За ФОПа вы платите и отчитываетесь самостоятельно.
 
Получается, что ЕСВ за июль мне необходимо оплатить до 20 августа!
Хотите - до 20 августа, а хотите - до 20 октября гамузом за весь квартал.

Раньше, насколько я знаю, его не платили вообще...
Это было еще до исторического материализма, когда был не ЕСВ, а пенсионный. А когда появился ЕСВ, то все единоналожники платили.
 
Назад
Зверху Знизу