Linux - справа державна

Статус: Offline
Реєстрація: 21.10.2004
Повідом.: 1
Linux - справа державна

Шановні друзі!

Багато хто з вас розуміє переваги операційної системи Linux і користується нею на своїх домашних комп’ютерах. Але я хочу порушити питання Лінукса на державному рівні. Треба донести до наших “державних діячів”, що треба дбати про державні інтереси й в галузі програмного забезпечення. Кожен політик, кожен депутат, кожен держслужбовець повинен узнати, чому державні установи багатьох країн світу не використовують Windows, а використовують операційні системи з відкритим кодом, зокрема Linux. Це питання державної безпеки, державної економії, розвітку національного ПЗ тощо.

Для об’єднання зусиль тих, хто зацікавлений в розвіткові українських високих технологій, українського програмного забезпечення, української мови, в лобіюванні українського (україномовного!) ПЗ на державному рівні, в можливості перетворення українців у передову, високотехнологічну націю – створюється Міжнародна асоціація “Український комп’ютер”. Прошу прочитати про це матеріал на:
Посилання видалено

Якщо у вас є думки з цього приводу, якщо ви хочете взяти участь у створенні, роботі, популяризації цієї асоціації – пишить або в цю гілку, або на мило:
sensar@i.com.ua
scherbyna@yahoo.com

А про розвіток Асоціації можна читати на сторінці:
Посилання видалено

Володимир Щербина, вчений секретар журналу нової еліти “Перехід-IV”
Посилання видалено
 
Софта мало еще под Линукс. Не все проги для виндовс есть в линуксе. Для оффиса, наверно хватит и Линукса, а вот для всяких разносторонних личностей у которых программ столько, что если оценить их настоящую стоимость (то есть если их покупать легально), то эта сумма была бы намного большей, чем стоимость лицензионного виндовз. Я даже не говорю про армию геймеров.

Есть ли в линуксе достойные заменители:

CorelDraw
Photoshop
MSOffice
SoundForge
Cubase
Orcad, Pcad и прочие СADы
MPLab и прочий софт для программирования внешних контроллеров
Чтото типа WinEdit - редактор для написания статей в формате TeX (LaTeX).
Это я написал свой "круг интересов", но есть же и другие юзеры, со своими интересами и у них тоже есть какой то специфический софт.
 
Drema сказав(ла):
Софта мало еще под Линукс. Не все проги для виндовс есть в линуксе. Для оффиса, наверно хватит и Линукса, а вот для всяких разносторонних личностей у которых программ столько, что если оценить их настоящую стоимость (то есть если их покупать легально), то эта сумма была бы намного большей, чем стоимость лицензионного виндовз. Я даже не говорю про армию геймеров.

Есть ли в линуксе достойные заменители:

CorelDraw
Photoshop
MSOffice
SoundForge
Cubase
Orcad, Pcad и прочие СADы
MPLab и прочий софт для программирования внешних контроллеров
Чтото типа WinEdit - редактор для написания статей в формате TeX (LaTeX).
Это такой юмор? :-) TeX из юнихов вышел. Софта море. Вот гугль говорит например тут Посилання видалено

Ну и ваще по главному вопросу Посилання видалено

Drema сказав(ла):
Это я написал свой "круг интересов", но есть же и другие юзеры, со своими интересами и у них тоже есть какой то специфический софт.

Проблема в больших конторах в том, что уже в работе софт под винду и переписывать всё под линух напряжно. Тут никакая любовь к пингвину не поможет.
 
CorelDraw - corelDraw for linux
Photoshop - Corel-photo-paint, GIMP
MSOffice - всего 4 распрастраненных офиса
SoundForge - не помню названия, по-моему ProTux, или что-то вроде, хотя я на нем не работал...
Cubase, Orcad, Pcad и прочие СADы - не входят в перечень программ с которыми я имею дело, но уверен, что они есть... Причем, поставь любую софтину и поймешь - она сделана для людей... тот же Гимп или Мазила... Ни и-експлорер, ни фотошоп такой юзабильностью не отличаются...
 
Linux - он интуитивно не так понятен как Windows. Без мануала не разберешся (чего стоит пункт меню "создать дисковод"! для моей неокрепшей психики это слишком...).
Я поковырял пару дней LinuxJunior - но так и не разобрался как запускать программы, для которых нет ярлыков, как копировать файлы и т д.
 
не знаю... я ASP "ковыряю" уже месяца три... ставлю на новые машины под продажу... Все-таки приятно - не будет проблем с мелкотелыми в случае чего, да и систему проверить можно покупателю... знаю как минимум три машины, на которых линуха остались в качестве дополнительной системы...
 
Я работаю под Линуксом. Преимущества: ни одна налоговая не пристанет; софт аналогичный Виндовскому есть в достаточном количестве; учиться никогда не поздно;) ; Недостатков - таких, чтоб в конторе снова начать ползоваться MD, - пока не вижу.
 
На жаль, no13 правий -- піпл "подсадили" на крадену віндосу, наваяли кучу професійного чи непрфесійного, корявого чи чудового, але реально працюючего софта, і тепер дуже важко це все перевести. До нас на фірму напередодні заходила налогова, так я їх зараз радо вітаю, бо такі силові перевірки є ще одним важелем для впровадження вільних систем та софта. АЛЕ! З моїх спостережень в Харкові: як комп під Віндою, за нього можна любу "дєвочку" посадити, і вона буде виконувати необхідний об"єм робіт. Під Лінаксом "дєвочка" зможе працювати тільки у тому випадку, як є толковий сісадмін, котрий налаштує їй все "від і до". Хіба буде зараз сісадмін-ніксоїд задовільнений платнею та працею анікейщіка? ХІба є зараз в достатній кількості анікейщики-лінаксоїди? Це перше.
Друге: хоча, як раз, Лінакс дав би змогу заробити місцевим програмерам, але тільки у випадку загальної росповсюдженості. Приклад: до хрєніща скрізь пореби в базах даних. Всі воні писались під Аксесом чи подібною %єрнею, але підприємства РОКАМИ накопичували дані. І що робити? Як перевести фірму, у котрій база даних з 1990 року на ФоксПро починалась, на Лінакс? А так їм дешевше ОЄМ-віндосу купити. Та і програмерів-лінуксоїдів я щось у Харкові не дуже зустрічав. Чесно кажучі, жодного. Віндозники на потреби ринку відреагували -- бачив пару баз даних, зроблених на віндових phoenix та interbase.
 
Посилання видалено

В двух словах:
Производится сбор подписей к открытому письму (на украинском языке) новоизбранному Президенту Украины Виктору Ющенко, с просьбой использовать программное обеспечение с открытым кодом.

Необходимость в подобного рода акции возникла после встречи Президента Украины с Б. Гейтсом, на прошлой неделе, в которой глава Microsoft пообещал Украине, как развивающейся стране, значительные льготы. Подобное соглашение может привести к принудительному использованию в ВУЗ'ах и госучреждениях только продуктов Microsoft.

Одним из основных является вопрос "зачем платить за чужое США, если у нас есть свое?" и "зачем создавать рабочие места за границей, если у нас много умных голов есть здесь, которые регулярно уезжают за границу на заработки".
 
Назад
Зверху Знизу