Сегодня Львов говорит по-русски, а Харькову слабо по-украински?

Статус: Offline
Реєстрація: 26.06.2007
Повідом.: 22356
Сегодня Львов говорит по-русски, а Харькову слабо по-украински?

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


И не надо нам никаких законов, не надо разрешений и ограничений - народ сам разберется. Как в этом блоге - мы все прекрасно понимаем друг друга. И только настоящие "ватники" требуют перейти "на правильный язык".

Инициативу львовян, которые сегодня весь день будут разговаривать по-русски, поддержали в Донецке - местных жителей призвали сегодня разговаривать по-украински.

Такие слова дорогого стоят:

"26 февраля я, львовянин, буду общаться на русском языке.

Мы, львовяне, хотим обратиться к жителям Востока и Юга Украины с благодарностью за поддержку в борьбе против преступной власти. Мы вместе стояли на баррикадах, мы вместе с вами скорбим о погибших, и мы вместе с вами хотим построить новую Украину.

Мы обращаемся к вам на русском в первую очередь потому, что для нас важно теперь поддержать вас в борьбе, которая все еще продолжается в Луганске, Крыму, Днепропетровске, Херсоне и Одессе. И еще потому, что определенные политические силы пытаются спекулировать вопросами языка в Украине в и без того сложной и накаленной ситуации. Мы не хотим, чтобы нас как жителей Западной Украины ассоциировали с радикальными заявлениями представителей ВО «Свобода» –ведь далеко не все во Львове, Ивано-Франковске или Тернополе поддерживают идеологию этой партии.

Мы не собираемся насильно насаждать украинский язык и тем более притеснять права русскоязычного населения Востока и Юга Украины......."

"26 лютого я донеччанин буду спілкуватися українською мовою.

Саме в цей день у Львові пройде захід, що ставить за мету показати Верховній Раді, та мешканцям Східних та Південних регіонів, що деякі політичні дії не мають нічого спільного з справжнім бажанням українського народу. Тому місто Лева 26 лютого перейде на російську мову.

Ми донеччани хочемо виразити свою підтримку розбудові громадського суспільства в Україні, і в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних областей держави 26 лютого ми будемо спілкуватися українською мовою дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди.

Ми звертаємося до мешканців Західних та Центральних областей. Не осуджуйте нас. Ми стали заручниками багатьох зовнішніх факторів. Це є дезінформація, «гебельсівська» пропаганда діячів, заміна понять, безвідповідальність окремих чиновників та політиків, тиск криміналу. Нам доводиться боротися на усіх фронтах. І це робити важко. І ще важче, коли побратими з заходу рівняють всіх як «бидло» та «бандитів». Ми не такі! Так, у нас є досить представників людської раси, якими не можна пишатися, і яких ми самі називаємо бидлом та бандитами. Але де їх нема?

Люди східної України то є добрі, прості й сильні нащадки козаків, але яких завжди змушували і ще досі примушують цього не згадувати. Нам складно. Але ми боремось, і ми поборемо!

Не рівняйте усіх через «Партію регіонів» та окремих її представників . Маніпулювання населенням наших регіонів, ще досі має місце, але такому явищу настає кінець......"

поддержим?
 
А в Харькове и вообще на Юго-Востоке не запрещали говорить, писать на украинском, не сносили памятники Кутузову, потому что он имеет отношение к России. Нам плюют в лицо, а мы должны утираться и улыбаться. Пусть говорят. Это значит, что там есть люди, которые не поддерживают нацистский переворот.
 
Підтримую обома руками! Сьогодні у крамниці заговорила українською, у декого реакція була не зовсім адекватною. Та то таке, не зважатимемо на дурнів.
 
"26 февраля я, львовянин, буду общаться на русском языке.
Я всегда знал, что коварство галичан безгранично... :увага:

Как-то одна из тещиных коллег, учительница между прочим, спросила недавно - "а что, во Львове умеют говорить по-русски?" :рл:
 
А шо насчет памятного знака УПА?
Це не рахується.

Как-то одна из тещиных коллег, учительница между прочим, спросила недавно - "а что, во Львове умеют говорить по-русски?" :рл:
В Буковеле вообще кажется, что там украинского никто не знает
 
Хочу подякувати львівскій інтелігенції за їх звернення, також всих , хто ії підпримує в цьому питанні . Я дуже чудово розумію, що скасування закону, що передбачав регіональний сатус російської мови у нас в Харкові, та в в інших російськомовних містах спровокує конфлікт і загострить відносини з західними громадянами України.Люди заплутались у безладі інформації. НЕ знаю кому вигідно розколоти Україну-Заходу або Росії, але це точно не треба громадянам України!!!! На знак підтримки львів'ян за єдність українців, проти розколу, сьогодні я розмовляю українською!!!!



я вільно розмовляю російською з льв"янами, жодних проблем
З львів'янами російською можна, а от українською з харків'янами
- це питання:))))))))
 
Останнє редагування:
что, во Львове умеют говорить по-русски?"
думаю именно там и умеют. потому что они знают два языка.
а мы говорим на суржике.
З львів'янами російською можна, а от українською з харків'янами
цілком згодний
 
думаю именно там и умеют. потому что они знают два языка.
Да я не думаю - я знаю. Просто вопрос поставил меня в ступор. Вроде уже пожилая дама, учительница, а в мозгах - полное говно из передач российского телевидения.
 
Вроде уже пожилая дама, учительница, а в мозгах - полное говно из передач российского телевидения.
та я учора надивився на таких на площі. ніби є і адекватні, але таких какашек в голові рідко знайдеш
 
Підтримую обома руками! Сьогодні у крамниці заговорила українською, у декого реакція була не зовсім адекватною. Та то таке, не зважатимемо на дурнів.

не звертайте уваги, воно минеться. як то кажуть "лиха беда начало" (таки катастрофічно не вистачає знання українских ідіом)

неадекватна реакція доречна в тих випадках, коли людина, що виросла в україномовній сім'ї, частіше таке буває з молоддю з периферії, що приїздить до міста і раптом усвідомлює, шо "мы ж теперь таки городскіє", і починає вдавати з себе "гарадского" і балакать таким страшним суржиком, шо капець.
 
Мы не собираемся насильно насаждать украинский язык и тем более притеснять права русскоязычного населения ...
а в Харьковской области (не в Харькове) 90% и так говорят на украинском, - это правда не чистый украинский, как впрочем и тот русский, на котором говорят в Харькве, но в Харькове и в области, 100% - никакой языковой проблемы нет
 
Я украиноязычный львовянин , общаюсь по телефоне с ребятами из юго восточной и центральной Украины почти каждый день и всегда веду разговор на русском языке !
 
у нас и на русском с трудом большинство говорит )))
ихний, придти и пр....
 
Я украиноязычный львовянин , общаюсь по телефоне с ребятами из юго восточной и центральной Украины почти каждый день и всегда веду разговор на русском языке !

Я таким як ти вуха відривав при зустрічі :D
Тут буває дзвониш до львівського офісу, очікуючи нагоди трохи попрактикувати свою українську а тобі відразу у відповідь "Здравствуйтє, чєм могу Вам помочь?" :D
 
підтримка


я б казав приблизно 80%, але ви праві - чистої української малувато

грамотної української малувато, я б сказала. корінне населення вживає багато діалектизмів (до речі, слобожанський діалект суттєво відрізняється від черкаського і того ж галицького та навіть від сусіднього полтавського - знаю це на власному досвіді), молодь розмовляє на суржику.
 
Назад
Зверху Знизу