• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Заставляют в садике пройти гинеколога

Вообще-то, насколько я знаю, любые манипуляции с несовершеннолетними (в том числе и осмотры) проводятся только с разрешения их представителей (родителей то бишь). Гинекологические осмотры - так тем более.
Даже с позиции врача так НЕ делать стрёмно. Дети очень даже склонны к фантазиям. В жизни потом не докажешь, как было на самом деле. Не понимаю работников сада. В случае чего - стопроцентное подсудное дело.
 
В нашей школе после Нового года был медосмотр в младших классах. Родителей никто не предупредил! Ну ладно - послушали, голову, зрение посмотрели, в горло заглянули, позвоночник осмотрели и т.д. Дочка рассказывала, кто и что смотрел, и если бы хоть что-то было похожее на осмотр гинеколога, обязательно бы мне сказала. Поэтому я была спокойна.
Почитав посты выше, я вчера начала спрашивать подробно - и выяснила, что, оказывается, в листке со списком врачей был и гинеколог! Мало того, гинеколог был мужчина! Но просил только приспустить трусики и смотрел у всех животики - на ощупь. Но в любом случае - какого хрена???
Мне даже в голову не могло прийти, чтобы эта графа была обязательной при осмотре младшеклассников!!
Несмотря на праздники и давность осмотра, готова была таки вернуться в школу и устроить разборки. Потом чуточку остыла (осмотра-то как такового не было, плюс поспрашивали подробнее детей), а дочку проинструктировала, что если дальше в школе что-то будет происходит кроме уроков или ее что-то будет смущать, то она либо звонит мне, либо плюет на все и идет домой. Разберемся сами. Даже если это у врачей какие-то новые обязаловки.

В любом случае, девочки, спасибо, буду знать о "новых веяниях". Жаль только, что эти веяния маразматические.
 
В нашем садике такой осмотр был перед школой. РОдителям было объявлено за неделю. Мальчиков смотрел свой врач в кабинете медсестры а девочек гинеколог в группе. Мам попросили принести пеленки и попытатся объяснить дочкам, что врач-тетя будет смотреть, Вроде эксцессов не было. Участовая врач педиатр объяснила, что это сейчас обязаловка, потому что много всяких заболеваний и паталогий, а потом воспаления и бесплодия. В принципи, никто в группе не возражал. Тем более предупредили всех заранее про этот осмотр, И все с своими врачами проконсультировались
 
Мамки, будете отак кудахтать по поводу врачей - будут вам и боязнь белых халатов, и психологические проблемы. Чем вам гинеколог не угодил? Какой к чёрту педофил? Это ваш участковый детский гинеколог, к которому вы побежите в случае проблем.
Правильно сказали - тот же лор, только с другой стороны :) Когда вам сказали зайти перед садиком к стоматологу, чтоб он зубки посмотрел, вы ж не падали в обморок? Или к ортопеду? Что такого они там увидят, чего не вижу я!
Девочки, сейчас через одного - у мальчиков фимоз, у девочек синехии. Экология, памперсы, еще хрен знает что! У меня у друзей-знакомых у дочек 4 случая полного сращения малых половых губ! Осмотр у гинеколога длится меньше минуты. Расскажет, проконсультирует, предупредит. Лучше профилактика, чем резать, я вам скажу.
По поводу осмотра гинеколога в садике и школе без ведома родителей, я, конечно, против. Как и прививок и т.п.
А проверку на педикулёз и соскоб на яйцеглист у нас в садике делают без родительского собрания.
 
Останнє редагування:
ЗУ "Основи законодавства України про охорону здоров'я"
Стаття 43. Згода на медичне втручання
Згода інформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.
Стаття 31. Обов'язкові медичні огляди
З метою охорони здоров'я населення організуються профілактичні медичні огляди неповнолітніх



На сьогодні основними нормативними документами, які визначають кратність та механізм здійснення профілактичних медичних оглядів дітей є:
- наказ МОЗ України від 29.11.02 № 434 "Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні". Зазначеним наказом визначено кратність, обсяг та фахівців, які здійснюють профілактичний медичний огляд.

Примірна схема кратності обов'язкових медичних профілактичних оглядів дитячого населення
з 3-х до 5 років:
-Лікар-педіатр-1 раз в рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу) ;
- Медична сестра, фельдшер - 2 рази в рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад;
-Лікарі-спеціалісти - стоматолог 1 раз на рік в 3 роки: - стоматолог; - логопед;
- Лабораторні та інструментальні методи досліджень - - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів

5 - 6 років (перед поступленням до загальноосвітнього навчального закладу)
-Лікар-педіатр-1 раз в рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу) ;
- Медична сестра, фельдшер - 2 рази в рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад;
-Лікарі-спеціалісти - - хірург-ортопед; - офтальмолог; - отоларинголог; - стоматолог; - логопед; - психіатр; - психолог; - ендокринолог; - інші спеціалісти за показаннями;
- Лабораторні та інструментальні методи досліджень - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на цукор.

7 - 9 років
-Лікар-педіатр-1 раз на рік;
- Медична сестра, фельдшер - 1 раз на рік;
-Лікарі-спеціалісти - стоматолог 1 раз на рік;
- Лабораторні та інструментальні методи досліджень - - аналіз калу на яйця глистів.

10 - 11 років
-Лікар-педіатр-1 раз на рік;
- Медична сестра, фельдшер - 1 раз на рік;
-Лікарі-спеціалісти - - офтальмолог; - отоларинголог; - хірург (андрологічний огляд); - ортопед-травматолог; - стоматолог; - гінеколог; - ендокринолог; - психолог ;
- Лабораторні та інструментальні методи досліджень - - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на цукор.

12 - 14 років
-Лікар-педіатр-1 раз на рік;
- Медична сестра, фельдшер - 1 раз на рік;
-Лікарі-спеціалісти -стоматолог щорічно;

юнаки: 15, 16, 17 років; дівчата: 15 і 17 років
-Лікар-педіатр-1 раз на рік;
- Медична сестра, фельдшер - 1 раз на рік;
-Лікарі-спеціалісти -- офтальмолог; - отоларинголог; - хірург (андрологічний огляд); - ортопед-травматолог; - стоматолог; - гінеколог; - ендокринолог; - психолог (у 15 років); - невролог;
- Лабораторні та інструментальні методи досліджень -- флюорографія; - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на групу та резус-фактор (у віці 15 років);

дівчата у 16 років
-Лікар-педіатр-1 раз на рік;
- Медична сестра, фельдшер - 1 раз на рік;
-Лікарі-спеціалісти -- стоматолог; - гінеколог;
Лабораторні та інструментальні методи досліджень -- флюорографія.
10.09.2009 р. Прес-служба МОЗ України - офиуиальний сайт МОЗ України

Інструкція з організації охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах (затверджена Наказом МОН України № 985 від 28.10 2008)
Діти, які не відвідували дошкільний навчальний заклад понад три дні, приймаються в заклад медичним працівником за довідкою лікаря.
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху Знизу