Игрища со счетами - опять

Статус: Offline
Реєстрація: 27.03.2007
Повідом.: 1150
Игрища со счетами - опять

Я бы и не писала , но коллега мне уже мозг съела.

Ситуация: у ЧПЕН 3группа есть карточный счет (008) и расчетный (009) в одном банке. Он остатки с карточного счета перебросил на расчетный - 1 000 грн.

Коллега считает что данную суму необходимо обложить налогом 5% и отразить в декларации. Объясняет тем, что в кодексе прописано все суммы поступившие на расчетный счет рассматривать как доход и облагать налогом.

Я считаю, что отображать это в декларации и облагать 5% не надо, т.к. это не внос налички, не приход от стороннего Васи/Пети.

Рассудите нас
 
Я бы и не писала , но коллега мне уже мозг съела.

Ситуация: у ЧПЕН 3группа есть карточный счет (008) и расчетный (009) в одном банке. Он остатки с карточного счета перебросил на расчетный - 1 000 грн.

Коллега считает что данную суму необходимо обложить налогом 5% и отразить в декларации. Объясняет тем, что в кодексе прописано все суммы поступившие на расчетный счет рассматривать как доход и облагать налогом.

Я считаю, что отображать это в декларации и облагать 5% не надо, т.к. это не внос налички, не приход от стороннего Васи/Пети.

Рассудите нас

Включать не надо, так как они уже были включены до этого в доход и отчет. Карточный счет это расчетный счет в кассе банка, т.е. другим словом чековая книжка. Или другими слдовами это просто переброска между счетами


статья 292 п. 292.11 которую вы указали о том что не включается в базу дохода, это имеется ввиду если у плательщика есть филиалы или структурные подразделения... вот между ними переброски денег и не являются доходом, так как они доход получили ранее.
 
1000 грн , которую перебросили -------- изначально пришла на расчетный счет и в предыдущем отчете не отражалась.
Решили ее снять в банкомате и перекинули на карточный, а затем передумал и вернули на расчетный.

Вот такая у нее жизнь веселая.

В общем поняла: в книге отразить 1 раз - на дату прихода от заказчика. Потом забыть о ней.
 
1000 грн , которую перебросили -------- изначально пришла на расчетный счет и в предыдущем отчете не отражалась.
Решили ее снять в банкомате и перекинули на карточный, а затем передумал и вернули на расчетный.

Вот такая у нее жизнь веселая.

В общем поняла: в книге отразить 1 раз - на дату прихода от заказчика. Потом забыть о ней.

а как вы могли ее не отразить, а просто снять... если деньги пришли за услуги или товар, то вы должны в любом случае отразить их в книге и отчете, а тем более заплатить с них налог. Это называется сокрытие базы дохода и в том числе НО по ЕН. Так что включайте срочно и платите налог и сдавайте Уточненку. И перед тем как сдавать Уточненку заплатите налог, а уж потом сдавайте.
 
а как вы могли ее не отразить, а просто снять... если деньги пришли за услуги или товар, то вы должны в любом случае отразить их в книге и отчете, а тем более заплатить с них налог. Это называется сокрытие базы дохода и в том числе НО по ЕН. Так что включайте срочно и платите налог и сдавайте Уточненку. И перед тем как сдавать Уточненку заплатите налог, а уж потом сдавайте.

Я в том смысле что она пришла во втором квартале (7 июня , а 12 я так накуралесила) За 2 квартал я декларацию еще не сдавала. Она же до 8 августа !!!
Или я что то пропустила???
 
Я в том смысле , что отчет/декларацию еще не сдавала. Он же до 8 августа !!!
Или я что то пропустила???

ааа... так это все произошло во 2-м квартале... у тебя написано было
изначально пришла на расчетный счет и в предыдущем отчете не отражалась.
.
Я вот и подумал, что не включили в 1 квартал.
А так все правильно, отчет за полугодие сдается до 9 августа включительно
 
по этому поводу читал коментарии налоговой, интересная ситуация
Налоговая считает что следует облагать 5%.
Однако на самом деле этого можно не делать, если есть документы подтверждающие что это поступление денег не являлось доходом.
 
по этому поводу читал коментарии налоговой, интересная ситуация
Налоговая считает что следует облагать 5%.
Однако на самом деле этого можно не делать, если есть документы подтверждающие что это поступление денег не являлось доходом.

Да это не поступление - это просто переброска с одного счета на другой По банковской выписке это видно
 
А если флп пополняет расчетный счет личными средствами, надо ли облагать 5% ?
 
Почитайте вот эти ответы из базы налоговых знаний:

1.) Чи включається повторно до доходу ФОП - платника ЄП сума доходу, отримана в готівці від продажу товарів (робіт, послуг), відображена в книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат), при внесенні її на розрахунковий рахунок?
Відповідь:

Коротка:
Якщо фізична особа – підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у Книзі та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у Книзі, яку ведуть платники єдиного податку.


Повна:
Відповідно до пп.1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 цієї статті.
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 (далі – наказ №1637), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.11 за №1534/20272.
Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (далі – Книга) за формою та порядку затвердженої згідно наказу №1637. Відповідно до затвердженого порядку у Книзі відображаються фактично отримані суми доходів і фактично понесені суми витрат від провадження підприємницької діяльності щоденно, за підсумком робочого дня, а також із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Отже, якщо фізична особа – підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у Книзі та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у Книзі, яку ведуть платники єдиного податку.

2.) Чи включаються до доходу ФОП - платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?
Відповідь:

Коротка:
Власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.


Повна:
Згідно з п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі - Інструкція) поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
 
доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід

Только отечественная налоговая может считать собственные средства доходом. Наплюем же на здравый смысл во имя святой миссии наполнения бюджета. Вакханалия идиотизма продолжается...
 
Назад
Зверху Знизу