Утеплення будинків: банки не дадуть населенню кредити на модернізацію

B_K

Статус: Offline
Реєстрація: 06.04.2012
Повідом.: 7353
Утеплення будинків: банки не дадуть населенню кредити на модернізацію

Утеплення будинків: банки не дадуть населенню кредити на модернізацію — Землянський

6586_9543.jpg


Арсеній Яценюк закликав населення утеплювати будинки і міняти котли для скорочення споживання енергії. Водночасчас, експерт з питань енергетики Валентин Землянський заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці, що незважаючи на обіцянки влади частково компенсувати витрати, людям буде непросто знайти на це необхідні кошти.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що українці можуть брати кредити на термомодернізацію житла. Він пообіцяв, що держава готова підтримувати населення шляхом компенсацій позик.

Наскільки вигідна для населення така пропозиція уряду, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Заява прем'єра пролунала на тлі того, що норматив температури в квартирах буде знижений?

— Якщо виходити з рекомендацій, які давали американські експерти, то рекомендується 10 градусів. У разі виникнення кризових моментів, не виключена ситуація, що температура може опуститися до цієї позначки. Але Яценюк говорив про дещо інші речі. Щоб провести термомодернізацію, не тільки можна, а потрібно брати кредити, які будуть частково компенсуватися за рахунок держави — на заміну котлів, на утеплення стін... Але досить дивним є сам підхід, адже якщо ми виходимо з європейського досвіду, то там ніхто нікого до кредитування не закликає. Там йдеться про те, що держава просто компенсує споживачам частину витрат на проведення заходів з термомодернізації. Виникає ще одне питання. У приватних будинках, я думаю, всі, хто був у змозі провести таку модернізацію, вже зробили це. А у кого не було грошей, то навряд чи у них зараз буде можливість прокредитуватися. По-перше, навряд чи банки видадуть кредит, а по-друге, там і суми достатньо обмежені. Тому, якщо ви витратили 50 000, то дуже сильно не розженетеся, щоб вам компенсували.

Наскільки взагалі можливо проводити самоутеплення квартир? Наприклад, якщо це шістнадцятиповерховий будинок, то треба з зовнішнього боку оздоблювати його якимись матеріалами?

— Це є порушенням архітектурних норм, в Мінрегіоні брали інтерв'ю в одного з чиновників, і він сказав: ну звичайно, ми тут же оштрафуємо, якщо дізнаємося про те, що цим займаються. Це на сьогоднішній день не регламентовано, це порушення будівельних норм. І реально, проводячи таку термомодернізацію в багатоквартирному будинку, ви потрапляєте під адміністративну відповідальність.

Чи вдасться Яценюку переконати українців?

— Я не бачу, щоб після таких закликів прем'єра українці дружними рядами рушили брати кредити в «Ощадбанку», тому що економічна ситуація абсолютно цьому не сприяє. А ті, хто був в змозі це зробити, вже це зробили. Тому мені здається, що економічного ефекту від це буде нуль цілих, нуль десятих.



Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Надо меньше думать.
 
А кулявлоб обещал... Эх... :D
 
— Це є порушенням архітектурних норм, в Мінрегіоні брали інтерв'ю в одного з чиновників, і він сказав: ну звичайно, ми тут же оштрафуємо, якщо дізнаємося про те, що цим займаються. Це на сьогоднішній день не регламентовано, це порушення будівельних норм. І реально, проводячи таку термомодернізацію в багатоквартирному будинку, ви потрапляєте під адміністративну відповідальність.

сеня, це зрада че перемога? :D
 
а кто бы сомневался? Начиная с кулявлоб я сене не верю, врет он все....
 
можно подумать у них деньги есть, ага.
 
Все что необходимо для выживания украинскому народу, правительство обеспечивает, даже с запасом!
 
Ха, тут как в анекдоте, где мама говорит сыночку: "Если б я на твоего папу надеялась, тебя бы и на свете не было".

Твоя квартира - ты и думай как её утеплить. А то, что утеплять хату нужно - это я и без мудреца Арсения знаю. Иначе я либо замёрзну, либо "вылечу в трубу", расплачиваясь за отопление.
И, кстати, "в комплекте" к пенопластовому утеплению рекомендуется ещё и окна заменить на металлопластиковые со стеклопакетами, и счётик на тепло поставить (если центральное отопление, а не газовый котёл в хате).
 
Только сегодня видел брошюру в ексимбанке о льготных кредитах на котлы(не газовые) и энергосберегающих системах(окна, утепление, солнечные панели, тепловые насосы). Но кто- то считает, что мне померещилось)))
 
а тут есть специалист. Утепление фасада может навредить зданию?
 
:DКредит на кредите
Тут народ LCD телики и прочую движимую дрянь в кредит понабирал, а Сеня о котлах да утеплении...
 
Назад
Зверху Знизу