• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Раздел квартиры

Leha78

Привіт!
Статус: Offline
Реєстрація: 06.01.2012
Повідом.: 6
Раздел квартиры

Я платил за коммунальные услуги,могу ли я претедовать на возмищение 50% при разделе ?
 
Отвечаю, исходя из конкретного вопроса:НЕ можете до раздела квартиры, поскольку до момента раздела Вы платили не из своих, а из общих средств, в которых соответствующая часть (в семье 50%) принадлежала второй половине. После раздела вопрос другой.
 
Я платил за коммунальные услуги,могу ли я претедовать на возмищение 50% при разделе ?

Квартира оформлена только на Вас, но покупалась в браке, так? Супруга жила и была прописана в квартире?

Пока платили в браке, Вы платили общими деньгами.
 
Очень мало информации.
Кто собственник? Сколько собственников?
Раздел общей совместной собственности супругов или выдел долей для каждого из сособственников? и т.д.
 
Я платил за коммунальные услуги,могу ли я претедовать на возмищение 50% при разделе ?
Формально можно. А уж там, как суд решит.
Пока платили в браке, Вы платили общими деньгами.
Очень веский довод.
НЕ можете до раздела квартиры, поскольку до момента раздела Вы платили не из своих, а из общих средств, в которых соответствующая часть (в семье 50%) принадлежала второй половине. После раздела вопрос другой.
Правильно.
 
Отвечаю, исходя из конкретного вопроса: можете и без раздела квартиры.
А вот хрен, извини за грубость! Совместное проживание, совместно нажитое имущество, плата из совместных денег. В третий раз ты сел в лужу. Ну явно юрист при деревенской лавочке на околице.
 
А вот хрен, извини за грубость! Совместное проживание, совместно нажитое имущество, плата из совместных денег. В третий раз ты сел в лужу. Ну явно юрист при деревенской лавочке на околице.
ТС задал вопрос, может ли он претендовать... Однако вопроса о законности такого притязания не было. Исходя из этого, я и ответил (к вопросу о махровости).
Претендовать можно хоть на всю Вселенную. А вот реально ли ее получить?..
P.S. Похоже мою мысль в этой теме уловил только один из отписавшихся.
 
Доброго дня! До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься майно, набуте подружжям за час шлюбу, в результаті спільної праці та за спільні кошти членів сім’ї, якщо інше не встановлено договором або законом.

За загальними положеннями цивільного законодавства, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Водночас, при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.

Також, за рішенням суду ча*стка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір одержуваних ними аліментів недостатній для забезпечення їх фізичного, духовного розвит*ку та лікування.

Відтак виходить, якщо ви додасте до позвоної заяви про розділ майна докази про сплату вами комунальних послуг та інші докази, які підтвердять те, що ваша дружина не дбала про матеріальне становище сім'ї, то ви (гіпотетично) зможете розраховувати навіть на більшу частину ніж 50% майна.

Джерела: ст. 70СК, Постанова Пленуму ВСУ "Про застосу*вання судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю Ук*раїни"
 
Відтак виходить, якщо ви додасте до позвоної заяви про розділ майна докази про сплату вами комунальних послуг та інші докази, які підтвердять те, що ваша дружина не дбала про матеріальне становище сім'ї, то ви (гіпотетично) зможете розраховувати навіть на більшу частину ніж 50% майна.
а якщо Ви є власником нерухомого майна (квартира, тощо)........ отож дружині "не світить". За законом.
 
а якщо Ви є власником нерухомого майна (квартира, тощо)........ отож дружині "не світить". За законом.

Дійсно, відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу приватною власністю дружини або чоловіка є майно, придбане за час шлюбу, але за особисті кошти, хоча сам факт права власності не є підтвердженням придбання цього майна за власні кошти. На практиці таким підтвердженням зазвичай слугують економічні аргументи одного із подружжя щодо джерел походження коштів (розписка, кошти від продажу дошлюбної квартири, т.д.), АЛЕ у той же час відповідно до ч. 1 ст. 60 Сімейного кодексу, п. 30 Постанови Пленуму Верховного Суду ві 21.12.2007 № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» істотними обставинами, що мають значення для справи при вирішення спорів про поділ майна, є випадки коли один із подружжя не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного
заробітку чи доходу.

Тому бичимо явне протіріччя між економічними і соціальними аргументами. На прикладі постанови ВСУ у справі № 711/5108/17 від 18.06.2018 переконуємося, що суд, все ж таки, відстоює позицію економічного аргументу, керуючись ч.3 ст. 57 СК.
 
Если люди еще в браке, то платил не он, а они из совместных денег.

Все залежить від походження коштів. Необхідно довести походження коштів, за які було сплачено комунальні послуги. Якщо ці кошти були його особистою власністю, а не спільно нажитими, то розподіл можливий.

Це зазвичай застосовується при сплаті великих заборгованостей за комунальні послуги. Як приклад, особа отримала у спадок грошові кошти, які є особистою власністю та в подальшому витратила їх на погашення комунальних боргів.
 
Необхідно довести походження коштів, за які було сплачено комунальні послуги. Якщо ці кошти були його особистою власністю, а не спільно нажитими, то розподіл можливий.
Глупость говоришь. В браке имущество, и, как ты там говоришь, КОШТИ общие, хоть тресни! Любой суд мгновенно это докажет.
 
Такой вопрос.собственником квартиры является свекровь.Хотя не прописана в ней.Мы с мужем и двое детей прописаны в ней. На что я с детьми претендую при разводе?
 
Такой вопрос.собственником квартиры является свекровь.Хотя не прописана в ней.Мы с мужем и двое детей прописаны в ней. На что я с детьми претендую при разводе?

В плане собственности квартиры - ни на что. Квартира чужая.

Это примерно как если жить с мужем и детьми на съемной квартире, а потом при разводе на что-то претендовать.
Вы живете в такой же ситуации, только свекровь за аренду с родных детей не берет денег.
 
Назад
Зверху Знизу