Допомога місту: варто чи ні?

Христина:)

Привіт!
Статус: Offline
Реєстрація: 22.06.2014
Повідом.: 4
Допомога місту: варто чи ні?

Привіт!
На ваш форум заглядаю дуже давно, хоча й мовчки. От наважилася написати. Не сваріться, будь ласка, якщо я написала не в той розділ. Або якщо я пишу дурниці, які нікого не цікавлять. Будь ласка, краще просто пройдіть мимо.

Раніше цю тему обговорювала з подругами на Львівському жіночому форумі. Але Львів - то Львів, у них трохи інші закони життя;)

Залишимо тему революції і вічних змін у настрої. Вже як півроку мене мучить питання - який внесок у розвиток мого міста можу зробити особисто я? Найпростіше (як я думала) - допомогти під'їзду, будинку. Але, як виявилося, все не так, як виглядає.

Я розкажу, з чого почала.

Я надрукувала анкети і вкинула у всі поштові скриньки нашого під'їзду (36 квартир). Там я запропонувала відмітити проблеми, які найбільше хвилюють наших мешканців. Відреагувало близько 10-15 чоловік, але то не суть. Все вийшло так, як я і очікувала: головні проблеми - занедбаний під'їзд і пустий двір, які не подає жодних ознак життя.

Все обдумав, я організувала збори знову ж таки нашого під'їзду. Явилося на них приблизно 10 бабусьок і 2 молоді мами з дітками. Там, поговоривши, виявилось, що всі вони готові здати гроші (і неабиякі!), але дієздатними виявилось 2 бабуськи з 10 і 2 мами з їх чоловіками (як я зрозуміла).
Отже, ми, подумавши, вирішили робити ремонт. Почали рахувати гроші, необхідні на це благе діло. Але...

Виявилось, що треба терміново ремонтувати сантехніку в підвалі, в якому мешкають бомжі. Також трохи тече криша (з однієї сторони, бо на другій того року ми власним коштом робили ремонт). Також ми подумали, що варто утеплити зсередини під'їзд. Але перед цим варто поміняти вікна (по 2 вікна на кожному поверсі, всього 9 поверхів). Коротше, виходить ледь не капітальний ремонт. Звісно, що якщо ми все це зробимо, ЖЕК всі заслуги припише собі. Коли я відправилася на зустріч із начальницею ЖЕКу, я зрозуміла, що це ****ець. Вони абсолютно не будуть допомогати нам. Вони навіть не позичать ПИЛУ, щоб спиляти дерево, об яке ми всі б'ємося головою біля під'їзду.

Коротше, я розстроїлася настільки, що забросила все це. Це було майже 2 місяці тому (трохи менше). А тепер мучає совість. Кортить щось зробить, бо...соромно. Якщо люди не можуть ніфіга організуватись, то чого ми очікуємо від тих дармоїдів-депутатів?

Тепер мене гризуть думки - а, може, ОСББ? Будинок, здається, 1991 року (хоча можу помилятись на кілька років). Проблем як такових, нема (окрім вищенаписаних). Може, спробувати справді ОСББ? Бо бігати до ЖЕКа як дурко не хочу. Мені не важко - я трохи скандальна, але наполеглива - аби тільки недарма.

Хочу почути думки тих, хто організував/живе у ОСББ. А також будь-які пропозиції, що б Ви зробили на моєму місці.

Дякую за увагу! І заздалегідь - за розуміння і відповіді.
 
ОСББ в наших умовах - це не допомога місту або країні, а безповоротна матеріальна допомога монополістам та олігархам :)
 
просто оставлю это здесь:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Як приємно чути українську мову
Дякую)

ОСББ в наших умовах - це не допомога місту або країні, а безповоротна матеріальна допомога монополістам та олігархам
І тим не менш? Є якійсь альтернативний вихід? Бо вже середина літа, за 2-3 місяці холоди, буде не найкраща пора року для ремонтних робіт. Дякую.

просто оставлю это здесь
Я правильно зрозуміла з тексту - ЖЕК нам нічого робити не зобов'язаний? Якщо маємо бажання - треба самим все робити власним коштом? Дякую.
 
Я не пойму логики- вам нужна юридическая подоплека для того, чтобы в любом случае сделать ремонт за собственные средства?

Кстати, а как вы собираетесь в качестве осбб выбивать долги по комун платежам со своих же соседей?

Ну и напоследок. Так как осбб лицо юридическое, то и тарифы вам будут начисляться как для юр лиц и ответственность за неуплату вы будете нести солидарно. Те либо плати за того соседа, который не хочет , либо не имеет возможности, либо не плати и усугу не получай
 
Звісно, що якщо ми все це зробимо, ЖЕК всі заслуги припише собі.
Добре якщо так, а можуть ще суттэвий адміністративний штраф за самоуправство впаяти. Хто дозволяв демонтувати майно яке знаходиться на утриманні міської громади?
 
1. Мешканці нашого будинку колись (13 років тому) скинулися, купили за 12 тис. грн. (а це був 2001 рік), встановили та легалізували лічильник тепла на будинок. У минулому році "мер" видав наказ (устний) за яким Тепломережа забрала шляхом махінацій цей лічильник собі на баланс. І доступу до нього в нас вже немає.
2. своім коштом ми встановили домофони - їх теж бандитським чином забрали у власників і вимушують платити зовсім іншій конторі.
3. власним коштом ми відремонтували свої під'їзди - ні копійки після цього (за 8 років) ЖКС (жилкомсервіс, створений замість ЖЕКів) не вклав у ремонт.

Питання - і що, після цього, ми ще повинні зробити для нашого "благодійника", який існує на наші кошти та розкрадає їх?

Ви сповна розуму?
 
Ну и напоследок. Так как осбб лицо юридическое, то и тарифы вам будут начисляться как для юр лиц и ответственность за неуплату вы будете нести солидарно. Те либо плати за того соседа, который не хочет , либо не имеет возможности, либо не плати и усугу не получай
Бред.
Я по-русски, можно?:rolleyes: Прелюдия, живу в кооперативном доме который переоформлял на ОСМД ещё в те времена, когда это было не модно, просто с целью оптимизировать налогообложение.
1. Принятие решения. Для того чтобы принять решение о переходе Вам необходимо:
- выяснить уровень задолженности за ком услуги у всех жильцов дома (дабы определится нужно вам это вообще, или нет)
- оценить техническое состояние дома и приблизительную смету необходимых работ с учетом скорости необходимых работ.
- Оценить стоимость услуг сторонних организаций (уборка, вывоз мусора, земельный налог) с целью определения гарантированных затрат, для определения минимальной квартирной платы.
После этого можно начинать. Собираете собрание жильцов, объясняете плюсы и минусы, пишете коллективное заявление. Ежели коллективом решить что это нужно, придется сильно побегать по инстанциям и пообщаться с чиновниками. Настоятельно рекомендую взять землеотвод, поможет в дальнейшем.
А дальше, обычный бизнес. После ремонта и удаления бомжей подвалы можно сдавать в аренду (рекомендую на этапе оформления документов сразу отказаться от статуса "неприбыльное предприятие"), поискать бизнесменов, желающих поставить МАФы на вашей территории и.т.д. В конечном счете можете и дом причесать и квартплату отменить.:)
ЗЫ. Забудьте о помощи городу - помогите себе сначала:)
 
Я не пойму логики- вам нужна юридическая подоплека для того, чтобы в любом случае сделать ремонт за собственные средства?
Мені необхідно знайти будь-який спосіб навести лад в моєму будинку/дворі, який протягом 20 років мінімум нікому нафіг не був потрібен. За квитанцією ми справно сплачуємо ЖЕКу за його послуги, але окрім сміттєвозки, яка, витрухуючи сміття, половину розкидає по двору і двірника, котрий взимку навіть піску знайти не може, щоб посипати тротуар, ми нічого не отримуємо. Хочеться хоча б елементарно бачити, куда йдуть наші ж гроші, а не чекати милості хтозна від кого і радіти трьом лавочкам.

Кстати, а как вы собираетесь в качестве осбб выбивать долги по комун платежам со своих же соседей?
Я не впевнена у своїй відповіді, але, наскільки мені відомо, робиться через суд.

Так как осбб лицо юридическое, то и тарифы вам будут начисляться как для юр лиц и ответственность за неуплату вы будете нести солидарно. Те либо плати за того соседа, который не хочет , либо не имеет возможности, либо не плати и усугу не получай
Випадково знайшла такий калькулятор: ВВВ.osbb.ck.ЮА/House/InitCalculator/2 (букви підставити)
Провівши приблизні розрахунки і округляючи все в більшу сторону я отримала зовсім не страшну ціну, як очікувала.
Голови правління, наскільки я знаю, радять справді спочатку оплачувати послуги ЗА людину, яка не робить цього через певні причини. Після накопичення боргу за 3-5 місяців, можна сміливо звертатися до суду і вимагати стягнення грошей з боржника.

Добре якщо так, а можуть ще суттэвий адміністративний штраф за самоуправство впаяти. Хто дозволяв демонтувати майно яке знаходиться на утриманні міської громади?
Ось тому я і не хочу співпрацювати з нашим ЖЕКом. Нам особисто (нашій сім'ї) вже впаяли штраф за те, що прибрали НЕ несучу стіну. Хватить. Набігалися вже.

Питання - і що, після цього, ми ще повинні зробити для нашого "благодійника", який існує на наші кошти та розкрадає їх?
Вірю. Ми так само самостійно ремонтували кришу, самостійно встановлювали домофон. Ремонт ми не робили, і ніхто за нас його не зробив. А всі мовчать і удають, що так і треба. Сумно це все якось.



dimik1, дякую за таку детальну відповідь!
А можна питання - у вас скільки під'їздів і поверхів в будинку, скільки загалом квартир?
І як взагалі знаходили спільну мову із тими, хто з самого початку був категорично проти організації кооперативу?
І, якщо не секрет, якого року Ваш будинок?
Дуже вдячна за відповідь!
 
Останнє редагування:
Для Харькова - не актуально. Бо це місто не моє а дуже поважних людей, які здатні допомогти собі самотужки.

З.Ы. "ОСББ" - способ государства скинуть все коммунальные проблемы на плечи жильцов - очень удобно.

1. Мешканці нашого будинку колись (13 років тому) скинулися, купили за 12 тис. грн. (а це був 2001 рік), встановили та легалізували лічильник тепла на будинок. У минулому році "мер" видав наказ (устний) за яким Тепломережа забрала шляхом махінацій цей лічильник собі на баланс. І доступу до нього в нас вже немає.
2. своім коштом ми встановили домофони - їх теж бандитським чином забрали у власників і вимушують платити зовсім іншій конторі.
3. власним коштом ми відремонтували свої під'їзди - ні копійки після цього (за 8 років) ЖКС (жилкомсервіс, створений замість ЖЕКів) не вклав у ремонт.

Питання - і що, після цього, ми ще повинні зробити для нашого "благодійника", який існує на наші кошти та розкрадає їх?

Саме так
 
dimik1, дякую за таку детальну відповідь!
А можна питання - у вас скільки під'їздів і поверхів в будинку, скільки загалом квартир?
І як взагалі знаходили спільну мову із тими, хто з самого початку був категорично проти організації кооперативу?
І, якщо не секрет, якого року Ваш будинок?
Дуже вдячна за відповідь!
45 квартир (хрущеба). Общий язык не находили - дом строился как кооперативный, просто Устав безнадежно устарел. У вас есть только один аргумент: уменьшение квартплаты. Немного ложь, ибо поначалу платить придется больше (если быстро не найдете способы доп финансирования, к примеру пристройку к дому парикмахерской или магазина), но всё решается, если решать:)
Кстати, домофоны можно перенести на баланс ОСМД и не платить за обслуживание, то же со счетчиками отопления.
Грубо говоря, на сегодняшний день сделано:
-установлены счетчики отопления
-установлены домофоны
- заменены стояки воды во всем доме
- перекрыта крыша
- заменены стояки канализации
-установлены индивидуальные счетчики хол\гор воды
-заменены окна подъездов на металлопластик
-заменены пакетные выключатели на вводе в квартиры
- заасфальтирована проезжая часть дороги возле дома
-покрашен фасад
В перспективе:
- переработка системы отопления с установкой терморегуляторов на батареи
- утепление фасада
- реорганизация системы подачи цифровых услуг (интернет, кабельное ТВ)

З.Ы. "ОСББ" - способ государства скинуть все коммунальные проблемы на плечи жильцов - очень удобно.
Совершенно верно, но иногда лучше тащить самому.:)
 
Останнє редагування:
Если есть средства - конечно лучше. Если нет - можно всю жизнь смотреть на ржавые трубы и покраску бордюров коммунальщиками

я там отредактировал немного;) Добавлю: всё это сделано за счет арендаторов выведенного в нежилой фонд и отремонтированного подвала:)
 
всё решается, если решать
Дякую!)
А, може, ви знаєте - до кого після оформлення ОСББ звертатись для ремонту дороги на прибудинковій території? До УкрАвтоДора? Бо самостійно збирати - грошей треба огого скільки:( А деякі машини вже мусять в об'їзд їхати, бо колеса повідпадають від таких "скачок"...

выведенного в нежилой фонд
А можна, будь ласочка, трохи докладніше? Дуже вдячна!
 
Дякую!)
А, може, ви знаєте - до кого після оформлення ОСББ звертатись для ремонту дороги на прибудинковій території? До УкрАвтоДора? Бо самостійно збирати - грошей треба огого скільки:( А деякі машини вже мусять в об'їзд їхати, бо колеса повідпадають від таких "скачок"...


А можна, будь ласочка, трохи докладніше? Дуже вдячна!

Ну, если хотите за чужой счет отремонтировать дорогу, надо много писАть. ПисАть лучше от оформления ОСМД - депутатам, в горсовет, меру и прочие инстанции. В конечном счете, возможно и решится. :)Я просто поймал за рукав бригадира дорожных строителей.:) За 2 дня и 10К грн налом, он мне сделал дорогу - ттт, пятый год стоИт.
Формально у вас подвал есть "техническое помещение". После ремонта вам необходимо написать заявление и вывести его в "нежилой фонд". Можете сами по-закону, можете за деньги без геморроя. После сего вы может на территории этого подвала осуществлять любую коммерческую деятельность.
 
Назад
Зверху Знизу