Не выполнение обязательств роботодателем

так как все таки составить заявление при увольнении?! а то толком ничего так и не услышал)
 
так как все таки составить заявление при увольнении?! а то толком ничего так и не услышал)
Если Вам все же интересно, попробую объяснить. (как понимаю я).
В КЗоТе Украины предусмотрены различные основания для расторжения трудового договора между работодателем и наёмным работником.
Я бы разделил их на 4 основные подгруппы:
1. По инициативе работника.
2. По инициативе администрации.
3. По соглашению сторон.
4. По решению суда или другим обстоятельствам. (например, в связи с призывом в армию)
Основания прекращения трудовых отношений изложены в ст. 36 :

Стаття*36. Підстави припинення трудового договору
Підставами припинення трудового договору є:
1) угода сторін;
2) закінчення строку (пункти 2 і 3 статті*23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;
3) призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу;
4) розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті*38, 39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті*40, 41) або на вимогу профспілкового, чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття*45);
5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;
6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці;
7) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;
71) набрання законної сили судовим рішенням, відповідно до якого працівника притягнуто до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
8) підстави, передбачені контрактом.
У випадках, передбачених пунктами 7 і 71 частини першої цієї статті, особа підлягає звільненню з посади у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.
Зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору.
У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт*1 частини першої статті*40).
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з указами Президії
Верховної Ради Української РСР від 29.07.81*р. №*2240-X,
від 21.12.83*р. №*6237-X,
від 27.05.88*р. №*5938-XI;
Законом Української РСР від 20.03.91*р. №*871-XII;
законами України від 19.01.95*р. №*6/95-ВР,
від 06.02.2003*р. №*487-IV,
від 17.05.2012 р. №*4711-VI,
від 14.05.2013 р. №*224-VII)
=

Ваш вопрос относится к первой группе — по инициативе работника,

Стаття*38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з указами Президії
Верховної Ради Української РСР від 17.01.80*р. №*5584-IX,
від 21.12.83*р. №*6237-X,
від 19.05.89*р. №*7543-XI;
Законом Української РСР від 20.03.91*р. №*871-XII;
законами України від 15.12.93*р. №*3694-XII,
від 19.01.95*р. №*6/95-ВР,
від 24.12.99*р. №*1356-XIV)
=

Таким образом Вам в заявлении нужно указать причины по которым Вы хотите расторгнуть трудовой договор.
 
Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Это и есть ч.3 ст. 38 КЗоТ Украины.



А далее начинает действовать ст.44 КЗоТа Украины, а именно:

Стаття*44. Вихідна допомога

При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті*36 та пунктах 1, 2 і 6 статті*40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт*3 статті*36) — у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті*38 і 39) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.
(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії
Верховної Ради*Української РСР від 27.05.88*р. №*5938-XI;
Законом Української РСР від 20.03.91*р. №*871-XII;
законами України від 15.12.93*р. №*3694-XII,
від 19.01.95*р. №*6/95-ВР,
від 24.12.99*р. №*1356-XIV,
від 11.05.2007*р. №*1014-V;
у редакції Закону України від 28.12.2007*р. №*107-VI)

(зміни, внесені пунктом*96 розділу II Закону України від 28.12.2007*р. №*107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008*р. №*10-рп/2008)
 
Останнє редагування:
работодатель не хочет подписывать заявление, а секретарь не хочет заверять его
 
работодатель не хочет подписывать заявление, а секретарь не хочет заверять его
Обычно я в таких случаях, когда у меня отказывались принимать и регистрировать мое заявление (обращение), ниже на этом же заявлении я делал следующую надпись:

Уважаемый (ФИО директора) в связи с тем, что мое заявление отказались принимать и регистрировать (дату когда отказались)(например в отделе кадров, можете указать ФИО того, кто отказался) вынужден отправить Вам его почтой.
Ниже дата подпись.

Делал ксерокопию для себя (и может быть в инспекцию по труду) и отправлял его заказным с уведомлением о вручении на юридический адрес предприятия.
=

Таким образом у меня появлялось доказательство того, что я обращался к работодателю, у меня отказались принимать заявление и это уже повод для обращения в Инспекцию по труду.
 
Для получения компенсации Вам нужно обращаться в суд. Решением суда может быть вынесен приговор в Вашу пользу на дополнитеьную компенсацию.Нужно еще обратить внимание на трудовой договор(если такой вообще имеется). Обратитесь к адвокатам по трудовому праву
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
и они подробно опишут все риски связаные с данным процесом.
 
Обратитесь к адвокатам по трудовому праву
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
и они подробно опишут все риски связаные с данным процесом.
Самый большой риск - это когда ваша контора возьмет предоплату и забудет о клиенте.
Кстати, а Хуан Рамон Итурриагагоитиа знает, что контора, в которую он влип советником, позволяет себе такие мерзкие действия, как реклама приведами?
 
Почтой, ценным, с описью и обязательно с доставкой.

Да.
Кроме того, можно подкрепиться видеофиксацией на приеме директора, который отказывается принимать заявление об увольнении. Это для инспекции пригодится, как минимум, да и на случай судебного спора
 
Писал заявление на увольнение конкретно и мотивировано по ч.3 ст.38 КЗоТ.
Трудовую и копию приказа получил спустя 3 недели.
Уволили по ст.38 (признаков части 3 в тексте приказа не обнаружил).
Расчет перед выплатой не предоставлен. Справок о начисленном за последний год доходе и о среднем заработке не прислали. Выплат тоже никаких нет.
Попросил письменно работодателя "исправить ошибку" (формулировки приказа и записи в трудовой). Прямым текстом подробно пояснил по причине каких именно нарушений уволился. Запросил детальный расчет и справки.
После моего обращения прошло около 2-х недель. Предполагаю, что и по истечение месяца ответа не будет.
В суд планировал обращаться примерно через полгода с комплексом требований. Но не предполагал, что добавится волокита с формулировкой приказа и записью в трудовой.
СПРАШИВАЮ: как поступить в данной ситуации?
Какой срок на обращение в суд с требованием изменить (конкретизировать) причину увольнения и от какого момента?
Можно ли будет при обращении в суд с финансовыми требованиями через полгода, заявить связанное требование по изменению формулировки увольнения (+ выплату выходного пособия + заработок за 3-хнедельный вынужденный прогул)?

Заранее признателен за профессиональные пояснения и дружеские рекомендации.
 
в суд надо подавать в течении месяца как мне обьяснили

день увольнения прошел, меня не уволили, приказа нет, ничего нет
подам через пару недель
сейчас пишу на главу правления и разные инстанции
 
Писал заявление на увольнение конкретно и мотивировано по ч.3 ст.38 КЗоТ.
Трудовую и копию приказа получил спустя 3 недели.
Уволили по ст.38 (признаков части 3 в тексте приказа не обнаружил).
Расчет перед выплатой не предоставлен. Справок о начисленном за последний год доходе и о среднем заработке не прислали. Выплат тоже никаких нет.
Попросил письменно работодателя "исправить ошибку" (формулировки приказа и записи в трудовой). Прямым текстом подробно пояснил по причине каких именно нарушений уволился. Запросил детальный расчет и справки.
После моего обращения прошло около 2-х недель. Предполагаю, что и по истечение месяца ответа не будет.
В суд планировал обращаться примерно через полгода с комплексом требований. Но не предполагал, что добавится волокита с формулировкой приказа и записью в трудовой.
СПРАШИВАЮ: как поступить в данной ситуации?
Какой срок на обращение в суд с требованием изменить (конкретизировать) причину увольнения и от какого момента?
Можно ли будет при обращении в суд с финансовыми требованиями через полгода, заявить связанное требование по изменению формулировки увольнения (+ выплату выходного пособия + заработок за 3-хнедельный вынужденный прогул)?

Заранее признателен за профессиональные пояснения и дружеские рекомендации.

уволили по соглашению или по собственному?
 
уволили по соглашению или по собственному?
По собственному.
В статье 38 все три варианта увольнения сопровождаются фразой "по собственному желанию". Только вот наиболее распространенный из всех вариантов - это случай по ч.2 ст.38 (увольнение без веской причины, чисто по собственному желанию). В народе его так и называют "по статье 38"...
 
По собственному.
В статье 38 все три варианта увольнения сопровождаются фразой "по собственному желанию". Только вот наиболее распространенный из всех вариантов - это случай по ч.2 ст.38 (увольнение без веской причины, чисто по собственному желанию). В народе его так и называют "по статье 38"...


а по соглашению сторон тогда как?
 
Писал заявление на увольнение конкретно и мотивировано по ч.3 ст.38 КЗоТ.
Трудовую и копию приказа получил спустя 3 недели.
Уволили по ст.38 (признаков части 3 в тексте приказа не обнаружил).
Расчет перед выплатой не предоставлен. Справок о начисленном за последний год доходе и о среднем заработке не прислали. Выплат тоже никаких нет.
Попросил письменно работодателя "исправить ошибку" (формулировки приказа и записи в трудовой). Прямым текстом подробно пояснил по причине каких именно нарушений уволился. Запросил детальный расчет и справки.
После моего обращения прошло около 2-х недель. Предполагаю, что и по истечение месяца ответа не будет.
В суд планировал обращаться примерно через полгода с комплексом требований. Но не предполагал, что добавится волокита с формулировкой приказа и записью в трудовой.
СПРАШИВАЮ: как поступить в данной ситуации?
Какой срок на обращение в суд с требованием изменить (конкретизировать) причину увольнения и от какого момента?
Можно ли будет при обращении в суд с финансовыми требованиями через полгода, заявить связанное требование по изменению формулировки увольнения (+ выплату выходного пособия + заработок за 3-хнедельный вынужденный прогул)?

Заранее признателен за профессиональные пояснения и дружеские рекомендации.
если хотите менять формулировку причин увольнения (можно этого и не делать), то в течении месяца с момента увольнения, по зарплате за время вынужденного прогула - бессрочно, по взысканию выходного пособия точно не знаю, но наверное тоже месяц с момента увольнения. Если пропустите срок, можно просить восстановить.
 
если хотите менять формулировку причин увольнения (можно этого и не делать), то в течении месяца с момента увольнения, по зарплате за время вынужденного прогула - бессрочно, по взысканию выходного пособия точно не знаю, но наверное тоже месяц с момента увольнения. Если пропустите срок, можно просить восстановить.
Спасибо за мнение.
Менять (конкретизировать) формулировку продиктовано желанием заполучить выходное пособие (как инструмент обслуживания неисполненного долга работодателя).
Месяц с момента моего увольнения уже прошел. Но я описал, что копию приказа увидел и трудовую получил лишь через 3 недели. Сразу же - написал в обратку "как положено" письменные замечания. Две недели назад работодатель получил мои заявления. Вероятнее всего ответа не будет.
Вопрос: с какого момента отсчитывать месяц? или с какого не отсчитывай, все равно придется ходатайствовать перед судом о восстановлении пропущенного? если просить восстановить срок, то переписка может являться достаточным аргументом, поясняющим причины пропуска?

P.S. Поясните, пожалуйста, что имели в виду под отступлением "(можно этого и не делать)"?
 
Назад
Зверху Знизу