нужен совет по БП

91_13.jpg


т.е. если резать - здравствуйте иголки => насыщение => замыкание => выгоревшая первичка.
 
Останнє редагування:
Я как-то так включал - ЭТ для галогенок на 12В к диммеру.
Якщо там банальний автогенератор з діністорним запуском, то він сам собі діммер -- досить замінити резистор в колі запуску на змінний.
До теми це жодним боком не стосується, бо ЕТ не має нічого спільного з тором.

Идеального попадания в эту точку не получалось, погрешность была порядка 300-400 мкс и что самое главное - плавающая
При серйозних підходах (тиристорні приводи на десятки-сотні КВт) ставлять RC-фільтри або й ФАПЧ.



Для експериментаторів-любителів -- щоб не палити транси -- звук при звалюванні в асиметрію сильно відрізняється, замість дзижчання починається пердіння.

Робив колись діагностику по телефону, в 90-КВт частотнику вхідні діоди повідвалювалися, поставив точний діагнох по звуку роботи вхідного дроселя в телефоні. Критерій -- при нормальній роботі дросель співає, при обриві фази -- гуде, при обриві діода -- пердить)))))
 
Останнє редагування:
З першим в найпростішому варіанті воюємо діодним мостом
Просвети, плз, о роли моста в _первичной_ обмотке

А можно подробнее!? Там идет обрезка синусоиды симистором. Откуда там постоянная составляющая?
Мсье Фурье постарался.
ИМХО, там такая камасутра будет твориться, что мама не горюй
 
Останнє редагування:
такая камасутра будет твориться
Якщо синхронізуватися від прямої мережевої напруги, а не від просадки на діммері, то нічого жахливого. Хоча і з другим варіантом можливий позитивний результат.

про _первичную_ цепь трансформатора...
Ну так вона і буде навантаженням нашого діммера, котрий все ж залишився двополюсником ))) Випрямлений струм буде бігати суто через сам діммер, нівелюючи його асиметрію на різних полярностях, в транс піде цілком симетрична фазорвань.
 
Ну так вона і буде навантаженням нашого діммера, котрий все ж залишився двополюсником ))) Випрямлений струм буде бігати суто через сам діммер, нівелюючи його асиметрію на різних полярностях, в транс піде цілком симетрична фазорвань.

Дай схему в студию.
 
attachment.jpg




Нужен совет по выбору БП или транса.
Есть некое устройство.В нем в качестве привода работает автомобильный мотор-редуктор для стеклоподъемников на 12В.Стоит обычный транс на торе +диодный мост.Для регулировки оборотов применяется бытовой диммер на 220В на первичной обмотке транса.
Якщо хочеш зробити самостійно, нароби відводів на вторинній обмотці і постав галетний перемикач. Це якщо не дуже точне дискретне регулювання влаштовує.
Якщо треба точніше, можна маленький ЛАТР.
Чи будеш експериментувати за підказками з форуму з діммерами-імпульсниками-ШІМами?
Ще є варіант тиристорного регулятора у вторинній обмотці, там асиметрія хоч небажана, але не така страшна (хоча для тора таки можуть бути проблеми, краще щось з немагнітним зазорчиком...)
 

Вкладення

  • SP_A0822.jpg
    SP_A0822.jpg
    45.6 КБ · Перегляди: 192
Останнє редагування:
если хотите стать радиоэлектроником
Не хочу,у меня другой бизнес.
на рынке Укриины всего 20 миллионов старых компьютерных БП.
Нет абсолютно времени искать даже один БП.Тем более,переделывать его.



Якщо хочеш зробити самостійно, нароби відводів на вторинній обмотці і постав галетний перемикач. Це якщо не дуже точне дискретне регулювання влаштовує.
В принципе устраивает и такой способ.Есть у меня такая зарядка.Но,блин,если и ее спалю,то нечем будет заряжать аккум.
Якщо треба точніше, можна маленький ЛАТР.
Не хочу-там нет гальванической развязки,так как обмотка одна.Может влупить.
На оборудовании пока поставил какой-то завалявшийся в хозяйстве импульсный БП от какого-то девайса(коробка в розетку)на пару ампер,поставил обдув и регулирую проволочным переменником.Неудобно,но что же делать.
 
Останнє редагування:
Есть у меня такая зарядка.Но,блин,если и ее спалю
Ну ясно, що вічного нічого немає, тому при тривалій роботі воно рано чи пізно мусить згоріти (але в інтервалі десятків років). Ніяких ненормальних режимів там бути не повинно. Про всяк випадок поганяй годину-дві під навантаженням з відкритою кришкою, контролюючи нагрів транса. І постав відповідні запобіжники як в первинне, так і у вторинне (перед мостом) кола. І глянь, чи не розхитані ламелі в галетнику, щоб між собою не замкнули сусідні.

Не хочу-там нет гальванической развязки,
Я мав на увазі ЛАТР перед трансом.
 
Я мав на увазі ЛАТР перед трансом.
Оу!Понял.:клас:Правда,громоздко получается.
Про всяк випадок поганяй годину-дві під навантаженням з відкритою кришкою, контролюючи нагрів транса. І постав відповідні запобіжники як в первинне, так і у вторинне (перед мостом) кола. І глянь, чи не розхитані ламелі в галетнику, щоб між собою не замкнули сусідні.
Зачем ганять?Я эту зарядку сделал лет 20 назад и заряжаю аккумы током до 8А.Так что проверку прошла годами.:yahoo:Ламели в галетнике спаренные,так что вряд ли замкнут.
 
У приятеля периодически горели трансформаторы БП модемов.
При пристальной проработке проблемы оказалось, что горят эти китайские изделия именно в момент включения УПС, так как питание 220 у него - говно.
УПС, естественно, дешевый, гонит в 220 какие-то пило-прямоугольные импульсы, не синус.
Трансформаторы желтопопыми мотаны на пределе, без запаса, поэтому ВЧ в импульсах получаемых от УПСа 220 жгли их на раз.
 
какие-то пило-прямоугольные импульсы, не синус.
................................................
ВЧ в импульсах получаемых от УПСа 220 жгли их на раз
Думаю, річ таки не в ВЧ, а в вольтсекундній площі. Якщо не в асиметрії знов таки.
 
................................................

Думаю, річ таки не в ВЧ, а в вольтсекундній площі. Якщо не в асиметрії знов таки.

Так и есть - проблема ТС именно в асимметрии вольт-секундной площади во время регулирования диммером, возникает постоянная составляющая тока, которая намагничивает сердечник до насыщения. Во время насыщения сердечника обмотка и сгорает.

1) Я так понимаю, симметричный диммер купить будет проблема
2) Сам ТС симметричный диммер не сделает
3) Компьютерный БП ТС сам тоже не может переделать,

а заказывать решение проблемы специалисту ТС не хочет...

Остаётся ему уповать на бога... радиотехнического.
Помолись, может поможет:)
 
Спеціаліст потрібен хіба щоб трансик правильно намотати, аби не прошивав. Все решта -- радіогурток )))))
 
Gentlemen, все это прекрасно, только обьясните мне, плиз, зачем совать диммер в первичную цепь? Насрать соседу или не пройти сертификацию по ЭМС?
 
................................................

Думаю, річ таки не в ВЧ, а в вольтсекундній площі. Якщо не в асиметрії знов таки.

Вполне возможно.
Мы тогда решили, что скин-эффект в меди и вихревые токи плюс потери на гистерезис на ВЧ.
Подробными исследованиями никто не занимался.
Замена на импульсный БП все решила.
Но осталась идея плохого сочетания желтопопых трансов и дешевых упсов :)
 
Назад
Зверху Знизу