• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Дослідження джерел мовного питання в сучасній Україні за даними переписів РІ та СРСР

Статус: Offline
Реєстрація: 09.07.2007
Повідом.: 40277
Дослідження джерел мовного питання в сучасній Україні за даними переписів РІ та СРСР

Останнім часом все частіше на ХФ та загалом в українській політиці піднімається питання правових статусів російської та української мов.
Здавалося б все зрозуміло: українці - титульний етнос, українська мова є державною та найбільш поширеною в Україні, є мови меншин, які офіційно згідно з Хартією про мови нацменшин отримали статус регіональних, в тому числі і російська мова. Але питання продовжують мусолити як політики та ЗМІ, так і звичайні громадяни, пікейні жилети на форумах та в соцмережах.
Чому й досі є грунт для цієї так званої мовної проблеми?
Звідки він взагалі взявся історично?

Намагаючись відповісти на це питання, я вирішив проаналізувати в першу чергу офіційні дані, що містяться у переписах населення Російської імперії та СРСР.
Отже, який національний або мовний склад був в дореволюційній Росії на території сучасної України, можна подивитись в наступній таблиці
d491ca1d09a6759708adb482a000f199.jpg

Як можна побачити, малоруська мова переважала на українських землях. Навіть Харківська губернія розмовляла переважно малоруською мовою, а її носіїв було навіть більше, ніж у Волинській губернії. В Єкатеринославській губернії (Донбас) малоросійська мова також була найбільш пошреною.

Яким же чином змінилося мовне співвідношення в Україні на користь російської мови, зокрема на південному сході, за радянських часів?
Дані радянських переписів також дають певне розуміння причин такого перерозподілу:
4d1fa30ca70430d4fd3a1b45d727e04a.jpg

Радянськи переписи, нажаль, не збирали дані за мовним складом республік, тому розподіл етносів акі мовний показник можна вважати лише в першому приближенні.
Але на графіку дуже чітко помітно, що в часи голодомору 1932-33 рр., коли чисельність українців неуклінно зменшувалася, чисельність росіян також неуклінно зростала. Це обумовленно вимиранням українського села і масовими переселеннями росіян з РРФСР на вимерлі території, а також у міста переважно сходу України. Це був фізичний перерозподіл мовного співвідношення на користь російської.

Як можна бачити далі, навіть війна з Третім Рейхом не призвела до такої демографічної катастрофи для українського етносу, як етноцид 1932-33 рр.

Другий аспект поширення російської мови в Україні - це наддання їй особливого статусу міжнаціонального спілкування, а також створення сприятливих умов для її розвитку у всіх республіках в тому числі і в УРСР на шкоду мовам автохтонів. Враховуючи те, що схід України найбільше постраждав від етноциду та втратив найбільшу кількість носіїв мови автохтонів, а найактивнішу та впливовішу інтелегенцію в цей час було репресовано в результаті проведення політики декоренізації та зокрема боротьбою з націоналізмом, то і зросійщення тут було найсприятливішим з усіх регіонів УРСР.

Таким чином після отримання Україною незалежності проведення політики м'якої українізації задля нівелювання злодійств радянської влади та маніпулюваннь над етносами українських земель я вважаю доцільним та необхідним.
Мовне питання в України на законодавчому рівні вважаю вирішиним.
 
Останнє редагування:
Ну и сколько процентов свидомых пишет здесь на мове?

Як це стосується теми?

Моя харьковская сестра говорит, что в институте все преподы говорят по-русски. А конспекты пишут на мове, вдруг проверка.
1) Теж питання.
2) Це погано?
 
Блин, не успела сдохнуть одна языковая тема, как уже другую наваяли. Воистину, по делам их поймешь кто есть кто
 
Кстати тадышние губернии не соответствовали нонешним областям. В частности Харьковская включала почти всю нынешнюю Сумскую область.
И понятие "малорусский язык" также не тождественно нынешнему "украинский язык".

Достаточно было говорить "шо", чтобы слыть малороссом.
 
Личи ты бы хоть не позорился с графиком то. Во-первых, рост населения был практически всегда кроме самого страшного периода 1941-1945 годов (что опровергает большие числа потерь УССР в годы 32-33). Во-вторых, у тебя же на графике галиматья роста и это при том, что погибло около 26-27 миллионов людей, а это 13% от общего числа и бОльшая часть пришлась на жителей европейской части СССР

Графічна інформація зроблена на основі офіційної статистики. Я тут до чого?
Всі претензії до ЦУНГО.

И понятие "малорусский язык" также не тождественно нынешнему "украинский язык".

Достаточно было говорить "шо", чтобы слыть малороссом.

Доведи або йди нахуй.

Во-вторых, у тебя же на графике галиматья роста и это при том, что погибло около 26-27 миллионов людей, а это 13% от общего числа и бОльшая часть пришлась на жителей европейской части СССР

Читати вмієш? Там тільки статистика по УРСР, а не всьому СРСР.
 
Останнє редагування:
И понятие "малорусский язык" также не тождественно нынешнему "украинский язык".

Достаточно было говорить "шо", чтобы слыть малороссом.

Ну как бы и современный русский с прежним великорусским существенно разнится. Более 100 лет прошло.
И шо? :D
 
В Єкатеринославській губернії (Донбас) малоросійська мова також була найбільш поширеною.

На то время - да. Но вот индустриализация Донбасса сыграла свою роль.
Это началось в царское время, после революции продолжалось.

Согласно переписи 1884 года, в Бахмутском уезде Екатеринославской губернии (напомним, что в него входила вся северная половина нынешней Донецкой области, включая Юзовку) две трети населения уже были пришлыми. На шахтах Новороссии не более 5% рабочих считались местными. Известный промышленник Авдаков указывал для Юзовки следующее соотношение: на 7/8 - пришлые, на 1/8 - местные.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
На то время - да. Но вот индустриализация Донбасса сыграла свою роль.
Это началось в царское время, после революции продолжалось.


Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі

Це неповні дані. Але я згоден, що проміжок між 1897 та 1926 роками достатно значущий. Є ще неповний перепис населення 1920 р., але в мене немає даних. Шукаю.
 
Моя харьковская сестра говорит, что в институте все преподы говорят по-русски. А конспекты пишут на мове, вдруг проверка.
Молодці студенти. Лектор читає лекцію російською, а студенти одразу перекладають на українську і конспектують...:клас::D
 
Да да..официальная статистика..я так и понял... расскажи мне про официальную статистику в промежуток 1927 по 1937(39) годы. И да, заодно ответь мне на вопрос, в каких регионах СССР шла ВОВ, видимо в Сибири, а вот на Украине все было чудно и даже рост населения был (ну бабы рожали от святого духа по 10 детей)
Ну и расскажи..официальный ты наш, как при 28.111.007 украинцев на 1939 год потери только военнослужащих составило 1.377.400 человек, что составляет 4,90%. А теперь еще приплюсуй потери мирного населения и уменьшение рождаемости и можешь сразу этот график засунуть в чью-то свидомую жопу

Я не розумію, що ти від мене хочеш. Я лише зробив побудування за офіційними даними. Так, проміжок між 1939 та 1959 роками великий (роки переписів) та характер кривої міг бути нелінійним, але загальний тренд помітен, як не крути.
За часи етноциду чисельність українців значно зменшилася, а в період, що включає ВВВ, значно зросла. Як це коментувати ще?
 
И понятие "малорусский язык" также не тождественно нынешнему "украинский язык".

Достаточно было говорить "шо", чтобы слыть малороссом.
Та Ви що? Невже?. Щось новеньке... Подайте, будь ласка, більш детальну інформацію на Ваші "наукові" висновки. Це вже тягне на відкриття...:іржач:
 
Але на графіку дуже чітко помітно, що в часи голодомору 1932-33 рр., коли чисельність українців неуклінно зменшувалася, чисельність росіян також неуклінно зростала. Це обумовленно вимиранням українського села і масовими переселеннями росіян з РРФСР на вимерлі території, а також у міста переважно сходу України. Це був фізичний перерозподіл мовного співвідношення на користь російської.

Як можна бачити далі, навіть війна з Третім Рейхом не призвела до такої демографічної катастрофи для українського етносу, як етноцид 1932-33 рр.
Да ты шо?
А я тебе противоположную статистику подкину.

Национальный состав Харькова

1897 год
русские - 109.914 чел. - 63,17%
украинцы- 45.092 - 25,92%

1939 год
Русские 274,173 (29,7 %)
Украинцы 403,606 (48,5 %)

1989 год
Украинцев уже 50,38 %

2001 год
Украицев уже 60,99 %
Русских уже 25,6 %

Как такое могло статься, что за 100 лет, часть русского населения города сократилось с 63 %, до 25? А часть украинского выросла с 26 %, до 61?

Какая блядь устроила этноцид русскому населению в городе Харькове?
 
Да ты шо?
А я тебе противоположную статистику подкину.
...
Как такое могло статься, что за 100 лет, часть русского населения города сократилось с 63 %, до 25? А часть украинского выросла с 26 %, до 61?

Русские плохо размножаются? :rolleyes: :ги:
 
cdmax, ти тупий?
 
Я эту инфу давно видел. Даже есть один сайт где отлично структурировано, только не помню названия.
Факт, украинской мовой общалось большинство в Украине. В крупных городах чуть меньше, так как туда лезли жить евреи, поляки, немцы и русские.
Какая блядь устроила этноцид русскому населению в городе Харькове?
Эту блядь наверное зовут водка...
 
Эта блядь, называется украинской свидомой статистикой.
Которая нам нарисовала 55 % украиномовных харьковчан!

Пока это происходило до языковых войн! На такую высосанную из пальца статистику, народ любовался с иронической улыбкой. Думая: "Ладно. Чем бы дитё не тешилось. Лишь бы не плакало!"
Как эти статистики сейчас нам рискнут насчитать такие показатели, я хрен его знает?
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху Знизу