Исковое заявление

Litvin_natalia

Привіт!
Статус: Offline
Реєстрація: 12.06.2009
Повідом.: 19
Исковое заявление

Добрый вечер. Подскажите пожалуйста как правильно составить исковое заявление о заливе квартиры. И если есть образец поделитесь пожалуйста.:)
 
:eek:
спасибо, видимо появилась новая тема для флуда

Подскажите пожалуйста как правильно составить исковое заявление о заливе квартиры.
попытаться обратиться к юристам оплатив их знания
, а вдруг получится составить правильную бумагу......с помощью которой можно будет что то компенсировать.......
а не получить по ж...пе за переваренные батареи и перенесенную печку, обнаруженную комиссией во время составления акта....

И если есть образец поделитесь пожалуйста.:)
:
попытайся плз маникюром осторожно набрать сочетания букв
"о б р а з е ц
и с к о в о г о
з а я в л е н и я
о
з а л и в е
к в а р т и р ы"
пробел - это длинная палка в низу букав
получишь - «исковое заявление в суд» — 457 тис. зображень
, к тому же:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


и ненадо слов благодарности........
 
Останнє редагування:
Если бы были лишние деньги на обращение к юристам , я б сюда и не сунулась. И я не просила мне грубить и язвительно отвечать.
 
Добрый вечер. Подскажите пожалуйста как правильно составить исковое заявление о заливе квартиры. И если есть образец поделитесь пожалуйста.


********* РАЙОННИЙ СУД
МІСТА ХАРКОВА

Позивач: ********* ******** ********,
проспект *********, *********-А, кв. 2,
м. Харків, *****,
засобів зв’язку немає

Відповідач: ***** Олександр Олексійович,
проспект *********, *********-А, кв. 62,
м. Харків, *****,
тел. ********

Ціна позову: ******** *



ПОЗОВНА ЗАЯВА
про відшкодування майнової та моральної шкоди,
завданої залиттям квартири

Я, ********* Валентина Василівна, є власником квартири № 2 в будинку № *********-А ********* в місті Харкові. Зазначена квартира належить мені на праві приватної власності відповідно до Договору купівлі-продажу квартири від ******** року посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу ***********, зареєстрованого в реєстрі за № ******, складеного на бланку серії ********, та Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно Комунального підприємства "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" № ********* від ******** року.

В ніч з *** квітня ***** року на ** квітня ************ року в належній мені квартирі сталося залиття каналізаційними водами через каналізаційну мережу квартири.
Слюсар-сантехнік *************** *., який усував аварію та залиття в належній мені квартирі, під час прочищення стояку виявив чавунні окалини, які перекрили вихідне "коліно" каналізаційної труби, а також встановив, що зазначене залиття сталося внаслідок проведення *** ***** ******* року відповідачем - ********* Олександром Олексійовичем, ремонтних робіт із заміни каналізаційного стояка в належній йому квартирі № *** в будинку № *********-А ********* в місті Харкові, яка має спільний із належною мені квартирою каналізаційний стояк.
Зазначене підтверджується Актом від ******* року про залиття, складеного комісією в складі: ************* та підписаного ними.
Відповідно до положень частини другої ст. 383 Цивільного кодексу України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Відповідно до ст.152 Житлового кодексу України переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири), що належить громадянинові на праві приватної власності, провадяться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.
Згідно ч.3 п.4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і при будинковими територіями, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року №572, п. 1.4.1. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 року та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 25.08.2005 року №927/11207, переобладнання та перепланування жилих приміщень проводиться за відповідними проектами, з дозволом власника будинку та органів місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.

Відповідач, порушуючи вимоги ст. 383 ЦК України, здійснюючи ремонт і зміни в належній йому квартирі, а саме заміну каналізаційного стояка, допустив порушення моїх прав, як власника квартири в багатоквартирному будинку - а саме внаслідок його дій сталося залиття належної мені квартири та спричинення мені майнової та моральної шкоди.
Відповідач на мою вимогу не надав мені для огляду відповідних дозволів, наявність яких передбачена, для здійснення переобладнання каналізаційної системи належної відповідачу квартири, а тому вважаю, що дії відповідача з такого переобладнання були незаконними, та він має нести відповідальність за шкоду, завдану такими діями.

Завдання мені шкоди відповідачем підтверджується зазначеним вище Актом від ********* року, який свідчить про наявність причинно-наслідкового зв’язку між проведенням відповідачем в його квартирі ремонтних робіт із заміни каналізаційного стояка внаслідок яких чавунні окалини падали в каналізаційний стояк та перекрили вихідне "коліно" каналізаційної труби, та залиттям належної мені квартири.

За змістом ст. 1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦПК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Внаслідок залиття квартири мені була завдана майнова шкода в розмірі **** грн. ** коп., та в розмірі **** гривень, а також моральна шкода в розмірі 2000 грн. 00 коп., а всього майнова та моральна шкода в розмірі ****** грн. *** коп.

Так відповідно до Звіту про оцінку розміру прямих збитків (майнової шкоди) внутрішній обробці, внаслідок залиття **** квартири, розташованої за адресою: м. Харків, ***. *********, б. ****-А, кв. ***, від *** ***** **** року та Висновку про розмір прямих збитків (майнової шкоди) внутрішній обробці, внаслідок залиття двокімнатної квартири, розташованої за адресою: м. Харків, ***. *********, б.****-А, кв.***, які складено суб'єктом оціночної діяльності ***** ****** *****, розмір прямих збитків (майнової шкоди) внаслідок залиття в ніч з *** **** **** року на *** *** *** року зазначеної квартири станом на *** **** ***** року складає ***** (**** **** **) гривень *** копійки.
Також між мною та фізичною особою-підприємцем **************, який має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності № ****07 від ****** р. та Кваліфікаційне свідоцтво оцінювача № ***** від **.***.****** р., зв’язку із необхідністю проведення оцінки розміру майнової шкоди внутрішній обробці, внаслідок залиття належної мені квартири, було укладено Договір №***** від ***** року на проведення незалежної оцінки майна, відповідно до умов якого, ********* провів незалежну оцінку розміру прямих збитків (майнової шкоди) внутрішній обробці, внаслідок залиття двокімнатної квартири, розташованої за адресою: м. Харків, ****. *********, про що надав відповідний Звіт та Висновок.
За надання зазначених послуг, мною на підставі Договору № ******* від *********року, було сплачено ***** гривень **** копійок, що підтверджується Квитанцією №***** від **** **** **** року, та Актом прийому передачі виконаних робіт від ** *** **** року до Договору ***** від ****** року.

Таким чином витрати понесені мною на оплату послуг з оцінки розміру майнової шкоди внутрішній обробці, внаслідок залиття належної мені квартири в розмірі 900 грн. 00 коп. є майновою шкодою завданою мені, внаслідок порушення відповідачем моїх прав, та підлягають стягненню з відповідача на мою користь.

Всього розмір майнової шкоди завданої мені внаслідок залиття квартири, що сталося з вини відповідача, складає ****** (*******ь) *** копійки (***,** грн. + ***,** грн.)

Окрім цього мені була завдана моральна шкода, яка полягає в наступному.

Належна мені квартира була придбана мною в лютому 2009 року. Після придбання квартири мною здійснювався капітальний ремонт квартири, який було завершено в жовтні 2009 року. Необхідність нести витрати на проведення ремонтних робіт суттєво змінювали образ мого життя, так як вимагали від мене приділяти значну частину свого життя здійсненню ремонтних робіт, приділяти менше часу своїй родині, та нести додаткові матеріальні витрати на закупівлю необхідних будівельних та оздоблювальних матеріалів. Завершення ремонтних робіт в жовтні 2009 року дозволило мені повернутись до звичайного образу життя, у мене відпала необхідність хвилюватись про необхідність проведення ремонту в квартирі, про необхідність здійснювати матеріальні витрати на проведення ремонтних робіт. В квартирі були створені комфортні умови для спокійного проживання в ній. У мене з’явився психологічний комфорт від перебування в відремонтованій квартирі, вигляд квартири дозволяв мені відчувати естетичну насолоду. Я повернулась до свого звичайного образу життя.

Внаслідок залиття квартири в ніч з ***************, що сталося з вини відповідача, в квартирі каналізаційні стоки переповнили унітаз, ванну, рукомийник на кухні, внаслідок чого відбулося затоплення кухні, коридору та двох кімнат належної мені квартири каналізаційними стоками. Я вимушена була власними зусиллями прибирати каналізаційні стоки з підлоги в квартирі, що спричиняло мені суттєвий психологічний дискомфорт. До теперішнього часу в квартирі зберігається неприємний запах каналізаційних стоків, що створює дискомфорт при знаходженні в квартирі. Відчуття психологічного комфорту та естетичної насолоди від перебування в належній мені квартири зникли, натомість з’явилось постійне відчуття психологічного дискомфорту. Зазначене відображується на моєму повсякденному житті, я стала емоційно неспокійною, знервованою, менш товариською, замкнутою, що впливає на мої відносини з сім’єю, близьким людьми, друзями та іншими людьми. У зв’язку із цим я стала хвилюватись за збереження сприятливих відносин зі своєю родиною.
Через постійні хвилювання, що пов’язані з зазначеним вище, а також необхідністю проведення відновлюваних ремонтних робіт в квартирі, необхідністю нести значні матеріальні витрати для проведення ремонтних робіт, у мене погіршився сон, почастішали випадки потьмарення в голові, почастішали випадки головного болю, я часто знаходжусь у подавленому настрою, тобто я відчуваю не лише душевні страждання але і фізичні.
У зв'язку із пошкодженням мого майна я знов повинна змінювати уклад свого життя та нести додаткові витрати на відновлення належного стану квартири.
Мої душевні переживання підсилює відсутність з боку відповідача будь-яких дій направлених на добровільне відшкодування завданої мені матеріальної та моральної шкоди.
Відповідно до статті 23 ЦК України моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Враховуючи глибину фізичних та душевних страждань які я переживаю внаслідок залиття квартири, їх характер та тривалість, повну вину відповідача в залитті належної мені квартири та його бездіяльність стосовно відшкодування завданої мені шкоди, враховуючи вимоги розумності і справедливості, розмір моральної шкоди завданої мені відповідачем я оцінюю в 2000 (дві тисячі) гривень, які необхідно стягнути на мою користь з відповідача.

Враховуючи викладене, всього з відповідача на мою користь в рахунок відшкодування майнової та моральної шкоди необхідно стягнути ******(***** тисяч ******) грн. **** коп. (**** грн. ** коп. + **** грн. *** коп.).

Відповідно до статті 79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, зокрема, належать витрати на інформаційно-технічне забезпечення.
Відповідно до статті 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Мною понесені судові витрати на оплату судового збору в розмірі **** грн. 00 коп. *** які слід стягнути з відповідача на мою користь.

На підставі викладеного, керуючись ст. 55 Конституції України, ст. ст. 3,4, 15, 79, 88, 109, 118-120 ЦПК України, ст.ст. 23, 1166, 1167 ЦК України, ст. 152 ЖК України,

П Р О Ш У:

1. Прийняти позов до розгляду.

2. Стягнути з ********* Олександра Олексійовича на користь ************** майнову шкоду в розмірі *******) гривень **** копійки завдану їй залиттям квартири № *** в будинку № *********-А на ******** в місті Харкові.

3. Стягнути з ********* Олександра Олексійовича на користь ********* моральну шкоду в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень 00 копійок, завдану їй залиттям квартири № *** в будинку № *********-А на ********* в місті Харкові.

4. Стягнути з ********* Олександра Олексійовича на користь************* витрати, пов’язані з розглядом справи в розмірі ***********

Додатки:


*********** року Представник позивача __________
 
Останнє редагування:
Если бы были лишние деньги на обращение к юристам , я б сюда и не сунулась. И я не просила мне грубить и язвительно отвечать.
гугл на шару показывает

а грубость моя выражена в виде благодарности на приветствие?

у вас в тексте букв больше чем нужно вбить в строчку поисковика.

а самостоятельную заяву моя жена один раз сделала. очень долго жалела.

у нас после заморозков лопнула труба отопления на тех этаже.
по скольку дома был сделан распальцованный ремонт - жену задушила жаба и она с криками и руганью собрала комиссию, чтоб зафиксировать недостатки.

приехали теплосети, прибежал ЖЕК, пришли "статисты"...........
итого:
обнаружена течь, отваленные обои, горелые лампы, сгоревший кондер, плавающий ламинат........ и доваренные батареи, вырезанный проем в стене, снесенная стена на балкон, демонтированный санузел, перенесенные "самопально" трубы водоснабжения, перенесенные экраны балконов.....

давай, ТС, указывай на грубость, на хамство....
пиши самостоятельно - ненарадуешься от экономии
 
Superficiy Спасибо Вам большое.
 
Залил сосед сверху. Сверху в квартире живут муж с женой. Он неработающий алкоголик (собственно он виновник, пьяный пошел в туалет, разбил бочок и пошел дальше спать), а жена разводит на продажу дома котов. Теперь у нас в квартире отвратительный запах котячих экскрементов.
 
Залил сосед сверху. Сверху в квартире живут муж с женой. Он неработающий алкоголик (собственно он виновник, пьяный пошел в туалет, разбил бочок и пошел дальше спать), а жена разводит на продажу дома котов. Теперь у нас в квартире отвратительный запах котячих экскрементов.

акт о залитии главное чтоб был с установленной причиной
 
Залил сосед сверху. Сверху в квартире живут муж с женой. Он неработающий алкоголик (собственно он виновник, пьяный пошел в туалет, разбил бочок и пошел дальше спать), а жена разводит на продажу дома котов. Теперь у нас в квартире отвратительный запах котячих экскрементов.

Ну шо сказать...... Правда на Вашей стороне( уже Вам лучше? легше?) Акт о заливе составленный с участием ЖКХ и соседей, определение ущерба(ЖЭК) Стоимость ремонта( в рамках гражданского иска).Смета ремонтно-восстановительных работ. Потом иск в суд( Гугл Вам в помощь, там типовых исков- тьма.Также есть яндекс и т.д. ). Или Лига-закон, типовые документы. Никто из здешних юристов помощи Вам не окажет. Все хочут денешкафф, а с Вашего дела их не поимеешь. Так-то

Попробуй

Попробуйте обратиться в СЭС, Ветеринарную службу или в Центр обращения с животными(Гагарина,358) с заявлениями о содержании чрезмерного количества кошек.
 
Никто из здешних юристов помощи Вам не окажет

так а для чего мы тут все собрались.... многие юристы оказывают помощь авторам тем..... в том объёме в котором её возможно оказать в рамках форума
 
Или Лига-закон, типовые документы. Никто из здешних юристов помощи Вам не окажет. Все хочут денешкафф, а с Вашего дела их не поимеешь
Секция?
Вообще-то Суперфиций еще в посте №4 выложил исковое,так-что читайте внимательно тему прежде чем писать.
 
только вот составить грамотно иск даже с образцом... это не всегда подсильная обычному человеку задача.... в любом процессе есть ньюансы.... из-за этого и требуется помощь грамотных юристов и адвокатов.... всё можно делать самому... но лучше довериться профессионалам.....
 
только вот составить грамотно иск даже с образцом... это не всегда подсильная обычному человеку задача.... в любом процессе есть ньюансы.... из-за этого и требуется помощь грамотных юристов и адвокатов.... всё можно делать самому... но лучше довериться профессионалам.....

такая проникновенная речь... аж прослезилась...
 
Назад
Зверху Знизу