• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Требуется помощь по наведению порядка

Статус: Offline
Реєстрація: 19.04.2009
Повідом.: 1746
Требуется помощь по наведению порядка

Нет мне оправдания и, действительно, очень стыдно, но имею акву объемом 120 литров в очень запущенном состоянии.
В наличии там оч небольшое кол-во рыб (барбус, красные кардилалы, родостомусы и анциструс) и огромное кол-во растений (вальсинерия, пару видов криптокоррины, анубиас и роголистник), и еще большее кол-во синей бороды (
вода отличная, прозрачная, не воняет. Долгое время не ухаживала, а только доливала воду и кормила рыб.
Наконец-то есть время, силы и желание навести порядок, но как теперь к этому подойти, и за что хвататься - не знаю.
То-ли полный перезапуск, то-ли как-то все-таки по другому?
Выслушаю все советы.
 

Вкладення

  • akva.jpg
    akva.jpg
    83.4 КБ · Перегляди: 488
Выслушаю все советы.
По перше,я не профі,але мені здається,що незаважало б трохи грунту.По друге.Рослини(на мій власний розсуд)треба якось,розсадити..ну,з любов"ю.На задній план великі,посередині трохи меньші і які будуть рости повільно.Дизайну не хвата,корча там,камінців.рослин забагато.(це звісно імхо).Грунт можно засипати і зараз.Рослини прорідити,та частину продати(подарувати мені).Равликів там,креветок.Бо в вас не акваріум а підводний ліс.
 
По перше, дякую за українську ) по друге, щодо трави, - питань нема, вона ваша, тільки самомвивозом чи з П'ятихаток, чи з 23 серпня.
грунту там близько 10 см.

Основне питання було - чи видрати всю траву, й десь з тиждень сифонити грунт, потім частину трави повернути. Чи взагалі все нафіг, грунт промити, воду всю змінити
але в такому разі шкода балансу, який в мене не завжди гарно встановлюється.
Чи все-ж таки поступово прополювати зайву рослинність, сифонити без фанатизму й утримуватися від заміни великої кількості води?
 
Чи все-ж таки поступово прополювати зайву рослинність, сифонити без фанатизму й утримуватися від заміни великої кількості води?
Чому-поступово?Зробіть ланшафт,який Вам до вподоби.(не зливаючи воду).Грунт,мені здається нема потреби перемивати.Пересадіть рослини,киньте щось там..не знаю,каміння,тощо.Злийте половину води.Долийте відстояної.Фільтр все зробить.Зараз кину фотку свого.Неділі нема,правда.Щодо рослин,я завтра на птичню поїду.))Дякую.Вода,вже була прозора,але.я там весь час щось переставляю.Поки ще не отримав гармонії.Дотого ж завтра ще придбаю рослин.Яких?Поки й сам не знаю.:D
 

Вкладення

  • 20181201_162325.jpg
    20181201_162325.jpg
    111.7 КБ · Перегляди: 457
Ну.то мої думки.Думаю,зараз підтягнуться профі,то може краще щось скажуть.
 
А навіщо все виривати, залишити скільки потрібно.
А ґрунт я ніколи не сіфонив, бо в мене маленька аква, лише 30л, досі не знаю, потрібно чи ні. Все наче і так гарно росте і живе.
 
А навіщо все виривати, залишити скільки потрібно.
А ґрунт я ніколи не сіфонив, бо в мене маленька аква, лише 30л, досі не знаю, потрібно чи ні. Все наче і так гарно росте і живе.
Ну,то і я кажу.Пересадити як треба.лишне віддати комусь.Грунт,наскіки я зрозумів лежить давно.Потреби мити його нема.
 
а є якісь фокуси та прийоми що б стримувати розрастання та розповзання вальсинерії? бо останній мій експеримент посадити її не відкрито, а в горшик .... теж, як бачете не варіант )))
хоча з кріпртокориною це спрацьовує
 
а є якісь фокуси та прийоми що б стримувати розрастання та розповзання вальсинерії? бо останній мій експеримент посадити її не відкрито, а в горшик .... теж, як бачете не варіант )))
хоча з кріпртокориною це спрацьовує
Тут,сонце я тобі не радник.Сам нічого ще не знаю.Може той гугл підкаже?:) Здаеться.можно як той город-прополоти.:незнаю: Можно,до палички приладнати лезо від бритви та відрізати лишне,щоб руками не лазити та воду не каламутити.
 
якщо, раптом, комусь цікаво - доповідаю. спроба прополоти частково той ліс була дуже невдала, бо воно все цілим килимом й витягнулося разом з половиною грунту )
з плюсів того дійства - дуже зручно сифонити вікову риб'ячу срань, й було знайдено ще кілька рибинок )))
 
якщо, раптом, комусь цікаво - доповідаю. спроба прополоти частково той ліс була дуже невдала, бо воно все цілим килимом й витягнулося разом з половиною грунту )
з плюсів того дійства - дуже зручно сифонити вікову риб'ячу срань, й було знайдено ще кілька рибинок )))
:пиво: Як вода процідиться-чекаємо фото.
 
Полный перезапуск и глубокая сифонка не нужна. Валиснерию коси нещадно. Подкинь ещё туда какой травы, например роталы и Анубиса Нана на корешке. Центр надо освободить от зарослей.


Вот старое фото 30й моей банки. Попробуйте сделать что то подобное:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
ну, то якось так тепер поки що.
але підкажіть, шановне панство назви растючок таких самих невибагливих, як ті, що маю, але повільного росту на кшталт анубіса?
 

Вкладення

  • f.jpg
    f.jpg
    116.7 КБ · Перегляди: 419
Марсилия крената (почвопокровка, похожа на глоссостигму, но не требовательна и медленно растет)
Эхинодорус нежный
Людвигия ползучая
Скорость роста без форсажа - средняя, полоть раз в месяц где-то.
Фон поменяй на монотонный черный/синий/белый.
И кстати, что за грунт и размер фракции какой?
 
Замена фона в планах есть, чуть позже, когда тумбу менять буду, бо добраться туда сложновато.
Грунт - где-то на 1/4 промытый гранотсев там есть оч. мелкая фракция, практически песок, которая со временем самым нижним слоем стала, чуток гальки, и основная часть что-то покупное. см. фото
 

Вкладення

  • g.jpg
    g.jpg
    101 КБ · Перегляди: 390
В идеале выкинуть и вместо него засыпать кварц/базальт 3-5мм. И смотреться будет лучше и практичней
 
докупила барбусов, как зовут - не знаю. может кто подскажет?
 

Вкладення

  • рыбы.jpg
    рыбы.jpg
    168.6 КБ · Перегляди: 332
докупила барбусов, как зовут - не знаю. может кто подскажет?

Мелкий это Вишневый барбус. Веселая стайная рыба. Любят пойти погулять на сушу, банка должна быть закрыта. То что с пятнами - хз
 
Шановна панi, в мене теж банка 120л, але ростючки дуже вяло ростуть, а якi лампи використовуете ?
(як що ви полюбляете траву, то вам доцiльно завести туда ще й креветок) ;)
 
Шановна панi, в мене теж банка 120л, але ростючки дуже вяло ростуть, а якi лампи використовуете ?
(як що ви полюбляете траву, то вам доцiльно завести туда ще й креветок) ;)

А с чего ты решил, что они вяло из за света именно растут? Есть ряд ограничивающих факторов: со2/свет/микро-макро элементы - основные, но не единственные.
 
Назад
Зверху Знизу