Светлой памяти Анатолия Яковлевича Цыганенко

Статус: Offline
Реєстрація: 21.02.2011
Повідом.: 2277
Светлой памяти Анатолия Яковлевича Цыганенко

если не в том разделе создала снисите куда нужно. Просто тут больше врачей увидит и если захотят завтра придут попрощаться. Т.к это просто невероятный человек был. простите, что на украинском, скопировала текст.


Світлої пам’яті Анатолія Яковича Циганенка

(25.06.1929 – 29.11.2012 )

29 листопада 2012 року на 84-му році пішов із життя Анатолій Якович Циганенко – відомий вчений-мікробіолог, видатний організатор вищої медичної освіти СРСР та України.

Анатолій Якович був яскравою людиною, неперевершеною особистістю, наставником та вчителем з великої літери, його лекції протягом багатьох років згадують випускники медичного університету різних років.

Великий організаторський талант і прогресивні ідеї щодо подальшого розвитку навчального процесу дозволили Анатолію Яковичу протягом багатьох років плідно працювати на найвищих посадах у медичному університеті. З 1964 по 1986 р. він був проректором з навчальної роботи, а в 1986–2005 рр. – ректором Харківського державного медичного університету, з 2005 р. – почесний ректор ХНМУ.

Славний трудовий шлях у організаторській та науково-педагогічній діяльності Анатолія Яковича отримав високе Урядове та громадянське визнання: він був доктором медичних наук, професором, мав почесне звання заслужений працівник вищої школи УРСР, був обраний дійсним членом Української Екологічної Академії наук, академіком Української АН, академіком АН Вищої школи України, академіком Міжнародної академії комп'ютерних наук і систем, академіком Нью-Йоркської академії наук, академіком Польської Академії Медицини, академіком Всесвітньої Академії Медицини ім. Альберта Швейцера, Почесним академіком Української медичної стоматологічної академії, його заслуги відзначено Великою Золотою командорською медаллю Всесвітньої академії медицини ім. Альберта Швейцера. Він став почесним академіком Української медичної стоматологічної академії, Тернопільського державного медичного університету та Харківського інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова НАМН України.

Анатолія Яковича нагородили Почесною відзнакою Президента України – орденом «За заслуги» І, ІІ та ΙΙΙ ступеня, почесною грамотою Президії Верховної Ради України, орденами «Знак пошани», «За трудові досягнення» ΙV ступеня, «За розвиток науки і освіти», медалями «Ветеран праці», «За доблесну працю», почесною відзнакою УАН «За творчі здобутки» І ступеня, знаком «Відмінник освіти України», золотою медаллю – «10 років незалежності України», визнаний Харків’янином ХХ століття та Харків’янином 2002 року.

«Навчитися лікувати – ще не все. Головне – навчитися любити людину», – цей вислів належить А.Я. Циганенку і особистим прикладом він втілював цю тезу у життя.

Ректорат, співробітники й студенти Харківського національного медичного університету, мікробіологи, вірусологи, імунологи та все медичне товариство України сумують через втрату Анатолія Яковича Циганенка, якого ми назавжди запам’ятаємо як оптимістичну, енергійну та чуйну людину.

Прощальна панахида відбудеться 30 листопада о 11.00 у фойє корпусу "Б" за адресою: пр. Леніна, 4
 
если не в том разделе создала снисите куда нужно. Просто тут больше врачей увидит и если захотят завтра придут попрощаться.
...

Прощальна панахида відбудеться 30 листопада о 11.00 у фойє корпусу "Б" за адресою: пр. Леніна, 4

Наверное, завтра уже поздно прощаться. 30-е число было вчера...

Подпись Цыганенко стоит у меня в дипломе. Он же принимал у меня и экзамен по микробиологии. О нем осталась светлая память. Про него ходила слава добродушного, веселого, безобидного профессора. Студентов он не обижал, поэтому его не боялись, а любили и уважали.
 
Ничего плохого не скажу, лекции его прогуливал безбожно, но у него и перекличек не было. Внука он выучит успел, Сережа уже преподает наверно. Кафедра микробиологии была одной из самых взяткоберущих в институте ( привет Минухину ).
Царствия небесного....
 
Уходят легенды. Экзамен по микробам, наверное, самый безоблачный на моей памяти. Как раз тоже ему сдавал.
 
Наверное, завтра уже поздно прощаться. 30-е число было вчера...

Подпись Цыганенко стоит у меня в дипломе. Он же принимал у меня и экзамен по микробиологии. О нем осталась светлая память. Про него ходила слава добродушного, веселого, безобидного профессора. Студентов он не обижал, поэтому его не боялись, а любили и уважали.

Я совершенно потерялась в числах и была уверена, что 30е завтра, пока интернет не попросил денюжку кинуть на счет после 12 ночи.:)


У меня тоже в дипломе его подпись и экзамен я сдавала тоже ему. Его лекции были очень интересными. И вообще Это частичка Университета. Очень умный и добрый человек.

. Кафедра микробиологии была одной из самых взяткоберущих в институте ( привет Минухину ).
Царствия небесного....

Там нормально чистку провели, многих преподавателей уволили за взятки, прямо в трудовой не писали конечно, но послали на все 4 стороны.
 
"Микроб у капсуле - сидит глухо, как в танке"(с)
Из его лекции.
...
Дядька был веселый.
 
Царство Небесное.
 
В моем дипломе тоже его подпись... Микробы не гуляли, т.к. ректорская кафедра была. Сережа его, внук который, никогда нихрена не преподавал и тяги такой не наблюдалось. А еще я поступил благодаря тому, что он в один момент навел порядок в приемной комиссии!
R.I.P. Светлая память!
 
Хочу сказать чуть больше, чем пишут. Это человек с большой буквы, этим человеком я буду восхищаться всю свою жизнь, так как мало кто этого заслуживает! Я его знала с детства, он никогда не проходил мимо меня,всегда интересовался, как моя жизнь, когда я пойду в мед учиться, как моя семья! Да он жил со мной рядом и за многие годы он стал для меня, как родной человек, и мне очень жалко, что я не смогла с ним попрощаться, мне его будет сильно не хватать, общение с ним это моя частичка детства, он всегда спрашивал про всех моих родственников до последнего дня как я его видела. Мне трудно передать эту утрату , я проплакала весь день. И всегда буду вспоминать, то что он сделал для моей семьи и для других людей!Да и не только , главное что человек которого никак не заменить!
 
Я совершенно потерялась в числах и была уверена, что 30е завтра, пока интернет не попросил денюжку кинуть на счет после 12 ночи.:)


У меня тоже в дипломе его подпись и экзамен я сдавала тоже ему. Его лекции были очень интересными. И вообще Это частичка Университета. Очень умный и добрый человек.



Там нормально чистку провели, многих преподавателей уволили за взятки, прямо в трудовой не писали конечно, но послали на все 4 стороны.

повезло вам с микробиологом. Ну светлая память. Моя микробиологичка тоже ушла из жизни. Но у меня не осталось о ней светлой памяти.
 
Вместо эпитафии:

weoZMcjUdBY
 
Назад
Зверху Знизу