Святкуємо День соборності України.

Статус: Offline
Реєстрація: 22.04.2009
Повідом.: 20422
Святкуємо День соборності України.

День Соборності України.

«Громадянська позиція» вітає харків’ян зі святом!

Це так важливо відроджувати забуту у віках історію. Це так приємно розуміти, що нарешті ми живемо у країні, де можемо вільно виражати думки, не боятися спаплюження культури і традицій. І як це важливо шанувати тих, хто ще багато років тому намагався наблизити саме цей час - час вільного існування незалежної України.
Нехай для кожного з нас це свято буде згадкою про наших пращурів. Справжніх патріотів!
З приводу свята, хотілося б кількома словами вшанувати пам'ять і розповісти про те, що саме це за день – День Соборності України.

Україну в минулому, в силу історичних причин, поділяли поміж собою політики інших країн, щоб забезпечити власні національні інтереси. Завжди найбільшою мрією усіх українців було створення власної національної держави.
У результаті революції в Росії та розпаду Австро-Угорської імперії постали дві українські держави: Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Респуб-ліка. Вони відрізнялися між собою політичними, економічними, соціальними і міжна-родними орієнтирами. Це було зумовлено як історичною долею цих земель, так і об-ставинами, що склалися.
В УНР основна увага приділялась соціальним питанням, правам національних мен-шин, у той час як у ЗУНР основне питання було національне. Суттєво різнилася у правах еліта двох держав. При владі в УНР знаходились молоді діячі, які у своїй діяльності значною мірою керувалися революційним романтизмом. Уряд ЗУНР складався з представників української аристократії та інтелігенції, яка мала великий досвід парламентської боротьби і в своїй діяльності виходила з потреб моменту.
Незважаючи на розбіжності і власні амбіції, лідери двох українських держав перед обличчям смертельної небезпеки прийшли до згоди про об'єднання. Здійснилася мрія багатьох поколінь борців за незалежність і соборність України. Святковий Акт злуки розпочався 22 січня 1919 р. о 12 годині. Державний секретар ЗУНР Цегельський зачитав і передав Винниченку ухвалу Української Національної Ради від З січня 1919 р. Представник Директорії Ф. Швець виголосив Універсал, у якому зазначалося: ". . . Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Ужгородська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна УНР. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має тепер змогу з'єднати всі спроби своїх синів для утворення нероздільної незалежної української держави на добро і щастя робочого люду".
Проте до справжнього об'єднання справа не дійшла. Через декілька днів після проголошення злуки Директорія змушена була покинути Київ під ударами Червоної Армії. На плечі ЗОУНР ліг весь тягар війни з Польщею. Акт фактично перестав бути чинним, і наприкінці 1919 р. Євген Петрушевич його денонсував. Як зраду сприйняли галичани переговори уряду УНР з Польщею навесні 1920р.
Незважаючи на невдачу, Акт 22 січня 1919 р. має велике історичне значення як факт реального об'єднання українських земель у єдиній соборній державі.
Зараз, коли Україна стала незалежною державою, ми не повинні забувати уроки історії та маємо виборювати й стверджувати її державність своєю працею. Маємо не допустити, щоб невдалі політики пошматували Україну в угоду власним інтересам. Незважаючи на будь які територіальні чи мовні відмінності не дамо їм роз'єднати нас.

Слава Україні!

Програма вшанування Свята Дня Соборності в Харкові 22 січня:
9.00 Свята Літургія за український народ і його державу (Свято-Дмитрівська церква - Полтавський шлях 44)
12.00 покладення квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку (вул. Сумська)
 
Останнє редагування:
... который не имеет никакого отношения восточной Украине, а точнее, к территории бывшей Донецко-Криворожской советской республики.
Пусть даже и по формальным признакам.
ДКР не присоединялась к Украинской народной республике, а была временно оккупирована немецкими войсками, о чем есть договор РСФСР с немцами. Была ликвидирована через месяц после провозглашения "Акта случки".
Подробнее, с датами... ну хотя бы в Википедии. :)
Так. Агент австроугорської та німецької розвідки Ленін, на знак подяки за спонсорство Германією більшовицького перевороту та утримання Червоної Армії, подарував німцям частину України.
 
Скажите, панове, а празднуется ли на Украине воссоединение Левобережья и Правобережья?
И если нет, то почему? Почему этот колоссальный по своим последствиям акт воссоединения разделённого народа затмевается формальным и ничего не значащим объединением с тремя гуцульскими областями?
 
Скажите, панове, а празднуется ли на Украине воссоединение Левобережья и Правобережья?
И если нет, то почему? Почему этот колоссальный по своим последствиям акт воссоединения разделённого народа затмевается формальным и ничего не значащим объединением с тремя гуцульскими областями?
А що у Люберцях живуть гуцули?
 
Я до Ваших проблем не маю жодного відношення! :D Навіщо Ви навішуєте власні проблеми? Залишайтесь з ними. Якщо буде потрібна допомога, то так і пишіть. Може чимось допоможемо. (Звичайно, якщо це не клініка).
 
Скажите, панове, а празднуется ли на Украине воссоединение Левобережья и Правобережья?
И если нет, то почему? Почему этот колоссальный по своим последствиям акт воссоединения разделённого народа затмевается формальным и ничего не значащим объединением с тремя гуцульскими областями?

Слышь, Вентилятор, я уже имею возможность пару раз сказать все, что я думаю по поводу твоих идиотских постов.. Ты придержи язык, а то я так прямо и буду писать ...:D
 
Дійсне об*єднання України й Галіції відбулося в 1939 році, за часів УРСР, за часів Йосипа Вісаріоновича Сталіна.
Навіщо ото його фальшувати історію? Тому народ на такі фальшиві "свята" й кладе з прибором.
 
Представители националистической фракции ХФ, часто пишут что "справжним" нацикам никогда не давали порулить, а то бы они всем показали свою крутизну и бегом вывели Украину в 3-ку топ стран. Но ведь рулили, пример тому Зунр и Унр.
Результат?
 
12.00 покладення квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку (вул. Сумська)

Опять не въехал. А при чём тут Шевченко?
Он никогда ничего о гуцулах не писал, и если и знал вообще о их существовании, то едва ли считал их принадлежащими к тому же народу, что и он сам.
Да и гуцулы во времена Шевченко ещё не знали, что они, оказывается, украинцы.

То есть и праздник кокойты сюрреалистический, и праздничные процедуры подстать.
 
Акт Злуки фактически оказался денонсирован после того, как представители Галицкой армии в одностороннем порядке без учёта мнения правительства УНР 6 ноября 1919 года подписали с Добровольческой армией Зятковские соглашения о прекращении боевых действий между Галицкой армией и силами Белого движения, заключении между этими силами военного союза и переходе Галицкой армии в распоряжение генерала Деникина.

А события 39 года как повлияли на этот Акт? Изнасилуй себя и признай, что ты ...!!:D

О, ты и сам прозрел..
 
Всіх Українців зі святом :пиво:
 
Слышь, Вентилятор, я уже имею возможность пару раз сказать все, что я думаю по поводу твоих идиотских постов.. Ты придержи язык, а то я так прямо и буду писать ...:D

Я, наверное, должен быть объят ужасом после таких ошеломляющих угроз?
Типа попридержи язык, а то я пару раз гучно взбздну?

Ужос.
 
и года не продержалась та злука. а вот тов. Сталин как устроил злуку, так до сих пор стоит. к сожалению
Якось дуже скромно забув ще пригадати, що Сталін про це домовився із своїм друзякою Гітлером.

Евреи должны жить в Израиле и не лезть в Украину.
Так, а чого ж Ви тоді лізете в Україну! :клас:
 
Назад
Зверху Знизу