• Лови промокод з яким знижка 50 грн - promo50grn

Скорочення одиноких матерів

Наталія12

Привіт!
Статус: Offline
Реєстрація: 18.07.2018
Повідом.: 1
Скорочення одиноких матерів

Доброго дня. Я одинока мама ( є витяг з державного реєстру), дитині вже виповнилось 15 років. Працюю в приватній фірмі бухгалтером вже 7-й рік. Планується скорочення штату (а саме бухгалтерів) приблизно через місяць. Нас ніхто про це не попереджав, відомо тільни на словах. Підкажіть будь-ласка, чи є в мене якісь права в даному випадку. Дякую!!!
 
Сокращение должно проводиться по определенной процедуре, а не на словах. Что касается прав (берем случай законных действий работодателя), то:

Кодекс законов о труде:
Стаття 42.
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;

2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;

4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;

5) інвалідам війни та членам сімей військовослужбовців і партизан, які загинули або пропали без вісті при захисті СРСР або при виконанні інших обов'язків військової служби;

6) винахідникам і раціоналізаторам;

7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством Союзу РСР або України.
 
Доброго дня. Я одинока мама ( є витяг з державного реєстру), дитині вже виповнилось 15 років. Працюю в приватній фірмі бухгалтером вже 7-й рік. Планується скорочення штату (а саме бухгалтерів) приблизно через місяць. Нас ніхто про це не попереджав, відомо тільни на словах. Підкажіть будь-ласка, чи є в мене якісь права в даному випадку. Дякую!!!

Якщо скорочення хочуть провести офіційно, то попередження повинно бути за 2 місяці (письмове). Якщо попередження немає, то вірогідно, що процедуру не будуть проводити так, як вимагає закон. А отже і норми про права на першочергове залишення на роботі просто не будуть використовуватися.
Якщо Вам просто хочуть запропонувати заяву про звільнення за власним бажанням чи за згодою сторін, то Ви маєте право її не писати. Це право у Вас не як у одинокої матері, воно у кожного працівника є.
 
Підкажіть будь-ласка, чи є в мене якісь права в даному випадку.
Є.
2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
Про одинокую мать не говорю - это очевидно.
 
Назад
Зверху Знизу