Хуторянство

Статус: Offline
Реєстрація: 30.07.2007
Повідом.: 5196
Хуторянство

Вибачте, забіг на хвилинку. Обмежусь стартпостом і тікаю далі. Прошу боляче не бити. :)

"Хуторянство" - це природний стан української нації. Більшість політиків, в т.ч. і президент, - продукт українського хуторянства, його втілення, по суті - його класичний зразок. Йому не доводиться прикидатися, заявляти про свою приналежність до народу. Український хуторянин бачить у ньому себе, дивиться в нього, як у дзеркало. А хуторян-українців, навіть тих, хто живе у містах, не менше 60%. Значний їх відсоток і в самому Києві, який подвоївся в останніх півстоліття за рахунок припливу з глибинки.
Менталітет вітчизняного хуторянина описаний у творах української художньої класики. Коротко змалюємо його характерні риси:
- Хуторянин вважає себе достатньо "розумним", а якщо ж і не дуже розумним, то по-справжньому "мудрим". Розум і мудрість хуторянина виявляються в його хитрості і здатності вчасно ухилитися від ризику, уникаючи реальної (і уявної) небезпеки і непотрібної роботи.
- Хуторянин сам себе на розумі: він люто ненавидить представника влади, лає його в присутності близьких, переносить свій гнів на жінку, і тещу, захоплюється своєю сміливістю і радикальними переконаннями, але при зустрічі з об'єктом ненависті (чиновником) підлесливо нагинається, вітаючи і бажаючи йому міцного здоров'я. Ще він (хуторянин) усувається від участі у вирішенні суспільних проблем, живе за принципом: "моя хата з краю".
- Хуторянин найчастіше остерігається людей сміливих та ініціативних, вбачаючи в них приховану небезпеку свого благополуччя. Тому-то й тримається від них подалі. Не розуміє він ініціативних і сміливих людей. Його висновок зводяться до наступного: "Якщо я боюся, чому він не боїться?". "Якщо я не зважуюсь, чому він зважується?". "Можливо, йому наказано і дозволено бути сміливим, а якщо не дозволено і не наказано, то чи не буде покарання?". Підсумовуючи, він говорить: "Краще бути мудрим і обережним, аніж сміливим і битим".

Сподіваюсь обійдеться розумним обміном цікавих і креативних думок, приблизно як у "Малоросійстві" ;).

Далі буде ще щось провокативно-цікавого.
 
мне кажется, что такое хуторянство процветает у многих народов, выползших из под тоталитарного сапога. В той же России, культивировавшей веками крепостничество и насаждавшей его всем соседям - это явление еще более заметно. Но на самом деле народ у нас в стране гораздо смелее чем может показаться на первый взгляд. Неспроста ж нам не разрешают иметь оружие, знают что можем " на вилы" надеть при случае любого
 
В тому, що стосується відношення до начальства та крайнього індивідуалізму - дуже схоже з московським національним характером
 
AGREGATE :eek: ты будешь любой разговор на Россию сводить? Чем они, интересно, тебя так обидели?!

По теме - согласен только с кусочком фразы:
такое хуторянство процветает у многих народов
у многих, в том числе и в штатах - которые изначально были "страной фермеров" и в еуропах и в япониях.
 
может быть все не совсем так как написано, но тема интересная.

ИМХО украинці точнохуторяне, сами по себе (моя хата с краю) в разброс все сознательные, а в кучу собраться не можем....я хуторянин :(((((

в франции, греции и венгрии хуторянства поменьше
 
AGREGATE :eek: ты будешь любой разговор на Россию сводить? Чем они, интересно, тебя так обидели?!

я привел ее в качестве ближайшего примера. Вроде бы не запрещено. Да, и от темы не отклоняемся:)
 
селяне хоть могут толпой собраться и факелами помахать, а хуторяне только в дуду подудели в 2004 :)
 
селяне хоть могут толпой собраться и факелами помахать, а хуторяне только в дуду подудели в 2004 :)
Украинская история говорит нам о том, что у нас обычно не факелами машут, а вилами. ;)Да и не только украинская, а и общеславянская. "Огнем и мечом", гуситы,Пугачевщина.
А забитей французкого крестьянина не было ничего.:D

ИМХО, Нащи краще.:клас:
 
в целом так и есть. Только стоит заметить - что это - статистика а не приговор. Т.е. любой самый зачуханный парубок из глухущего хутора вполне может таковым менталитетом и не обладать, напропалую геройствуя, получая нобелевские премии и становясь президентом... Ну и вторая оговорка что эта хуета точно также свойственна России.
 
Украинская история говорит нам о том, что у нас обычно не факелами машут, а вилами. ;)Да и не только украинская, а и общеславянская. "Огнем и мечом", гуситы,Пугачевщина.
А забитей французкого крестьянина не было ничего.:D

ИМХО, Нащи краще.:клас:

А де ж наші гайдамаки? Ти мабуть комополіт, Заєць...

AGREGATE :eek: ты будешь любой разговор на Россию сводить? Чем они, интересно, тебя так обидели?!

По теме - согласен только с кусочком фразы:
у многих, в том числе и в штатах - которые изначально были "страной фермеров" и в еуропах и в япониях.

Здесь же имеется в виду не хутор в буквальном смысле , а "хуторянство" , которое может поразить и горожан...
 
Если ТС сам проводит параллели Хуторян с Малороссами, а Малороссов с Велирокоссами/Русскими/или кому как удобно Москвитами(ну или угро-финнами), то таки да соглашусь с ТС в том, что Малороссы это так сказать деградированные Великороссы, ну и соответственно Хуторяне - деградированные Малороссы, и следовательно еще более деградированные Великороссы/Русские/Москвиты(угро-финны)
 
Малороссами, а Малороссов с Велирокоссами/Русскими/или кому как удобно Москвитами(ну или угро-финнами)

:іржач::іржач::іржач:Блядь....... ты хоть понял, ЧТО НАПИСАЛ???? Или тупо переписал?:іржач::іржач::іржач:

любой самый зачуханный парубок из глухущего хутора вполне может таковым менталитетом и не обладать, напропалую геройствуя, получая нобелевские премии и становясь президентом...

Лава!!!!! У тебя домашний психоаналитик есть? Если нет, могу посоветовать...... а он может посоветовать когда тебе "кокс" нюхать стоит прекратить.:(;)
 
Назад
Зверху Знизу