Посварилися через сіль

Статус: Offline
Реєстрація: 04.10.2010
Повідом.: 1544
Посварилися через сіль

Сіль посварила Польщу з Чехією.
З’ясувалося, що поляки використовували промислову сіль у виробництві харчових продуктів.
Чехія через це не на жарт розгнівалася. Країна вже направила скаргу до спеціального відомства ЄС, що контролює якість продуктів.
Виявилося, що постачальники харчової солі не змогли задовольнити ринковий попит на свою продукцію.
Тоді виробникам довелося замінити її на промислову сіль.
Якуб Себеста, міністр сільського господарства Чехії:
«За законом, харчова продукція не може вважатися такою, якщо під час її виробництва використовували речовини, які не класифікують як харчові. Ця сіль була продуктом хімічного виробництва, за однією з версій - пластичних матеріалів. Тому кінцевий продукт не можна вважати їжею».
Масштаби підміни вражають: за даними журналістських розслідувань, за останні 10 років польські виробники харчових продуктів використовували по одній тисячі тонн промислової солі на місяць.
ЇЇ додавали у копчене м’ясо, рибу і навіть молочну продукцію.
Влада Чехії намагається з’ясувати у Польщі більше деталей щодо того, у виробництві яких продуктів використовували промислову сіль.
На це міністр сільського господарства Польщі заявив, що якість харчових продуктів від використання промислової солі не постраждала.
Марек Савицький, міністр сільського господарства Польщі:
«Польща є частиною загальноєвропейської системи контролю якості харчової продукції. Всі відповідні інстанції було поінформовано. Однак якість продукції аж ніяк не постраждала. А чеських колег, якщо вони не задоволені якістю, я попрошу звертатися до мене, а не до ЗМІ».
На період розслідування цієї справи з польського ринку вилучили майже 800 тонн солі та харчових продуктів.

Источник:
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
а я ваще думал, что всю корзинку хавчика, которую я из супермаркета тащу, делают из нефтепродуктов...
 
Назад
Зверху Знизу