Радіостанція Baofeng uv-5R

Статус: Offline
Реєстрація: 25.07.2008
Повідом.: 26167
Радіостанція Baofeng uv-5R

Приїхала от така шняга.

Брав переважно для велу. Інколи ну дуже треба. До того ж її багато де можна заюзати.

Два діапазони - 130-174МГц та 430-520МГц. Слухати може одночасно обидва, говорити в один, перемикання між ними - одне натиснення кнопки. Потужність 5Вт, лоу режим 1Вт. Купа налаштувань, робоча частота до 1кГц.

Отож.
Стандартна невеличка коробка. Упакована в шар реклами та скотчу. Але не пом'ялася.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі



Усередині рація, акум, кліпса, антена, зарядка з бп, гарнітура.
Акум 7.2В*1800мАч. В інетах кажуть, що працює до доби при використанні до 10 хвилин на годину на прийом та 10 на передачу. Це загалом багато, балабольство. У реальних умовах балаболять менше та працювати може до двох діб, а якщо тільки слухати, то і тиждень.
Думав брати одразу з більшим акумом - 4000мА, але в тих же інетах кажуть, що рація стає вкрай незручною з ним та краще взяти додатковий простий акум. Який, доречі, можна заряджати в штатній зарядці окремо від рації - рація в стакан сідає на пази акума, тож можна садити сам акум.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Cидить в руці круто. Відчуття цеглини не полишає, але важить насправді 193 грама без антени.
Брав цю стару модель бо вона крута візуально, жовтенька, має втоплений екран.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Ще раніше за неї приїхали додаткова антена та тангента. Раніше бо купив я рацію з другої спроби. Перша була у бариги з нульовим рейтингом, але вкрай смачною ціною. Виявився кидалою. Аліекспрес сам все розрулив без моєї участі.
Отож тангента - звичайна від того ж виробника, що й рація. Працює норм. Антена - нагоя 771, півхвилова антена для 70см діапазону. Ну тут і говорити ні про що - прийом набагато кращий. Хоча для 2км, кажуть, і штатної вистачає аж на ура, потім якість прийому погіршується.
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі



Нажаль затестити в реальних умовах поки не зміг. Доповню пізніше.
 
Останнє редагування:
сейчас у баофенга новый фаворит
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Характеристики такі ж самі, компоновка теж - схоже ще одна "нова" модель, що відрізняється лише корпусом. У баофенгу таких багато. Хоча може щось допилили трошки.
Я цю брав лише з-за зовнішнього вигляду. Як на мене самий трушний, плюс він є цільним без ніяких вставок, що на витривалість дуже гарно впливає.

Потестив трохи. Більш, ніж на 3км точно не віддалялись, чистий прийом, в тому числі в рідкому лісі. Щоправда антени не штатні юзали, а 771.
 
Останнє редагування:
Потужність 5Вт - по факту 4 максимум
 
Ну багаточисельні вимірювання у багаточисельних обзорах кажуть, що +-5 і є.
Але потужність передавача != потужності випроміненою антеною і навіть підведеній до антени. Дрочові антени часто мають настільки дрочові узгодженість, ксв та навіть просто уебищный(хйл) конструктив, що фізично не можуть ефективно працювати.

Потужність передавача то таке. Розганяти потужністю то провал - під 16 разів треба для подвоєння дальності. Нормальне узгодження з антеною та нормальна антена в рази більше дають. Це чудово можна перевірити перемикаючи в лоу режим, що взагалі 1Вт заявлений - більше, ніж на третину на відкритій місцевості максимальна дальність не впаде.


Поїздили знову. Знову переважно ліс, хоча й молодий, але з частими невеликими прогалинами. Рація в рюкзаку з 771 антеною, відстань не міряли, просто юзали - все чітко.
 
Ты где такой укр учил? Не стыдно писать?)

Балалайки эти живут обычно пару лет, х-кам они не соответсвуют. Говорю как владелец таких двух, юзаю и в дождь и в грязь. Крепкие, но качество связи весьма посредственное. US5LMI если что на КВ и УКВ.
 
Да їх же не з-за якості беруть, а бо дешево й сердито, й затягати не шкода. Вимірювати мені нічим, пару обзорів на ютубі глянув - десь 5 й наміряли. Пох насправді, кілька кілометрів б'є - мені вистачає.

А вчив у харкові, тож звиняйте :D
 
где брал? ссылкой поделись
 
Назад
Зверху Знизу