Сільпо переходит на мову?

О. Дискуссия получилась. Я даже получил парочку неодобрительных замечаний в свой адрес. Теперь немного про себя.
Я народився і виріс у російськомовному місті Харків, досить давно, ще за часів радянської влади. Тоді українська мова в Харкові існувала, але вважалася щось на зразок екзотіки. В школах українська була факультативною, тобто батьки могли віддати дитину на вивчення мови, а могли й не робити цього. В дитини з´являвся вільний час. Але мене батьки таки примусили вивчати мову та літературу.
Але справжньої украінської мови я таки навчився в містечку Лохвиця, Полтавської губернії. Отам справжня мова, з усіма інтонаціями. З тих пір я ідеально чую, для кого мова рідна, а хто вийобується.
І ось постає питання:
Я - русскоязычный. Так получилось. И на русском языке общаться мне удобнее, потому что я всю жизнь на нем общаюсь. С младых лет.
При цьому я беззастережний прибічник незалежної, вільної, самодостатньої Вкраїни.
Ну-с, поехали.
 
ТС потом полизал ей в подсобном помещении
 
Про обезьян объебошенных.
Кто был на западной и вообще в полностью украиноязычной среде, будет крайне удивлен, что у нас, восточных, максимально литературный украинский язык, без выебосов, без подъебок русскими словами, без польских кобйет и роверов. За что мы получаем большой как раз таки культурный респект.

*ОО (объебошенная обезьяна) - бесполое и безвозрастное мудило, не полностью воспринимающее любую текстовую информацию. Лезет драться. Не понимает почему, зачем и с кем. Прочитав внимательно текстовую информацию, с красным еблетом, ложиться спать. Неуравновешенное создание, заслуживает пиздюлин, как ментальных, так и физических.
 
нічого страшного.
Будуть практикуватись і мова стане привабливішою.
Лише так можна стати україномовним якщо ти народився в хуйовому ватному Харкові.

Головне що вже добровільно багато хто переходить на Українську.
І вже майже ніхто не звертає уваги на ваше кукарікання про "нє на чістам гаваріт".

А років через декілька за російську можа буде в єбало відхватити :клас: :D
Та багато ще залишилось в головах "совкового менталiтету".
Кілька днів тому бачив таку картину.
Автобазар "ЛОСК"
Два хлопця,на вигляд років 30-35, стоять біля запчастин, розмовляють між собою українською хочуть щось купити у дядька, що їх продає.
Звертаються до нього російською.
Той чув їх, розмову і відповідає їм українською, але хлопці вперто хочуть спілкуватися з дядьком російською.
Дядько ще раз відповідає українською.
Вони стоять, обговорюють між собою ту запчастину, розмовляють українською, а до продавця все одно звертаються російською.
Я дивився збоку і не розумів , чому так!
 
Це для Харкова грандіозна подія звичайно. А у них цінники всі українські, як ви справлялися?

Для Харкова це таки знакова подія. Згоден.
А що там на ціннику - не пам´ятаю. Я ж казав, я bilingual.
 
и че они на чистом украинском разговаривали?
не думаю... то ли с польским то ли ещё с каким. я украинский знаю практически в совершенстве, но сидя с ними рядом, было ощущение что с иностранцами разговариваю:D
 
Я - русскоязычный. Так получилось. И на русском языке общаться мне удобнее, потому что я всю жизнь на нем общаюсь. С младых лет.
При цьому я беззастережний прибічник незалежної, вільної, самодостатньої Вкраїни.
Ти рускій чи українець?
 
Та багато ще залишилось в головах "совкового менталiтету".
Кілька днів тому бачив таку картину.
Автобазар "ЛОСК"
Два хлопця,на вигляд років 30-35, стоять біля запчастин, розмовляють між собою українською хочуть щось купити у дядька, що їх продає.
Звертаються до нього російською.
Той чув їх, розмову і відповідає їм українською, але хлопці вперто хочуть спілкуватися з дядьком російською.
Дядько ще раз відповідає українською.
Вони стоять, обговорюють між собою ту запчастину, розмовляють українською, а до продавця все одно звертаються російською.
Я дивився збоку і не розумів , чому так!

Звісно що процес переходу не швидкий.
Але він йде, і чим більше буде підтримки української мови, тим легше буде позбавитись комплексу меншовартості подібним людям.

Все буде :україна:

з.ы. Я на ХФ з 2006 року. І та динаміка зміни ставлення до української мови тут мене дуже тішить :любов:
 
В школах українська була факультативною, тобто батьки могли віддати дитину на вивчення мови, а могли й не робити цього.
Факультативною вона була виключно для дітей, родини яких переїхали до Харкова з кацапстану або інших республік після 4 або 5 класу і які не мали можливості вивчати її з початку.
 
Факультативною вона була виключно для дітей, родини яких переїхали до Харкова з кацапстану або інших республік після 4 або 5 класу і які не мали можливості вивчати її з початку.

:попкорн:

якщо ТС не відповість на поставлене питання вище то йому лапті :D

ТС
Ти рускій чи українець?
 
Как-то так получилось, что по мере внедрения мовы
свинорус, а коли це мова впроваджувалась? :попкорн:

Чи ти про знищення української мови та всебічну русифікацію України від пьотра первава?
 
Хруй, положение дел таково. Ты - конченный... не зрозуміло, чи не сповна розуму? Чи щось таке. З тобою балакати... йди під три чорти, дурень.

Ахахахаааа :D:D:D

От ти свинособака і спалився.
Триколорна мразота ти, звичайна, така яка лише вигляд черевик псує, якщо в тебе вступити :браво::браво::браво:
 
Падавани, вчіться як свинособак типу ТСа виявляти серед людей :курю:
4 слова і руський мір попер з пацієнта :D
 
:попкорн:

якщо ТС не відповість на поставлене питання вище то йому лапті :D

ТС

4-я школа, ул. Лермонтовская. Примерно середина 60-х годов. Именно так и было. Учительница украинского - Цыгикало, имя-отчество забыл уже.
Ответ засчитан?
 
Назад
Зверху Знизу