Життя в СРСР з фото

Статус: Offline
Реєстрація: 23.03.2010
Повідом.: 3525
Життя у цьому СРСР із фото

Передмова

1d3c1808aeadceb1.png





Не перестаю дивуватися фанатам СРСР — розповідаючи про чудове і прекрасне життя в цій країні, вони ілюструють свої статті постановочними картинками з радянської наочної агітації, причому найчастіше це навіть не фото, а художні малюнки з агіт-плакати — ось щасливі радянські громадяни приходять в столи, що ломляться від їжі магазин, ось їм безкоштовно пропонують на вибір відразу десять автомобілів, а ось їх умовляють безкоштовно заселитися в десятикомнатную квартиру з видом на Кремль. Прямо не життя, а малина — встигай тільки рот відкривати і ловити падаючі з неба солодощі.

Однак реальне життя в СРСР була далека від цих фантазій — і щоб її побачити, треба дивитися не на малюнки, а на фото тієї епохи. Сьогодні я покажу вам фотографії радянських професійних фотографів, які у вільний від роботи час займалися побутовим фото — і змушені були у свій час знищити частину своїх фотоархівів за звинувачення в «очорненні соціалістичної дійсності».

Фотографів звуть Володимир Соколаев, Володимир Воробйов та Олександр Трофімов — вони створили творчу групу «ТРИВА», працювали фотографами при Кузнецькому металургійному комбінаті, плюс знімали все, що відбувається навколо; головний принцип роботи фотографів був таким — повна відмова від ретуші і постановочних кадрів.

Отже, в сьогоднішньому пості — заборонені в СРСР документальні фото, на яких показана життя в сьогоденні СРСР.

Одна з найбільш відомих фотографій «ТРИВА», зроблена в Новокузнецьку в 1982 році, називається «приймальники склотари». Дивлячись на це фото, чомусь згадую сумний афоризм — «в СРСР все було чудово, шкода лише що пляшки брали тільки без етикеток».

95d0c6654360cfb9212503d5fad58353.jpg


А цей знімок називається «Новосел Ордженікідзевський району», зроблений у 1984-му році. Як бачите, реальність дещо відрізняється від постановочних плакатів, де щаслива сім’я в сонячний день в’їжджає в новісінький під’їзд з ідеальним газоном навколо.

37446b66029eb919337707cf957e3a02.jpg


Бригада изолировщиц на послеобеденном відпочинку, 1978 рік. Відмінне фото, яке має протверезити всіх фанатів СРСР, які мріють туди повернутися і «є краще в світі морозиво і крабові палички». Життя в СРСР — це зовсім не морозиво та цукерки, а каждодненвный важку працю, за безпеку якого ніхто особливо не думав. Зверніть увагу на постаті працівниць — вони такі повні зовсім не від того, що багато їдять, а від постійної роботи з шкідливими речовинами.

f1fc4840ef5757c6e3180dc8ca681206.jpg


«Вихід зміни з шахти Распадська». Не знаю, що бачите на цьому фото ви — я бачу лише виснажених і втомлених людей, зовсім не схожих на вічно веселих і чистеньких робітників з радянських агітаційних фільмів. Ну що, вже хочете «назад в СРСР», полізете в шахту?

74a5b3d1e5dd32912b6ba93ca108fc6b.jpg


А цей знімок фотографи назвали «Перекур на газовому балоні» (насправді на кисневому, але не суть). Як мовиться — без коментарів.

ecb08cb0f3262038cb2ecb93095ac10f.jpg


Так, тепер давайте подивимося на транспорт, знімок називається «Центральний ринок на вулиці Курако» і зроблено у 1983-му році. Зверніть увагу на брудний і весь якийсь пом’ятий автобус…

3f12fadbd902b1cbb08ea1776bf458e8.jpg


А от поламаний особистий автомобіль, знімок 1981 року. Нормальних автосервісів в ті роки не існувало, і фактично кожен автомобіліст повинен був бути одночасно і автомеханіком, і автослюсарем, і електротехніком; в одному безсмертному тексті про те, як «повернутися назад в СРСР», серед іншого пропонувалося купити який-небудь старий автомобіль і постійно його лагодити.

784159883f31a4618de4c74a6b4d50d8.jpg


«Старша сестра. Новокузнецький аеропорт» — фотознімок 1979 року. Дівчинці доводиться сидіти на вулиці з речами і молодшим братом.

d11ce2e14dbbbd4211233a00797b4bed.jpg


Кілька фотознімків реальної радянської торгівлі. На заголовному фото в пості працівники магазину розрубують, судячи з усього, якісь коров’ячі туші (прямо на землі), а ось цей кадр називається «продаж баранячих кісток». Ви зараз купили б таке? А в СРСР, як бачите, навіть за такою поганню, що продається в антисанітарних умовах, вишикувалася черга…

4b0c9ffa6c39d92242951197f3ddcc7c.jpg


Дуже страшне фото 1984 року, називається «Суповий набір» — бабуся змушена рубати якусь тельбух на суп — на якийсь колоді у дворі, застеленому газетою «Правда».

5526cebddaf363cf6eb8ac622af706d1.jpg


А це — вулична торгівля якимись дефіцитними динями.

3658670662417d4be25a543a5690e288.jpg


Люди в черзі. Без коментарів.

15b8a70a8658135f55a51eee4b978062.jpg


Є у «ТРИВА» і приголомшливі кадри, присвячені «щасливого радянського дитинства». Ось цей кадр, зроблений в 1985 році, називається «Батьківський день у піонертаборі» — людей тримають за зачиненими воротами. Ну що, вже хочеться туди повернутися? На мій погляд, фото сильно нагадує атмосферу якийсь тюряги.

786b26f6a75ebc20e2c0be150b261c37.jpg


Ще табір, фото називається «Покарання». В радянських таборах, дитячих садах і т. д. було поширене покарання, коли дитину за незначний проступок змушували голяка довго стояти на одному місці — небудь в кутку, за дверима, або навпаки в центрі кімнати. Віддали б свою дитину в такий табір, де якась жирна миклуха так над ними знущалася?

84397c51bd20b00663f11aab55b0c22b.jpg


Шкільна «практика», яка більше нагадує тужливий побут якого-небудь стройбату — школярі в легкому одязі вичерпують совковими лопатами велетенську калюжу. Упевнений, у всіх мокрі ноги і третина завтра зляже з температурою винних у цьому, зрозуміло, «не буде».

4bb1b580f224af4dd5616e6e33dcaa71.jpg


А ось це фото може бути страшніше всіх попередніх разом узятих. Знімок зроблений у 1983 році і називається «Кафедра дитячої ортопедії. Чекання прийому у лікаря». Питання про те, чому у «великій країні», робить ракети, а також в області балету і т. д. дитячі лікарні виглядають ОСЬ ТАК, я залишу для вас.

e074ba0d4c9ef6fea32777f573aeb1ce.jpg


Сюрреалістичне фото дворової естради. «Рішення XXVI з’їзду КПРС виконаємо», «Програму світу підтримуємо і схвалюємо».

edab3fc5c89ef04c8955abe54ae42421.jpg


Зараз покажу ще кілька фотознімків дозвілля трудящих, але спершу ось це — якийсь дідусь копається в горі викинутої підгнилої капусти — капусту вивалили під вікна како-то (швидше за все) гуртожитки. На задньому плані — гігантська фреска з Леніним.

5480b9ba91087400065621d8dcef7565.jpg


«Масляна на площі Леніна» — знімок зроблений в Новокузнецьку в 1983 році. Чергу «стражденних» вишикувалася за дешевим кріпленим вином , яке, судячи з усього, прямо тут і буде распито — про це говорять одноразові стаканчики, надіті на пляшки одним з покупців.

cb7072e2589f2cce87eba1b6c1c97d86.jpg


А ось це — вже процес споживання «міцного». На задньому плані знімка, найімовірніше, якийсь місцевий Будинок культури.

ad35ff9fe11426f0f554c62159c3a716.jpg


Страшні наслідки цих «алкогольних розпродажів» і в цілому толерантного ставлення до алкашам в СРСР — на доріжці в парку валяється зовсім молодий хлопець, на лавці залишився стояти стограмовий стаканчик і хліб, щоб «занюхувати». На задньому плані як ні в чому не бувало грають діти…

96ac808262c7c85fd5e8f1b5d64e448a.jpg


Ще один товариш, зайшов «почитати» в букіністичний магазин.

87894b0f6582233a8898f2661f5eb3ed.jpg


І ось ще. На цьому знімку страшно все — молодий чоловік, допившийся до нестями і валяється на асфальті, байдужа натовп навколо, не обертає на нього ніякої уваги і пара, що сидить прямо біля ніг непритомного тіла і поїдає «найсмачніше в світі морозиво».

780db97e7960e1334fcb5bc2debdd960.jpg


Потім цим людям ще розкажуть про те, як «Захід за планом Даллеса споює СРСР» і про те, що у нас, на відміну від капіталістичних держав, «вся влада належить народові».

71151892e650d0a039de399f916d8574.jpg


В одному з інтерв’ю фотограф Володимир Соколаев, відповідаючи на питання, чи хотів би він повернутися назад в СРСР, відповів — «Ні, не хочу. Я в ньому вже був. Навіщо двічі наступати на одні і ті ж граблі? Може, комусь і недостатньо одного разу, а мені вистачило цілком. Якщо пов знімки не переконують людей, що повертатися туди більше не треба — то заради бога, нехай наступають на ці граблі. Коли-небудь вони все ж навчаться».

А ви хотіли б повернутися в такий СРСР?

Що б ви там робили?
 
Жесть конечно.
Понятно, что боян. От тюрьмы народов остались одни бояны.
А у козломордых и ватоцефалов просто подмена понятий. Объективность заменена воспоминаниями о беззаботном детстве. Ютуб переполнен примерами биполярных расстройств, параноидальными преследованиями и прочими демонстрациями существования в параллельной вселенной.
 
...

Однако реальная жизнь в СССР была далека от этих фантазий ...

Спасибо шо просветили - буду знать как я жил при совке :D
Тока зачем вы нам олЫгархам, взращенным в относительно богатом, даже при совке, еврейском городе Харькове даете на показ фото истории мухозасрансокого города Новокузнецка, шо находится в ебенях Кемеровской области? То шо педеРашия за Уралом при совке жила хуже свиней - мы и тогда знали ...
Имхо - просто гойский моветон ...
 
Бригада изолировщиц - жуть какая-то. Туда по собственному желанию шли?
 
Достали уже ёбаные пропагандисты. Того Союза уже четверть века как нет. И не будет уже. Какого блядь хуя этим уёбкам он всё покоя не даёт?
О Союзе эти долбоёбы знают с того, что им Рабинович напел. Но сука в жопе чешется чё-нить написать. Поделиться своей сегодняшней мудростью.
Это блядь может Капица о Союзе размышляет? Так нет же, вроде.
Философы хуевы.
Соберитесь в кучку и пожмите друг другу руки. Только дальше этого не заходите, и так в последнее время много развелось, любителей однополой любви.
 
Милые советские фото. Что тут страшного?

Сейчас можно сделать фото и пострашнее, если задаться целью. Что сейчас нет алкоголиков, валяющихся на улицах? Одежда разве что немного отличается. А бомжей сколько, копающихся в мусорных баках?
Что, сейчас видя гору капусты никто в ней бы не копался, стараясь найти пригодные для пищи качаны? Думаю, нашлось бы много желающих бабушек и дедушек пенсионеров, чья пенсия - слезы.
И сейчас на мясокомбинатах и в супермаркетах сплошь чистота и гигиена?!!
И т.д. и т.п.

В любом времени есть хорошее и плохое. И при любом времени можно создать подобные "ужастики"
 
Бля-я--я... 4000000000 %%%%.
Я в те времена тока помню очереди в Кристалл, шоб белочку откушать ... Раз были с родителями в Глории, но Кристалл таки кошерней ...
Еще на ХТЗ помню было кафе "Снежок" кажись - в простонародье "Сугроб". Там было свободно и тоже было шото типа белочки, но район гойский - не кошерный - не люблю я пролетариат ...

Пы.Сы. А ... вспомнил ... еще жысти не давало. Не любил я коричневую школьную форму, шо как говна продавалось в Харькове, полюблял синюю, кошерную, с лейбами ... Приходилось ездить за ней в Белгород ... Там свободно в продаже имелась ...
 
по-моему попадалась здесь тема с точно такими же фотографиями
 
Всё плохо было. Пенсионер роется в капусте. Повальный голод ))))
Ну соплякам может и удастся впарить эту дичь.. Гугл-мозг это ж диагноз.

Я понимаю - дождались бы уже шоб поколение другое, жившее в те времена - отошло в страну Мальборо и поливай говном как хош.
Но походу не в терпеж :D
 
Козломордых бомбит:рл::) но ещё больше бомбит совкодрочеров.
 
Ясен же пень. История ж повторяется. Потом вылезет очередной хряк и снова будут ловить папередников. А свидомиты тем временем будут кушать письку очередного вождя. Ну кто на что учился!

Таки да :D ... Развитие идет по спирали.
А вот обсирание прошлого - реально совковый анахронизм.
Йося и Ильич мастерами были етого дела. Шоколадному до них вах как далеко ...
 
Таки да :D ... Развитие идет по спирали.
А вот обсирание прошлого - реально совковый анахронизм.
Йося и Ильич мастерами были етого дела. Шоколадному до них вах как далеко ...

Ещё и история постоянно повторяется. Удевительное совпадение. При этом на теже грабли, при каждом витке, получают держаком по лбу с каждым разом сильнее, но не доходит.
 
ТСЕ . ты хоть жил в советское время . чтоб мог сам сравнивать то время и современное . а не по фоткам судить ? .
а фотки влепить и дурак может .:D
 
Назад
Зверху Знизу