Внешнеэкономическая деятельность: вопросы и ответы. БФ!

Подскажите как получить разрешение на вывоз древесной пеллеты от министерства экологии. Этот документ нужен для затаможки товара
Ваш груз подлежит фитосанитарному контролю и экологическому.
Экологический контроль проходит по адресу Клочковская, 370, в момент нахождения груза на территории там. контроля и по сути представляет собой формальность при наличии определенного пакета документов.
А вот фитоконтроль процедура посложней.....
и выглядит вот так
 

Вкладення

  • img779.jpg
    img779.jpg
    208.8 КБ · Перегляди: 112
Останнє редагування:
Вывоз товара нерезидентами

Всем привет.Народ подскажите кто знает?
Просто часто слышу от россиян, что к ним цепляются наши таможенники. Типа о сколько набрали, ну для развода на деньги.
Я понимаю, когда росс таможня проверяет чеки и т.д. когда россияне возвращаются, чтоб сума не была больше, чем можно. Но почему наши достают. Ведь нам только лучше, что увеличивается товарооборот. Как правильно по законодательству. Я почитал там вроде 200евро или как?
 
Потому что с какого-то уровня (точное число не подскажу) вывозимый товар нужно затамаживать и платить таможенные пошлины.
 
Всем привет.Народ подскажите кто знает?
Просто часто слышу от россиян, что к ним цепляются наши таможенники. Типа о сколько набрали, ну для развода на деньги.
Я понимаю, когда росс таможня проверяет чеки и т.д. когда россияне возвращаются, чтоб сума не была больше, чем можно. Но почему наши достают. Ведь нам только лучше, что увеличивается товарооборот. Как правильно по законодательству. Я почитал там вроде 200евро или как?

Таможенный кодекс Украины ст. 374.
Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України

*** 1. Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та/або сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

*** 2. Норма частини першої цієї статті застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. З метою забезпечення дотримання цієї умови посадові особи органів охорони державного кордону, які здійснюють паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесі здійснення такого контролю інформують посадових осіб митних органів про громадян, які в'їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби. У разі якщо товари в обсягах, що не перевищують обмежень, встановлених у частині першій цієї статті, ввозяться на митну територію України особою, яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

*** 3. У разі якщо товари, зазначені у частині першій цієї статті, підлягають державній реєстрації на території України, такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів при переміщенні (пересиланні) їх через митний кордон України громадянами, та звільняються від оподаткування митними платежами.

*** 4. Товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро (при ввезенні товарів на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення) та еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші пункти пропуску через державний кордон України).

*** 5. Культурні цінності за кодами 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.

*** 6. Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 300 євро, що переміщуються (пересилаються) на митну територію України на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача протягом однієї доби у міжнародних експрес-відправленнях, а також у несупроводжуваному багажі, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

*** 7. Товари (крім підакцизних), що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових або міжнародних експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 300 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, або переміщуються (пересилаються) без дотримання умов, передбачених частиною п'ятою цієї статті, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 300 євро.

*** 8. Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що пересилаються (переміщуються) на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, а також товари (крім підакцизних), незалежно від їх фактурної вартості, що переміщуються на митну територію України у вантажних відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

*** 9. Поміщення товарів, ввезених на митну територію України громадянами, у митні режими відмови на користь держави чи знищення або руйнування здійснюється в порядку, встановленому цим Кодексом.

*** 10. При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами:

*** 1) особисті речі, визначені статтею 370 цього Кодексу;

*** 2) культурні цінності за кодами 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД, виготовлені 50 і більше років тому;

*** 3) товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування, що ввозяться (пересилаються) громадянами у зв'язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну протягом шести місяців з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні, за умови документального підтвердження того, що до дня видачі цього документа громадянин проживав на території країни, з якої він прибув, не менше трьох років:

*** а) товари, призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб громадянина та початкового облаштування (крім товарів, що класифікуються за товарною позицією 8802 або одним із кодів 8903 91 99 00, 8903 92 99 00, 8903 99 99 00 згідно з УКТ ЗЕД);

*** б) транспортні засоби особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8711 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного громадянина, який досяг 18-річного віку), за умови документального підтвердження того, що до дня видачі документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні, громадянин був власником (або співвласником) такого транспортного засобу не менше одного року, а транспортний засіб перебував за ним на постійному обліку (реєстрації) у відповідних реєстраційних органах країни постійного місця попереднього проживання громадянина не менше одного року, якщо даний транспортний засіб підлягає реєстрації в цій країні;

*** в) товари, що класифікуються в товарній позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці на кожного повнолітнього громадянина) за умови одночасного ввезення з транспортними засобами особистого користування, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8711 згідно з УКТ ЗЕД.

*** У разі пропуску внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили, хвороби або з інших поважних причин, що підтверджується відповідними документами, встановленого цим пунктом строку ввезення (пересилання) товарів на митну територію України із звільненням від оподаткування митними платежами цей строк може бути продовжений відповідним митним органом, але не більш як до двох років з дня видачі документа, що підтверджує право громадянина на постійне проживання в Україні;

*** 4) товари, що належать громадянам і переміщуються транзитом через митну територію України;

*** 5) товари, що входять до складу спадщини за законом, відкритої за межами України на користь резидента (у тому числі в кількості однієї одиниці за кожною товарною позицією 8702, 8703, 8711 згідно з УКТ ЗЕД), у разі підтвердження її складу органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття. Зазначене підтвердження підлягає засвідченню або легалізації у відповідній закордонній консульській установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України;

*** 6) товари, одержані громадянами-резидентами у вигляді нагород і призів на міжнародних змаганнях, конкурсах за межами митної території України (у тому числі не більше одного товару за товарними позиціями 8702, 8703, 8711 згідно з УКТ ЗЕД), за умови документального підтвердження факту нагородження нотаріальними органами відповідної країни. Зазначене підтвердження підлягає засвідченню або легалізації у відповідній закордонній консульській установі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України;

*** 7) товари (включаючи транспортні засоби особистого користування), що були попередньо вивезені громадянами-резидентами за межі митної території України і зворотно ввозяться на митну територію України, за наявності відповідного підтвердження факту попереднього вивезення таких товарів;

*** 8) транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, а також пальне, що міститься у звичайних баках таких транспортних засобів, встановлених заводом-виробником;

*** 9) товари (крім транспортних засобів), які мають ознаки таких, що були у користуванні та призначені для власного облаштування житла і забезпечення життєдіяльності громадян, які перебували за кордоном у відрядженнях (на навчанні), за умови, що такі товари ввозяться (пересилаються) протягом шести місяців з дня повернення таких громадян в Україну після закінчення строку відрядження (навчання);

*** 10) товари (крім транспортних засобів), які мають ознаки таких, що були у користуванні та призначені для власного облаштування житла і забезпечення життєдіяльності іноземних громадян, які за офіційним запрошенням прибувають у довготермінове відрядження в Україну, за умови, що такі товари ввозяться (пересилаються) безпосередньо таким громадянином в Україну на адресу свого тимчасового перебування протягом перших шести місяців його перебування в довготерміновому відрядженні в Україні під зобов'язання про їх зворотне вивезення;

*** 11) товари, що класифікуються в одній із товарних позицій 8702, 8703, 8711 згідно з УКТ ЗЕД (у кількості однієї одиниці за кожною товарною позицією), що ввозяться працівниками дипломатичної служби, які перебували за кордоном у довготермінових відрядженнях або проходили дипломатичну службу строком не менше одного року та повертаються в Україну, за умови, що:

*** а) працівник дипломатичної служби є власником цих товарів;

*** б) товари були придбані працівником дипломатичної служби в межах строку відрядження або проходження дипломатичної служби, що підтверджується відповідним наказом Міністерства закордонних справ України;

*** в) сукупна вартість товарів не перевищує 50 відсотків від суми, що виплачується працівнику дипломатичної служби у зв'язку з перебуванням у довготерміновому відрядженні або проходженням дипломатичної служби за кордоном та підтверджується документами в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

*** 11. Товари за товарними позиціями 8702, 8703, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, що ввозяться на митну територію України громадянами у зв'язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну із звільненням від оподаткування митними платежами відповідно до цього Кодексу, підлягають постановці на тимчасовий облік в державних реєстраційних органах на строк до двох років з оформленням документів на право тимчасового користування такими товарами та можуть бути відчужені або передані у володіння, користування чи розпорядження іншим особам (крім членів сімей таких громадян) упродовж двох років з дня ввезення на митну територію України лише після сплати особами, які ввезли їх в Україну, всіх митних платежів за ставками, чинними на день подання митної декларації.

*** 12. Документи на право постійного користування (з правом відчуження) товарами, зазначеними у частині одинадцятій цієї статті, можуть бути видані громадянам - власникам цих товарів після постійного проживання їх на території України протягом двох років з дня митного оформлення таких товарів.
 
Добрый вечер! Хочу оказывать услуги в Россию. Есть ФЛП на едином налоге 3 группа. Должно ли в документах где-либо указано что я могу заниматься ВЭД? Нужно ли брать разрешение для ВЭД?
 
Необходимо стать на учет в Харьковской таможне Миндоходов, как участник ВЭД. На учет становятся путем оформления карточки "особи яка здійснює операції з товарами".
 
Добрый вечер! Хочу оказывать услуги в Россию. Есть ФЛП на едином налоге 3 группа. Должно ли в документах где-либо указано что я могу заниматься ВЭД? Нужно ли брать разрешение для ВЭД?

Никаких разрешений дополнительно не надо.
 
Добрый вечер! Хочу оказывать услуги в Россию. Есть ФЛП на едином налоге 3 группа. Должно ли в документах где-либо указано что я могу заниматься ВЭД? Нужно ли брать разрешение для ВЭД?

Не внимательно прочел. Если речь идет о услугах, то никаких разрешений не нужно, а если речь идет все же о товарах то процедура в моем предыдущем ответе.
 
ВЭД: Россия и Украина, НДС

Доброго времени суток! Я мелкий ЧП и занимаюсь обычной розничной торговлей. Хочу закупить на заводе в России ТНП. У них все легально, все законно: выдал, принял, подписал. Я еду в Россию, подписываю с ними договор, затем самовывоз или через контрагентов забираю товар. Мне огласили цену, скажем, 100 рублей за единицу. При этом менеджер на другом российском заводе между прочим упомянул, что если я с Украины, то тогда мне отпустят по цене без НДС. Подскажите, кто знает, как должно быть:
1. Если цена для внутреннего рынка 100 руб., то для меня должны отпустить по 83,33 руб.?
2. Если так, то у меня появляются какие-то обязательства в Украине при такой сделке?
3. Нужны ли какие-то дополнительные разрешения (скажем в таможенной службе, налоговой), если я воспользуюсь услугами транспортной компании, в стоимость услуг которой уже включина "таможенная очистка"?
 
Во-первых, для пересечения границы Вам нужно затаможить товар в России и растаможить потом его в Украине. Затаможить Вам должен продавец в Росии.
Во-вторых. Цена буде, действительно, без НДС. Но, пересекая границу, Вы этот НДС заплатите на нашей украинской таможне. Кроме того, заплАтите таможенную пошлину. Иначе, не растаможите и не ввезете.
В-третьих, Вам нужно заранее зарегистрироваться на таможне и открыть валютный счет (рубли) в украинском банке. Оплату нужног будет произвести через банк, покупая рубли в банке.
В-четвертых, некоторая продукция требует сертификации в Украине, иначе не ввезете. По этому поводу Вам лучше нанять таможенного брокера, он лучше Вам расскажет по товарам и поможет растаможиться.
 
Во-первых, для пересечения границы Вам нужно затаможить товар в России и растаможить потом его в Украине. Затаможить Вам должен продавец в Росии.
Во-вторых. Цена буде, действительно, без НДС. Но, пересекая границу, Вы этот НДС заплатите на нашей украинской таможне. Кроме того, заплАтите таможенную пошлину. Иначе, не растаможите и не ввезете.
В-третьих, Вам нужно заранее зарегистрироваться на таможне и открыть валютный счет (рубли) в украинском банке. Оплату нужног будет произвести через банк, покупая рубли в банке.
В-четвертых, некоторая продукция требует сертификации в Украине, иначе не ввезете. По этому поводу Вам лучше нанять таможенного брокера, он лучше Вам расскажет по товарам и поможет растаможиться.

Прочитал пункт 3 и долго не знал что делать, то ли плакать, то ли смеяться! с таким знанием дела говорит товарищ......
 
Финансовый контроль

Добрый день, уважаемые форумчане.

У знакомого сложилась неоднозначная ситуация с пониманием сути налогоблажения его интернет-магазина. Попрошу помочь.

Человек уже 7 лет работает в Украине. Никакого формления нет, а равно как не было никогда вопросов со стороны налоговых и прочих органов.

2 месяца назад знакомый объявил мне о своем решении расширится за рубеж, т.е отправлять покупки за грницу (США, Канада, Европа) и соответсвенно получать оплату через популярные платежные системы Visa, PayPal, MasterCard.

Вопрос: чем грозит обнаружение поступления денежных средств от заказчиков нерезидентов Украины? Скажу сразу, что объемы не превышают установленного законодательством максимума оборота через банковский счет для физ.лица (150000 грн), однако платежи будут идти регулярно и в валюте. Платежи будут приниматья на карту Visa Classic долларовую.

Спасибо заранее.
 
валютные операции жестко контролируются и если возьмутся, то будет плохо. Так что лучше зарегистрироваться как ФЛП и работать более или менее законно
 
Закупки за рубежом - консультация

Добрый день.
Есть желание закупать определенный товар, но нет знаний.
Если у кого-то есть возможность разъяснить некоторые детали, был бы очень признателен.
Например.
Нужно ли оформлять как-то по определенному ФЛП при закупках зарубежом? Обязательны ли ВЭД договора? При растоможке мы платим налоги, порядка 30-32 процентов (НДС и ПФ), нужно ли будет еще платить потом какие-то налоги при перепродаже от ФЛП или потом уже действует стандартное налогообложение для ФЛП? Не совсем понятно принцип работы КАРГО доставок, может кто-то может объяснить?
Есть ли разница при растомаживание при закупках из Франции/Италии/ и тд и из Китая? При закупках в Китае, на сколько я понимаю нужен толковый поставщик, который будует проверять товар на месте дабы избежать неликвид, может кто-то может дать советы где искать таких поставщиков и как лучше его проверить на надежность?
Это пока все что пришло в голову. Если кто-то может оказать всесторонню консультацию но не готов делать это даром, напишите мне в личку.
Если же кто-то может помочь советами, так сказать даром, пишите в теме, я думаю я не один задаюсь такими вопросами.
Спасибо!
 
Экспорт из Украны

помогите пожалуйста, я хочу экспортировать в США контейнер меда, как организовать саму процедуру и какие условие оплаты НДС??
 
Экспортные операции облагаются НДС под 0%, т.е. НДСа в денежном виде просто нет. Поищите таможенного брокера, пообщайтесь с ним.
 
Растаможка груза

Подскажите что делать ..!?:(

Заказал шаговые двигатели в Китае, отправили через ТНТ. В декларации написали заниженную стоимость. Позвонил придставиник перевозчика и сказал что груз задержали по причине заниженной стоимости и мне придется растаможивать товар, все это мне обойдется в 32% от суммы товара с доставкой...
На следующий день я послал копию паспорта и ид. кода, чтобы забрать товар из Киева в Харьков и позвонил тотже представитель. Сказал что мне неполучиться самом растаможить, а сделать это можно только с помощью брокера...
И на удивление все это получится сделать менее чем за 20% через брокера ...:eek:
 
Останнє редагування модератором:
Вносите изменения в устав добавляя ВЭД, потом акредитация на таможне, потом контракт на поставку.
 
Таки приехали шаговики? контакты брокера дадите?
 
Так, крокові двигуни приїхали.
За розмитнення заплатив всього 800 грн з копійками, а не 32% як було обумовлено. Но ніяких документів вони мені такі не змогли дати...
Все розмитнення проводив брокер від ТНТ, його контак умене не зберігся...
Розвели як лоха, но мені терміново були потрібні ці двигуни, тому на суперечку з ТНТ мені просто нехватало часу.
Більше послугами цього перевізника не користуватимусь ніколи, та й поставщика крокових двигунів прийшлось пошукати іншого, так як попередній просто не виходить більше на звязок...
 
Назад
Зверху Знизу