Alda Rija
Текст политический, все вежливо-цензурно, возможны осадки в виде сарказма.
Это история о предвыборной программе ПП 2014, который чето-то не выполнил. Давайте узнаем чо, а то у меня такое ощущение… Ну знаете, вот как бывает когда был в отпуске, пришел, весь офис такой шушшшшушшу, крендипопели, ляллялля, ну вы же поняли, крендипопели. А вы не в курсе ни про крендель, ни про попель, ни что вообще происходит, но нужно кивать, все ж знают что.
Села я, почеркала листики программы (6 шт), чтоб понять чего ж все так злы, и стала считать зраду.
Короче, дорогие мои ценители правды и искренности.
Мы, по ходу, ща потеряем чувака который… А, смотрите сами.
Всего программу можно поделить на 29 пунктов.
Из них выполнено: 21
Частично выполнено: 5
Не выполнено: 3
Процентное соотношение - 72,4% сделано, 17,2 частично, 10,3 нет.
Расходимся, дамы и господа, нас … удивили.
А ведь еще есть то, что ПП перевыполнил вне программы. (Ну, например лично проспонсировал ПВО вокруг Киева, армию и тд. Да, ответ на вопрос чего он этим не пиарился - прост. Как только такое упоминалось немедля оппозиция вопила про пиар на крови. Ну, как сейчас. За винтовки один депутат на Порошенко даже заяву в СБУ накатал. Маладец, чо)
О, конечно минусы есть. Как не быть, как не вспомнить провальные назначения и все такое. Я не идеализирую Порошенко, не хватало еще. Что-то из сделанного сделано на не 5, а на 4+ или даже 4-, что-то можно оценить на твердое три наверное, это все субъективно.
НО. Я человек простой - вижу документ - ищу пруфы, вижу цифры - беру калькулятор. Он выполнил больше чем любой из Президентов и это в условиях войны. Я хочу видеть того, кто сделает лучше.
А дальше, мои недоверчивые (и правильно) читатели, вас ждут они - пруфы. И то, чего низзя делать ни одному работающему журналисту (а мне можно, ибо кто мне помешает) - два языка в одной статье. Давайте решим что это цитаты, их можно. Тем более что это действительно цитаты - из программы, ну и мои комментарии.
1. Дострокові парламентські вибори - було у 2014.
2. Зберегти парламентсько-президентську форму правління, яку відновили одразу після Євромайдану, й не збільшувати своїх повноважень.
3. Децентрализация - адмін реформа почата 2014, до 2019 - вже створено 876 громад. Фінреформа в 2015, зміни в 4. Податковий та Бюджетний кодекси дали більшу свободу громадам.
4. Обіцяні вибори міськголови в два тури пройшли обласних центрах та містах зі 100 тисячами виборців.
5. Статус-кво мови. Закон про мову майже готовий, але він ще вимагає уваги - щоб и знали там вже 1753 правки. Оце люди старанно баги ловлять.
6. Закон про власників ЗМІ - затверджено в 2016.
7. Безвіз - ну, тут тільки лінивий не сказав.
8. Суспільне ТВ та радіо - Перший сезон Українського радіо у форматі суспільного мовлення розпочався у вересні 2017 року], а новий телевізійний сезон на каналі UA:Перший — у жовтні 2017 року.
9. Зона вільної торгівлі з ЄС. Зроблено, вона запрацювала з 1 січня 2016 року, а вся угода про асоціацію почне діяти до кінця літа 2017 року. Нотатка про економіку - зростання ВВП за дев’ять місяців 3,8%. Це кращий показник за останні сім років, зниження інфляції до 9,8% - найкращий показник за п’ять останніх років. Збільшення золотовалютних резервів НБУ до $20,8 млрд - найвищого показника з кінця 2013 року.
10. Система спрощеного оподаткування малого та середнього бізнесу на ще тривалий час -є, внесено зміну - єдиний соцвнесок.
11. Збільшення витрат на відновлення, модернізацію та посилення Збройних сил. Виконано - у бюджеті 2014 року на оборону передбачалось 15,1 мільярда гривень, то вже на 2017 рік це - 64,4 мільярда гривень. Рейтинг Global Firepower (нагадаю, ідеал показника - 0,000) : на 13 рік наша армія мала коефіцієнт сили 0.9167 згідно Global Firepower і страшно сказать яке місце. Тепер ми маємо 0.5082 і 29те місце у світі..
12. Збільшити пенсії і зарплат -- виконано. Мінімальна зарплата з 1 січня складає 4170 гривень замість 3 723 грн — такий показник закріплено в державному бюджеті. Сюди ж перерахунок пенсій, збільшення зп прикордонникам і військовим.
13. Реформувати прокуратуру - виконано, навіть зміни до Конституції довелося внести, аби нам догодити.
14. Медична реформа - розпочато. Є перший етап, сама робота на роки.
15. Розвиток аграрного сектору. За десять місяців 2018 року аграрний експорт склав 14,8 мільярда доларів, що на 165 мільйонів доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року, у попередні роки тенденція зростання експорту теж спостерігається.
16.Політична та дипломатична боротьба за Крим - триває, й не тільки за нього.
17. Збереження та зміцнення гуманітарного українського простору.
18. Судова реформа - зроблено, реформа міліції - зроблено.
19. Відродження промислового потенціалу - 208 нових заводів (і не тільки), замовлення для вже існуючих, ті самі нептуни і вільхи, літаки для Індії і тд.
20. Диверсифікація поставок газу. - ми не купуємо газ у Росії.
21. Потужні грошові вливання зі світу - є, і не тільки грошові.
Не повністю виконано пункти про:
1. Формування професійного корпусу державних службовців - прикладом профі вважаємо команду Нафтогазу, що виграла суд ("Газпром" винен "Нафтогазу" 2,56 млрд доларів збитків), й команду Ощадбанку з перемогою над РФ (Арбітражний суд у Парижі 26 листопада 2018 року ухвалив рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків "Ощадбанку", завданих внаслідок анексії Росією Криму - майже два мільярди), та певних осіб на зразок Геращенко, Супрун і тд
2. механізми контролю за діями влади з боку суспільства
3. Антимонопольний комітет як ключовий економічний регулятор. (З 02.08.2017 отримав значно більше повноважень, але все ще замало)
4. Не збільшено стипендії, виплати чорнобильцям, доплати сиротам (12 січня 2018 року - указ щодо захисту сиріт, іншим не переглянуто)
5. Розпочати переговори щодо повноцінного членства у ЄС - підготовка так, переговори ще не почались.
Не виконано:
1. губернатори не замінені на виконкоми
2. Перекрити офшори
3. Закон про парламентську опозицію не прийнято, хоча ПП, як і обіцяв, ініціював роботу над ним. (Законопроект №0948 Вадима Новинського, Євгенія Гєллєра та Валерія Писаренка був зареєстрований у Раді у листопаді 2014 року, але Верховна рада його відхилила, запропонувавши як варіант правки у регламент)
Тут можна себе запитати “Як так вийшло, що ми чуємо інше?!” Як-як. Інформаційна війна як вона є.
Отака штука, малята.
Голосуйте перевіривши все, щоб за вибір не було соромно потім.