Відпочиваю зараз на родосі.Тут класно Егейське море неймовірне.Шо саме цікаве, росіян мало.Ведуть себе тихо і пристойно (люди віком 50+) Познайомилась з двома жіночками з Естонії.Обидві мають посвідку на постійне проживання, естонської не знають і не збираються вчити.Одна з них на половину естонка при цьому.Переїхалм до Естонії 20 років тому.Ми розпитали як вони живуть і шо в них там.Коротко приблизно так:
а)Естонія має так звані "сірі паспорти", з ними можна навіть влаштуватись у поліцію, і проголосувати в місцеві ради, але на роботу в банк не візьмуть.
б)естонці ті ще націоналісти, населення лякають тим, шо рашка має плани напасти
в) у випадку коли так станеться, ніхто з росіян, які там живуть, не має 100% впевненості, що там їх не візьмуть за жабри місцеві "нацики".
г) чоловіки та брати цих жіночок відслужили у естонський армії(НАТО), і тепер регулярно їздять на збори.Які там несподівано стали проводити.
д) повертатись у Росію планів немає, "нам всеодно шо там"-пряма цитата.Вони мотаються у Пітер час від часу і не більше.
е)Я спитала, на якому вони будуть боці вразі коли рашка ризикне напасти.Жіночки засмутилися.Виявляється вони це вдома обговорювали.За законом їхні чоловіки мали би боронити Естонію, але вони етнічні росіяни, тому родини вирішили у разі чого тікати до Норвегії чи Фінляндії.В росіян стріляти на будуть, естонців також жаль,тому тікати.
Жіночки виявились приємними, вони розуміють мою українську, іноді шось перепитують.
ПС.як виявилось сьогодні тут жінка-бармен знає що таке "Слава Україні" дріб'язок, а приємно.