#ЗробленовУкраїні
А ось і сама тулзовина нашої власної української розробки. Пряма лінка
⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
Її ідея полягає в тому, щоб дати можливість звичайним користувачам не спеціалістам, журналістам-дослідникам, освітянам і студентам вільно передивлятись та завантажувати величезний об'єм супутникових знімків Земної поверхні. Мова йде про більше ніж петабайт (Pb ~ = 1 000 терабайт (Tb)) знімків з двох супутників: американського Landsat 8 та європейського Sentinel 2A, які є у вільному доступі, і які тепер за допомогою нашого інструменту доступні до перегляду просто в браузері хоч з мобілки, хоч з планшета, хоч з вбудованого браузера автомобіля Tesla (так-так, я знаю про що кажу, бо тестував), хоч з PC.
+ Оффтоп
Користуватись дуже просто. Основні інтерфейсні дії подібні до тих, до яких ви звикли у Google Maps:
1. Відкриваєте додаток в браузері і зумите до тієї ділянки мапи, яка вас цікавить;
2. З меню що праворуч вибираєте супутник Landsat 8 чи Sentinel 2A. Вони відрізняються розподільною здатністю 30 м у пікселі і 10 відповідно;
3. На мапі з'явиться сітка покриття земної поверхні знімками супутника - маєте вибрати (та клікнути) ту клітинку, що знаходиться над зоною вашого інтересу;
4. В меню праворуч з'явиться перелік прев'ю супутникових знімків для цієї клітинки.
5. Сортуйте цей перелік за датами чи за хмарністю. Клікайте по прев'ю і знімок завантажиться у головне вікно браузера.
6. Використовуйте зум, чи таскайте знімок у вікні щоб детально роздивитись усі деталі. То можуть бути: пожари, паводки. Можна порівнювати знімки за 2014, 2015, 1026 роки і побачити як у динаміці змінюється забудова, русло ріки, ліс тощо.
Для найдопитливіших є пункт 7:
7. Праворуч вкладка Band Combinations дозволяє передивлятися вибраний знімок у різних комбінаціях каналів.
Наприклад за лінкою нижче супутником Sentinel зафіксована лісова пожежа поблизу Прип'яті (Чорнобиль) відображена у інфрочервоному діапазоні, що мала місце минулого літа 17 Липня 2016 року. Лісові пожежі краще видно саме у інфрочервоному. Є ще комбінації каналів, для дослідження вегетації (поцікавтеся Карпатами та тими ділянками де вирубано ліс), сільськогосподарських угідь, льодового покрову чи води (підтоплення, розливи річок) тощо;
Родзинка у тому, що індекси на основі Band Combinations генеруються по запиту користувача у режимі реального часу - щоб переглянути знімок і вирішити чи підходить він для проекту, користувачам не потрібно завантажувати весь знімок розміром в пів-гіга, та затим обробляти його за допомогою коштовного спеціалізованого ПО - все є прямісінько в браузері, що економить нашим користувачам масу трафіку і дорогоцінного часу.
8. Для самих прискіпливих - авторизуйтесь і завантажуйте обраний супутниковий знімок собі на комп. Сподіваюсь далі ви знаєте, що з ним робити. ))
Задумано і зроблено для користувачів з усього світу. Приємно знати, що такі організації, як Bellingcat, Greenpeace Russia/ Гринпис росиии використовують наш інструмент. А сам я гордий з того, що є частиною цієї талановитої та працьовитої команди.
Користуйтеся українським. Дякую за увагу. ))