Французькі і німецькі винищувачі візьмуть контроль над Балтикою
Винищувачі Франції і Німеччини візьмуть на себе здійснення місії повітряної поліції в країнах Балтії. Про це повідомило видання Postimees з посиланням на міністерство оборони Литви, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Французький контингент змінить португальців, якы нині несуть чергування на авіабазі в Шяуляй, а німці змінять англійців на авіабазі Емарі в Естонії.
Винищувачі повітряної поліції регулярно, зазвичай кілька разів в тиждень, піднімаються для супроводу пролітаючих над Балтійським морем літаків Військово-космічних сил Російської Федерації.
Контроль неба над країнами Балтії здійснюється вже понад 12 років, після того як Литва, Латвія і Естонія стали членами НАТО. Балтійські країни, в зв'язку з ростом військової активності РФ, хочуть, щоб дислоковані у них винищувачі Альянсу в кризовій ситуації змогли б виконати і бойові завдання.
Нагадаємо, що військову техніку Збройних сил Російської Федерації помічають у державних кордонів Латвії вже не в перший раз. Зокрема, 4 серпня в латвійській виключній економічній зоні, в семи морських милях від територіальних вод було помічено російський підводний човен проекту 877/636 (Kilo).
⚠ Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент та не бачать рекламу.
============================================
Десантник, переживши ампутацію, став парамедиком
21-річний Євген твердо переконаний, що житиме повноцінним життям
Йому лише 21, а доля вже неодноразово випробовувала його на міцність. Євген із позивним «Апостол» відправився на фронт під час першої хвилі мобілізації у складі 79-ї окремої аеромобільної бригади. Інакше вчинити він не міг, адже виховувався в офіцерській родині й з дитинства знав, що захищати Батьківщину — обов’язок кожного чоловіка. Бої, оточення, втрата побратимів, складне поранення, ампутація стопи, збирання докупи кісток обох рук… Та розмірковувати про несправедливість буття Євген не став. Він твердо вирішив для себе, що все одно житиме повноцінним життям…
«Апостол» упевнений, що йому пощастило: навесні 2014 року він потрапив до тієї ж бригади, де кілька років тому проходив строкову службу, — до свого командира й у той же підрозділ. Наступи, прориви, бої, обстріли, спецоперації… В ніч з 10 на 11 липня під Зеленопіллям по українських воїнах з російської території був відкритий вогонь з реактивних установок «Град», від якого Євгену вкритися не вдалося. Від табору залишилося лише попелище.
— Того дня з 79-ї бригади загинули 28 бійців, близько сотні були поранені. Цей день назавжди змінив моє життя. «Братська Росія» показала своє істинне лице, застосувавши по нас реактивні системи залпового вогню. Посікло відразу багатьох… Нас прицільно накривали з «Градів», САУ та мінометів. Це було схоже на метеоритний дощ, з такою швидкістю і частотою падали снаряди. Один із снарядів впав буквально за метр від мене. Я тільки почув характерний звук, а потім — вибух. Навколо були трупи… згорілі трупи друзів…
Снаряди продовжували падати, допомога не могла дістатись до поранених хлопців ні по землі, ні з повітря. Перший вертоліт, який відправили для евакуації поранених, був збитий, члени екіпажу загинули. Через дев’ять годин прилетів ще один.
— Навіть під час польоту нас обстрілювали зі стрілецької зброї. Дякувати кулеметнику на рампі, який добре знав свою справу, ворог не міг прицільно по нас працювати. На нашому борту кожен третій був із ампутацією. У мене часто запитують, чи було страшно. Ні, страху за себе не було. Був страх за хлопців, які помирали на руках. Я не забуду цього всього, тому що не маю права…
Через важке поранення, яке призвело до ампутації, «Апостол» не зміг повернутися на фронт десантником. Та він твердо вирішив продовжувати боротьбу. Коли рани загоїлися, Женя заново навчився ходити, він почав їздити на передову з волонтерською допомогою, інструктажами.
— Телефоную одного разу, аби запитати, куди саме відправляти посилку побратимам. Мені радісно повідомляють, що відправляти не треба, бо за кілька днів хлопці будуть удома. Через дві години дзвонять і кажуть, що всі семеро загинули…
Сьогодні Євген постійно на зв’язку з військовими на передовій, достеменно знає їхні потреби, тому і докладає максимум зусиль, щоб їх задовольнити. Не так давно хлопець повернувся з Авдіївки та Пісків, куди відвозив волонтерську допомогу.
Дізнавшись про можливість пройти навчання на курсах парамедиків, Євген одразу вирішив нею скористатись. За кілька днів відправляється до Зайцевого вже як парамедик. Кожною своєю дією хлопець доводить, що він — не офіцерський «синок», а син офіцера, тож йому добре відомо, що таке офіцерська честь і доблесть.
Попри ампутацію, важке поранення, Євген не шкодує, що пішов захищати країну. Каже, якби повернути час назад, він вчинив би так само. Та й особисте життя налагодилося: свою другу половинку чоловік знайшов у військовому госпіталі, нещодавно молоді люди побралися.
P.S. А в нашої Батьківщини з’явився ще один захисник. Рідний брат Євгена, Олександр, нещодавно склав присягу і почав нелегку, але почесну службу за контрактом. Женя коментує такий вибір брата просто: «Ми ж сини офіцера»…
===============================================================
Светлана Самборска
41 хв ·
"Лещенко инициирует сбор подписей за отставку Луценко".
А говорили же умные люди после ареста Ефремова, что Луценко начнут жрать, грызть и поливать чем только фантазии и спонсорского бабла хватит.