Перейти на 'Главную страницу' Доска объявлений
  Харьков Форум > Дневники > Вася Хренов

Оценить эту запись

Эпизоды войны

Запись от Вася Хренов размещена 6.01.2017 в 10:22
Обновил(-а) Вася Хренов 11.03.2017 в 14:45

Дебальцево – документальный фильм про войну на Донбассе / Дебальцеве – фільм про війну на Донбасі
https://www.youtube.com/watch?v=H4PuT8c6uV0
Вырваться из котла: как оставляли Дебальцево
http://apostrophe.ua/article/society...baltsevo/10319

http://feldherrnhalle.livejournal.com/
Злочин і кара. Ямпільський казус
http://feldherrnhalle.livejournal.com/15179.html
В даному матеріалі буде розглянуто один з перших масштабних та кровопролитних бойових епізодів літньої кампанії 14-го року - звільнення Ямпілю. Не зважаючи на те, що в даному бою загинуло надзвичайно велика кількість українських бійців, описати даний бій з нашої сторони ніхто чомусь не наважився.
Найпершим зіткненням з противником "лиця в лице" відбулося 17 червня в Луганській області, в селі Металіст. В планах на далеке майбутнє планую також розгялнути даний епізод, в котрому ми втратили декілька БМП, БТР та два танки і приблизно 20 загиблих. Але для початку Ямпіль. Бій відбувся 19 червня 2014 року. В операції брали участь частини 25 пдбр, 24 мбр, 95 аембр та НГУ. Перед тим, як я розгляну детальніше кількість сил та засобів ЗСУ, котрі приймали участь в операції, повернуся трішки назад - до Лиману. В даному населеному пункті знаходилося декілька десятків (4-5) бойовиків без важкого озброєння. Більшість бійців склали казаки, котрі відступили практично без бою. Втрати зі сторони НЗФ склали 8 бойовиків. Після звільнення села дане село стало плацдармом для подальшого наступу в сторону Ямпіля. ЗСУ в даному районі зайняли Т-подібне перехрестя.

Противоповітряна оборона в Донецьку
http://feldherrnhalle.livejournal.com/15075.html
Хоч назва матеріалу і звучить доволі серйозно, тут я вирішив показати всього лиш декілька прикладів того, наскільки захищений Донецьк. Такий собі приклад ліквідації безграмотності. Інформація вже неактуальна, але для історії знадобиться. Цими даними поділився зі мною місцевий житель міста Донецьк. Жодних фото він не зробив аби підтвердити свої слова, тому вірити тобі чи ні, читачу, вирішуй самотужки.
Отже, перш ніж ми перейдемо до ЗРК, покажу вам місце розташування чотирьох комплексів РЕБ "Шиповик" в місті Донецьк.

http://feldherrnhalle.livejournal.com/14440.html
Наслідки зимової кампанії
Поки в мене готується матеріал по боям за Луганський аеропорт та в секторі А в липні 14-го, Ямпіль, Бутівку та Широкіно, вирішив поділитися фотографіями зимової кампанії. А саме покинутої бази українських військ в р-ні Дебальцево, в селі Комуна. В даному н.п. розташовувався один зі штабів ЗСУ, неподалік стояла батарея МСТА-Б 55 арбр з Запоріжжя. Територію прикривали "Тунгуски" 128 гпбр. Періодично там появлялися танкісти 17 тбр, бронегрупи 30 омбр. В кожному секторі або на якісь ділянці фронту є місце куди звозять знищену, підбиту та ту техніку, котра потребує ремонту. Влітку 14-го в секторі "А" це було Лутугіно та аеропорт. Восени та взимку в секторі "С" - Комуна.
Осінню 14-го велися активні бої за Нікішино та в р-ні Міуса. Якась техніка була пошкоджена та відправлена на ремонт в Комуну. Так вона там і простояла до 18 лютого 2015 року поки її не захопили НЗФ. Після того, коли 31 січня провалися друга контратака ЗСУ на Вуглегірськ стало ясно, що місто ми вже не відвоюємо. Від Вуглегірська до Комуни 6 кілометрів по прямій. На моє глибоке переконання, нашим потрібно було почати евакуацію даної бази. Адже там знаходилися десятки ББМ. А до противника всього лиш декілька кілометрів. Тим не менше, були проблеми набагато серйозніші.

http://feldherrnhalle.livejournal.com/14304.html
Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Частина 2
В попередній частині я описав позитивні зміни в нашій армії. Настав час і негативних. Їх в рази більше, але розглядати такі проблеми, котрі можна описати декількома словами, я не буду (сюди входить "армійське долбойобство" та "похуїзм"). В даній коротенькій статті розгляну проблеми такої нової машини для ЗСУ як МАЗ, БТР-4 та декілька невеличких деталей. Розпочну з МАЗу. Частина перша - http://feldherrnhalle.livejournal.com/13522.html
Отже, першу таку броньовану автівку передав Порошенко військовим однієї з бригад ЗСУ ще в далекому 15-му році. Радості та оптимізму бійців не було меж. Але доволі швидко ця радість змінилася на абсолютне розчарування (як в мене щодо всього того, що відбувається в країні). Я попросив солдатів аби ті описали проблеми, котрі вони вбачають в даній автівці. Ось що вийшло:
- погана якість металу, доволі швидко все ржавіє;

Злочин і кара. Деблокада Луганського аеропорту
http://feldherrnhalle.livejournal.com/13860.html

Це продовження циклу "Злочин і кара". Написане мною являється моєю думкою, де, безумовно, є помилки котрі я буду редагувати. Це чорновий варіант.
Сектор "А". Луганщина. Липень 14-го. В даному матеріалі хотілося б розкрити таку невисвітлену тему, як деблокада Луганського аеропорту. Взагалі Луганщина - біла пляма про котру мало хто щось пише. В той час, як Донецьку область поділили на декілька секторів, в Луганській був лише один сектор - "А". Отже, перш за все хотілося б написати які сили та засоби були в даному секторі на період червня-липня найгарячішої кампанії нашої війни. БТрО на цьому етапі війни не буду враховувати. Почну з артилерії (включаючи артилерійські підрозділи м/гпбр, аембр та тбр):
- 3 батареї БМ-27 27 реап (7, 9 та 6 батареї. 7 батарея після оголошення першого червневого перемир'я поїхала в Донецьку область);
- 1 батарея 1 гсадн на 2С19 26 арбр;
- 2 батарея 2С5 26 арбр;
- 1 батарея 1 дивізіону 55 арбр (діяла в р-ні Лисичанська та Попасної, на Луганськ не наступала);
- батарея 107 реап;
- дві батареї 2С3 та 6 БМ-21 1 отбр;
- дві батареї 2С3 та дві батареї БМ-21 24 омбр;
- батарея БМ-21 та декілька 2С3 30 омбр;
- батарея 2С3 128 гпбр;
- два дивізіони Д-30 80 аембр;
- взвод 2С3, мінбатр та ЗАВ 51 мбр, котрий був розподілений між 128 та 24 бригадами.

http://feldherrnhalle.livejournal.com/13522.html
Реалії ЗС України: позитивні та негативні нюанси. Частина 1
Ось ніколи не думав, що до цього дійдуть руки. Вирішив поділитися своїми думками та думками бійців ЗСУ про ситуацію в армії, позитивні та негативні зміни в ній та про все, до чого дійшли руки. Опишу також проблеми деякої техніки, котра є на озброєнні нашого війська. Я звісно не зможу дати хороший аналіз щодо бронетехніки, я в цьому не розбираюсь, тому я вислухав скарги бійців, котрі вони вже не можуть терпіти і написав їх сюди. Пройдуся по БТР-3/4, машині МАЗ-Богдан, та частково по "Спартану". Також напишу декілька слів про Яворівський полігон та іноземну допомогу зі сторони наших тимчасових союзників. Частини буде дві - ПОЗИТИВНІ та НЕГАТИВНІ нюанси. Почну з полігону.

Частина перша. Позитивні зміни в плані озброєння

Отже, як нам усім відомо, США, Канада, Литва, Великобританія та низка інших держав в рамках допомоги та обміну досвідом між нашими бійцями відправляє в Україну інструкторів. Найбільше їх зі сторони США. Американці навчають орієнтуванню на місцевості, картографії, маскуванню. Литовці - снайперській справі. Решта - решту. Для розвідників дещо інший посилений курс. Поспілкувався з бійцем 25 опдбр, котрий "навчався" з американцями з 82 та 101 ПДД, 3 батальйону 15 полку піхотинців та 6-й ескадрон 8 кавалерійського полку. Боєць воює вже третій рік. Багато що знає і вміє. Єдине, що йому сподобалося це навчання з американськими десантниками та литовцями. Більшість бійців ЗС США нічого нового не навчили ветерана БД. Так, ці курси хороша річ. Для піхоти, котра підписала недавно контракт (в Яворів лише контрактники їдуть), це прекрасний досвід. Але для солдатів, котрі бачили війну - мінімальний результат та користь. Радше наші навчали союзників.


Железный капут
http://feldherrnhalle.livejournal.com/13139.html
Война идет третий год. За время войны потеряно свыше 1000 единиц бронетехники с обеих сторон конфликта (в основном, с нашей). И с самого начала конфликта украинские бойцы пытались защищить свою технику от осколков, пуль и РПГ. В начале это были мешки с песком, потом кровати, решетки, бревна...Люди хотят жить. Правда в 70% случаях это не помогало. Примерно с осени 14-го в АК сепаратистов начало появлятся ощутимое количество бронетехники. После зимней кампании сепаратисты ощутили все прелести советской бронетехники в современно конфликте несовременным оружием. Экипажы долго голову не ломали и начали лепить на свои коробочки аналогичные ВСУ решетки. Танкисты лепили ДЗ на "голые" танки. Особенно это заметно в 1 омсбр, 4 омсбр и ОТБ "Август". Эдиничные примеры того, как Т-64А с ДЗ принимали участвие в зимней кампании не рассматриваем. Так вот, речь пойдет об ОТБ "Август". Я видел всякое, от вышеупомянутых кроватей до навареных бронелистов от бронежилетов на БМП. Но когда мне попались фотографии БМП-2 и Т-64А "Августа" - меня стошнило. Да, люди делают это первый раз (лето 15-го). Я это понимаю. У нас тоже было далеко не все гладко. Но что бы так... Смотрим, фото много. Под фото будут коментарии автора этого чуда.

http://feldherrnhalle.livejournal.com/12943.html
Надто багато красного. Звільнення Лиману

даному матеріалі хотів би розглянути такий епізод, як звільнення Красного Лиману. За частину фото та відео дякую Зайцеву В'ячеславу. Тепер вже просто Лиману. Отже, ситуація, котра склалася на початок червня була доволі критичною. 22.05.14 члени бандформування Мозгового та Дрьомова влаштували класичну засідку на колону 4 механізованої роти 2 батальйону 30 омбр. Також в цей день бойовики під командуванням "Абвера" (цікаво, де він зараз?) знищили БП 51 омбр. В результаті цього зухвалого та вдалого набігу на бійців 51-ї бригади особовий склад був деморалізований та відмовлявся виконувати поставлені завдання. Більше того, волиняни самовільно відійшли з 5(!) БП. Як результат, командування АТО практично повністю переглянуло подальший перебіг операції на даній ділянці фронту. Більше того, куди важливішим було те, що через це командування відмовилося від штурму н.п. Дмитрівка, в котрому були три ключові мости (зайнявши дані мости та цей н.п. операція на кордоні виглядала б дещо інакше) і бійців, котрі мали йти на штурм, а саме перший батальйон 79 оаембр, перекинули під Слов'янськ. Де вони пробули до самого його звільнення.
Окрім того, що балакаючі голови кожного дня розповідали про те, що Слов'янськ взятий у кільце, потрібно було свої слова втілювати в життя. Була спланована наступальна операція на Красний Лиман силами 1 батальйону 79 оаембр та силами 3 ПДБ, першої батареї "Нон", частини розвідроти 25 опдбр та різна солянка. Яка саме можна прочитати ось тут http://oneparatrooper.livejournal.com/18850.html. Участь в операції брали також і бійці НГУ з Кривого Рогу та армійський СпН (3 та 8 опСпН ГУР).


Стрелков(Гиркин)-Стариков


Размещено в Без категории
Просмотров 296 Комментарии 0
Всего комментариев 0

Комментарии

 

Часовой пояс GMT +2, время: 22:38.


RSS 0.91
RSS 2.0
Харьков Форум Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Google Analytics