Перейти на 'Главную страницу'   
Вернуться   Харьков Форум > Харьков > Главный

Главный : Главный Харьковский форум

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 5.10.2005, 19:08   #1
Serega
  
 
Аватар для Serega
 
Регистрация: 5.01.2004
Адрес: hrk
Сообщений: 11,654
 
Цены в Харькове на жилье. Пара вопросов.

Посетил недавно родной город, был скажем так немного шокирован ценами на квартиры. Поскольку в Харькове не живу и в ситуации не разбираюсь, такие вопросы местным жителям-форумчанам

- что является причиной такого повышения (вроде как массового сильного роста благосостояния населения таки не замечено особенно),

- читал что на этот рост как-то повлияли кредиты. Честно говоря, среди знакомых своих что-то не встретил тех кто этим пользуется (люди не нищие однако). Так действительно ли повлияли кредиты и как именно?


Serega вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 5.10.2005, 19:47   #2
-SEA-
  
 
Регистрация: 20.07.2005
Адрес: Салтовка
Сообщений: 3,682
 
Цены конечно очень высокие, но не шокирующие... вот в Киеве или Одессе....


-SEA- вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 5.10.2005, 22:59   #3
Vladimir Zheleznyak
  
 
Аватар для Vladimir Zheleznyak
 
Регистрация: 13.07.2005
Сообщений: 130
 
Рост цен на квартиры определяется, ИМХО, высоким спросом и низким предложением. Также в большинстве сделок - покупатель не имеет денег на покупку, а берет их с продажи старой квартиры или в кредит.

В программерской фирме, в которой я работаю из ~10 рядовых сотрудников не менее 4-х за последние три года продавали и покупали квартиры. Из них - двое в кредит этим летом.

Кредит получить можно, но сложно, особенно - если зарплата неофициальная. Скажем Укрсиббанк предлагает лучшие условия, чем Приват, но и требует документы: "докажи, что у тебя зарплата > $200". Другое дело, что при кредите лет на 20, переплата будет просто огромная.


Vladimir Zheleznyak вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 09:34   #4
субота
Неактивен
 
Регистрация: 6.06.2005
Адрес: Люботин-Харьков
Сообщений: 1,317
 
Сам задумываюсь над таким же вопросом, но ответа ненахожу
Для прммера: трешка на салтовке, покупалась за 4800у.е. в 2000г., продавалась за 8000у.е., сейчас 30000.
В соотношении зарплата/квартира рост зарплаты проигрывает росту цен на квартиру с разгромным счетом 2-3 : 5-6


субота вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 09:48   #5
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
Захмарні ціни квадратних метрів


27.09.2005 | 10:59 | Галина Іщенко, "Урядовий кур'єр"

Об'єктивних передумов для підвищення цін на столичну нерухомість немає, проте вони далі впевнено рухаються вгору. Відтак вартість житла росте не лише у Києві та містах навколо нього, а по всій Україні. Спеціалісти ринку нерухомості у прогнозах щодо подальшої динаміки цін розділились на два табори. Одні стверджують, що це не межа і квадратні метри цьогоріч подорожчають ще на 20 відсотків. Куди далі? - дивуються інші, прогнозуючи, що ринку нерухомості загрожує 15-20-відсотковий обвал цін, який позначиться на економічній ситуації в Україні.

Шок для іноземця

Півтора року тому моя подруга придбала двокімнатну квартиру у одному з престижних районів Києва за 35 тис. дол. США. А коли повернулась з річного відрядження за кордон, була шокована. °ї помешкання виросло в ціні до 110 тис. дол. у той час, коли квартири такого ж метражу і розташовані поряд з центром, проте більш якісні і нові, у деяких європейських столицях (Варшаві, Празі, Будапешті, Відні, Ризі, Вільнюсі, Анкарі) коштують у середньому 55-60 тис. євро. Водночас місячна зарплатня європейця дорівнює 2,5-3 тис. євро, а пересічний українець не дотягується до цих цифр у гривневому еквіваленті. Часом складається враження, що живеш у двох різних країнах: за цінами - європейській, а за рівнем життя, якістю, стандартами - пострадянській.

ДОВІДКОВО: За даними сайту "Нерухомість", за рік вартість квадратних метрів у новобудовах зросла на 40-68 відсотків (залежно від кількості кімнат у квартирі), а на вторинному ринку житло подорожчало на 70-74 відсотки. При цьому найбільше подорожчали однокімнатні квартири, оскільки вони найбільше користуються попитом. Коли ще у вересні минулого року квадратний метр на первинному ринку у середньому можна було придбати за 869 дол. США, а на вторинному - за 792 дол., то вже нині він обійдеться відповідно у 1450 і 1453 доларів. Наразі станом на 26.09.2005р. найдорожчі квартири у центрі (9108-19262 грн за кв. м), Печерському районі (5589-19262 грн за кв. м), Шевченківському районі (7474-17325 грн за кв. м) і Подільському районі(9775-13500 грн за кв. м). Найдешевші квадрати у Голосіївському, Солом'янському, Святошинському районах (4300-9108 грн за кв. м).

Незважаючи на космічні цифри за житло, кількість угод на ринку нерухомості порівняно з минулим роком збільшилась на 16 відсотків, попит на об'єкти житлової нерухомості - на 25 відсотків, а капіталовкладення в ринок - на 34 відсотки.

Ми спробували розібратися, хто ж купує "золоті" житлові метри у Києві? Про що це свідчить? Які чинники є основною причиною росту цін на ринку нерухомості в Києві в 2005 році і в Україні загалом?КОМЕНТАРІ

Заступник голови Київської міської адміністрації, начальник Головного управління житлового забезпечення Михайло Голиця.

Цьогоріч ціни на нерухомість сформувались за рахунок 29-відсоткового росту сукупних витрат на будівництво і штучного ажіотажу. Крім того, збільшилась міграція з регіонів у столицю, а також зарплати. Кредити на житло стали доступнішими. Лише за приблизними підрахунками, людям набагато вигідніше купити квадратні метри у кредит, аніж знімати в оренду квартиру чи облаштовувати гуртожиток.

ДОВІДКОВО: Середня орендна ставка дешевих одно- і двокімнатних квартир становить 250-500 дол. США, дорогих - 700-1100 доларів.

Наразі об'єктивних передумов для подальшого підвищення цін на нерухомість немає. Проте оскільки попит на житло перевищує пропозицію, то зростає і вартість на нього. Єдиним ринковим інструментом здешевлення метрів є збільшення обсягів житлового будівництва. Тому вже наступного року в Києві буде побудовано 1,1-1,2 млн кв. м нового житла, не кажучи вже про капітальний ремонт і реконструкцію гуртожитків.

Ще одним чинником вирівнювання цін відповідно до їхньої якості стане реалізація пропозиції будівельних фірм класифікувати житло, але коли це відбудеться, ще не відомо. Адже держава цим питанням не займається, це ініціатива будівельних фірм, агентств нерухомості.

ДОВІДКОВО: В Україні на відміну від європейських країн ще й досі нема офіційної класифікації житлової нерухомості в розрізі рівня доходів покупців і немає чітких критеріїв віднесення житла до елітного сектору. За словами голови правління ІК "ХХІ століття", депутата Київради Лева Парцхаладзе, до 2006 року буде сформована чітка категоризація житла на чотири класи: "де-люкс", "преміум", "бізнес" і "економ". Критеріями стануть його місцерозташування, якість будівництва, інфраструктура й інженерне оснащення. Нині, за народною класифікацією в Україні, є "хрущовки", "не хрущовки" і новобудови. Зупинити зростання цін, на думку Асоціації ріелторів, можна ще шляхом зонування міст України на спальні, курортні райони, діловий центр, юридично прив'язавши процес оцінювання об'єкта до його зони.Голова комітету з питань законодавства, радник президента Асоціації фахівців з нерухомості України Віктор Несін.

За десять років роботи на ринку нерухомості жодного разу не спостерігалось такого стрибка цін, як цьогоріч. У середньому кожен літній місяць вартість квадратного метра зростала на 10-12 відсотків при тому, що зазвичай найбільший ціновий пік характерний для осіннього періоду, а затишшя чи навіть спад - для літнього. Це ажіотажний ріст, нерухомість не може так дорожчати. Одна справа, якби ціна зростала за рахунок поліпшення якості житла (елітний ремонт, центральне кондиціювання, консьєржі, охорона, паркування), а інша, коли дорожчає непопулярне житло, яке навіть до соціального важко віднести, так звані "хрущовки". Ціни на квартири у "хрущовках" підхльоснуло повідомлення про соціальну програму, яка передбачає поліпшення умов проживання киян шляхом реконструкції "хрущовок". Народ одразу кинувся скуповувати такі квартири, щоб отримати нову у гарному будинку. Проте законопроект не пройшов у другому читанні голосування у Верховній Раді.

Крім того, щодня кількість мігрантів в столицю зростає, у Києві не зводиться навіть половини житла від потреби ринку. До того ж, це гарна нагода вкласти тіньові капітали, адже жоден банк не принесе таких прибутків, як нерухомість, яку можна здавати в оренду чи продати через деякий час удвічі дорожче.

Через невпинне зростання цін влітку люди почали знімати квартири з продажу, адже, якщо логічно, то який сенс продавати помешкання сьогодні за 45 тис. дол., якщо вже за кілька днів можна взяти за нього 50 тис. дол. Таким чином на ринку попит перевищив пропозицію, що ще більше сприяло зростанню цін. Для будь-якого іноземця купівля однокімнатної квартири у "хрущовці" за 50 тис. дол. - це нонсенс, адже ні планування, ні метраж (загальна площа 28 кв. м з кухнею 4,5 кв. м) навіть не наближається до європейських стандартів, їх купують переважно українці середньої ланки.

Щодо прогнозів, то, на мою думку, ціна до безкінечності зростати не може, проте у вересні ще десять відсотків вгору набіжить. Цьому сприятиме вступ у дію з 1 січня 2006 року статті 11 Закону України "Про доходи з фізичних осіб", за якою у продавця з'являться нові витрати 13 відсотків податку на операції з нерухомістю, які той автоматом спробує включити до загальної вартості квартири. Асоціація вважає цю статтю шкідливою, оскільки вона зажене ринок у ще більшу тінь. Адже вже зараз квартири купуються за страшні суми доларів, а в договорі про купівлю-продаж пишеться 30-40 тис. грн, бо сама процедура обходиться покупцю і продавцю у 20 відсотків від вартості квартири (послуги ріелторів, Пенсійний фонд, нотаріус, бюджетні відрахування, БТІ тощо). Тому примусово показувати повну вартість квартири не вдасться. А от законопроект "Про податок на нерухомість", запропонований Державною податковою адміністрацією, навпаки, справедливий, оскільки податок сплачуватимуть ті, хто має кілька об'єктів нерухомості і заробляє на них гроші. А брати гроші з людей, які використовують нерухомість для проживання, гріх.Терниста стежина до заповітної мрії

ДОВІДКОВО: Лише у Києві у черзі на отримання житла стоять понад 140 тисяч осіб.

На жаль, більшість пересічних українців, які гостро потребують житло, не завжди можуть його придбати: одні через низькі заробітки, другі через тіньові, а треті побоюються завищених кредитних ставок. Отже, чи не єдино можливий і найпопулярніший спосіб - взяти кредит у банку - відпадає, а стояти у черзі на житло - це, вважай, утопія, зізнався у приватній розмові один чиновник.

Позичити гроші у банку все ще важко навіть зі стабільними прибутками вище середнього, про що свідчить досвід моїх знайомих. Через скорочення банківської ліквідності і збільшення випадків фінансових злочинів банківські установи намагаються себе підстрахувати, вимагаючи, аби у покупця був поручитель, майно під заставу тощо. Бажано також внести початковий внесок у розмірі 30 відсотків від вартості нерухомості, хоч більшість банків почали працювати і з тими, у кого нема грошових заощаджень.

Упродовж останніх трьох років люди, заклопотані вирішенням квартирного питання, пережили кілька стресів. Заробляє людина гроші, складає, а одного дня дізнається, що омріяний дах над головою суттєво подорожчав. І починається все з початку. Особливо таке подорожчання б`є по тих, хто справді опинився у житловій скруті. Адже 20-30 відсотків квартир люди купують не тому, що їм ніде жити чи аби поліпшити умови проживання.

Вклавши кошти у нерухомість, люди хочуть зберегти свої капітали, побоюючись інфляції та інших ризиків, адже ринок цінних паперів не працює, фондова біржа недорозвинена, а валютно-курсова політика нестабільна. Щойно уряду вдасться поліпшити економічний стан в цілому і в кожному регіоні зокрема, одразу відпаде потреба їхати у Київ у пошуках кращого життя, тож ціни повільно поповзуть донизу або принаймні гіпертрофовані ціни перестануть рухатись вгору.

Світова історія стрімкого зростання

Десятирічне стрімке зростання цін у Японії призвело до того, що вони падають там уже чотирнадцять років поспіль. Різко обвалилися ціни у Гонконгу. Нині ринок нерухомості перебуває у перегрітому стані у США, Великобританії, Австралії, Іспанії. Винятково низькі відсоткові ставки роблять іпотеки надто привабливими, а загальний ажіотаж ще більше посилює спокусу придбати зайві квадратні метри.

ДОВІДКОВО: Результати детального дослідження з цієї тематики МВФ свідчить, що з 20 обвалів цін на нерухомість, які супроводжувалися 30-відсотковим зниженням показників і зареєстровані з 1970-2001 років у 20 країнах світу, більшість закінчувалися загальнонаціональною рецесією. Проте виходити з неї було складніше, ніж після фондових обвалів. Єдиний виняток - США, де загальнонаціонального обвалу не було з часів Великої депресії.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/pub...9&cat_id=32395


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:14   #6
Jess
Неактивен
 
Регистрация: 6.07.2005
Сообщений: 10
 
Еще одна статья о том как искусственно завышены цены на недвижимость
http://obkom.net.ua/articles/2005-08/18.1109.shtml


Jess вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:15   #7
BSV
  
 
Регистрация: 14.03.2005
Адрес: Харьков
Сообщений: 564
 
Дим у нас еще хуже чем в Киеве
У нас просто мизерное строительство нового жилья.
В отличии от Киева где действительно темпы и количество
строящихся домов большое.

Так что нам падение цен на квартиры еще не грозит
в связи с дефецитом предложений.


BSV вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:22   #8
lavaget
Неактивен
 
Аватар для lavaget
 
Регистрация: 18.12.2003
Адрес: из СССР
Сообщений: 14,473
 
мне кажется во всем виновата урбанизация. в селе или мелких городах ловить нефиг. половина иногородних в моей группе остались в Харькове. Сюда приезжают множество людей, да и дети выростают. А ДОМА НЕ СТРОЮТ. и не надо мне говорить что строют... на пальцах рук можно все стройки пересчитать. на ПП 5 домов всего строют... в каждом до 50 квартир... а желающих ОХ КАК МНОГО...
по поводу средней зарплаты - ерунда. это ж средняя температура по больнице.. 50% имеют зарплату до 1000 , зато остальные на иномарках катаются. посмотрите сколько машин пристижных марок на улицах... кстати, их покупают люди, у которых нормальные квартиры УЖЕ есть...

да и вложение денег - тоже дело немаловажное... не в банке ж их держать?


lavaget вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:35   #9
Jess
Неактивен
 
Регистрация: 6.07.2005
Сообщений: 10
 
Откуда сведения что в новостройках все продано? Реклама по полгода висит о том что продаются квартиры в доме из 30 квартир...


Jess вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:38   #10
Bonanza
  
 
Аватар для Bonanza
 
Регистрация: 27.10.2004
Сообщений: 6,099
 
Цитата:
Сообщение от turbinaz
1 - недвижимость - хорошее вложение капитала. Стабильное. С минимальной степенью риска.
Блин, это не просто стабильное вложение капитала, здесь такой рост капитала, что ни одному буржуинскому барыге и не снился. Эх-х... Знать бы тогда, да денег побольше иметь бы....

Кстати, интересно, а как обстоит дело с ценами на домики в ближайшем пригороде, ну так, чтобы не более 10-15км от города и чтобы с удобствами.


Bonanza вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:39   #11
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
Цитата:
Сообщение от Jess
Откуда сведения что в новостройках все продано? Реклама по полгода висит о том что продаются квартиры в доме из 30 квартир...
Ага - разве что 4-х комнатных, больше похожих на футбольное поле чем на квартиру...


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:40   #12
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
Цитата:
Сообщение от lavaget
по больнице.. 50% имеют зарплату до 1000 , зато остальные на иномарках катаются. посмотрите сколько машин пристижных марок на улицах... кстати, их покупают люди, у которых нормальные квартиры УЖЕ есть...
Абсолютно верно


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:42   #13
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
Цитата:
Сообщение от BSV
Дим у нас еще хуже чем в Киеве
У нас просто мизерное строительство нового жилья.
В отличии от Киева где действительно темпы и количество
строящихся домов большое.

Так что нам падение цен на квартиры еще не грозит
в связи с дефецитом предложений.
Ну про количество строящегося и намечающегося к строительству жилья я тебе могу много рассказать - у нас всё таки управление планирования - вплоть до адресов, количества квартир и т.п.

А дефицит скорее надуманный чем естественный. ИМХО


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:48   #14
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
А вообще про феномен роста цен на жилье разговоров очень много, в том числе и в среде специалистов. У всех мнения разные - как будет дальше развиваться рынок недвижимости...

В любом случае необходимо повышать уровень жизни населения. Фактически уровень жизни не изменился (ну разве что у Лонгера - щаз ему икнеться ), появилась иппотека (причем с огромными процентами). А учитывая что это фактически первая возможность приобрести жилье где-то с 1991 года, то многие и ломанулись туда, хотя и доходы остались такими же... Вернее я имею ввиду не доходы, а покупательскую способность населения...


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.

Последний раз редактировалось dimas; 6.10.2005 в 10:50.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:49   #15
BSV
  
 
Регистрация: 14.03.2005
Адрес: Харьков
Сообщений: 564
 
Цитата:
Сообщение от dimas
Ну про количество строящегося и намечающегося к строительству жилья я тебе могу много рассказать - у нас всё таки управление планирования - вплоть до адресов, количества квартир и т.п.

А дефицит скорее надуманный чем естественный. ИМХО
Зачем у меня товарищ лес поставляет всем строительным конторам Харькова

И сравни для Киева вагонами в месяц берут
а для Харькова пару фур и то еле еле.


BSV вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 10:53   #16
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
Ну сравнивать столицу с областным центром не стоит - там естественно строительство ведеться намного интенсивнее - взять хотя бы метро - у них 3-4 станции в год пускают, у нас 2-3 станции за 5-6 лет.
Вот если изменится роль местного самоуправления в государстве, то тогда намного больше денег будет оставаться в регионах, а не в Киеве... Ну тогда и строить будут больше...
Хотя лес - это не показатель - у нас например вот строят - дерева я тут вообще не вижу в строительстве - металлоконструкции только...


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 11:01   #17
Jess
Неактивен
 
Регистрация: 6.07.2005
Сообщений: 10
 
а что статейку так никто и не прочитал?
http://obkom.net.ua/articles/2005-08/18.1109.shtml


Jess вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 11:08   #18
Bonanza
  
 
Аватар для Bonanza
 
Регистрация: 27.10.2004
Сообщений: 6,099
 
Почитали твою статейку... Просто возразить или добавить особо нечего.


Bonanza вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 11:12   #19
dimas
Нездешний
 
Аватар для dimas
 
Регистрация: 31.08.2004
Адрес: Харьков, УКРАИНА
Сообщений: 22,987
  Facebook
"Миф первый, всеобщий: «Спрос на жилье превышает предложение»"
Это не миф, это правда - достаточно просто посчитать количество строящихся квартир и количество желающий их купить. Покупателей намного больше.

"Миф второй, брокерский: «Брокеры не имеют выгоды от роста цен»"
Им без разницы - они перекупщики, а не хозяева. и они в любом случае получат свой доход - поэтому им пофигу какова цена. Вот если они вкладывают в квартиру деньги (выкупают ее с целью перепродажи - тогда да, но тут есть свои ньюансы).

"Миф третий, строительный: «Спрос на новое жилье настолько высок, что все квартиры в возводящихся домах выкуплены до сдачи дома»"
Потому что квартиры на этапе строительства выгоднее покупать чем уже готовые - это факт. Думаю что и ты предпочтешь купить за 250уе сегодня, чем за 400уе через год.

"Вопросы:

1. Почему все заселенные новостройки в основном темные по вечерам? "

А ты будешь жить без ремонта, сантехники, мебели и т.п.???

"или

2. Почему все заселенные новостройки заселены на ~50%?"

тоже самое...

"3. Откуда в нашей стране возьмется достаточно людей, готовых выкупить дома с 80-130-метровыми квартирами по 800-1300 у. е. за метр (без внутренней отделки и сантехники)?"

Этих людей не много, но денег у них хватает... Я знаю много людей, у которых только по Харькову несколько квартир...

Что-то еще?


__________________
Эрдоган хоть и не католик, но первый последовал совету Папы Римского и извинился перед геями.

Последний раз редактировалось dimas; 6.10.2005 в 11:40.
dimas вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.10.2005, 11:33   #20
Jess
Неактивен
 
Регистрация: 6.07.2005
Сообщений: 10
 
Мне кажется, что сама мысль о том, что цены искусственно завышаются благодаря слухам и предидущим ростом не лишена смысла. И если цены уже превышают европейские, то не могут же они расти бесконечно...


Jess вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Ответ


Данный сайт и администрация не несёт ответственность за действие третьих лиц, а именно за сообщения оставленные пользователями сайта.
Мы не гарантируем таких же результатов, какие отображены в сообщениях наших пользователей.Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 06:21.

RSS 0.91
RSS 2.0
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Google Analytics