Перейти на 'Главную страницу'   
Вернуться   Харьков Форум > Харьков > Главный

Главный : Главный Харьковский форум

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 1.12.2013, 10:18   #1
Sieves
Неактивен
 
Регистрация: 12.10.2013
Адрес: Харьков
Сообщений: 7,650
 
"О бедном директоре школы замолвите слово."

Все мы так или иначе знакомы с этой проблемой и не лишне будет познакомиться с такой точкой зрения... Ваши дети полжизни проводят в обстановке, которую создают эти люди..
Цитата:
На жаль, навіть таким побіжним оглядом перелік подібних «статусних новацій», що є в цитованому документі, не обмежується. Очевидно, чиновники, що його писали, давним-давно забули (а може, ніколи й не знали), що являє собою школа сьогодні; вони не мають щонайменшого поняття про елементарні засади освітнього менеджменту та маркетингу; досі живуть за принципами радянського школознавства. Адже недарма головною кваліфікаційною вимогою, яка визначена цим документом для директора школи, є наявність у нього «відповідної вищої педагогічної освіти». Дарма, що весь світ давно вже зрозумів: педагог і управлінець ― професії різні. І радянський принцип «Кожен учитель може управляти школою» цілком витікає з відомого лозунгу Володимира Ульянова-Леніна про те, що кожна куховарка може управляти державою. Ми добре пам’ятаємо особливості і, головне, ― результати цього керування...
На жаль, подібна кваліфікаційна характеристика посади директора загальноосвітньої школи свідчить не лише про невігластво її авторів. Прийняття подібного документа в такій редакції підтверджує діагноз, давно поставлений експертним середовищем: освітня система держави хвора і ця хвороба починається з голови.
За статистичними даними 2012 року, у загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів 22,2% директорів ― люди пенсійного і глибоко-пенсійного віку, а 81,4% мають педагогічний стаж більше 20 років. Серед заступників директорів шкіл І-ІІІ ступенів ― відповідно 13,8% пенсіонерів та 93,6% тих, хто має стаж роботи більше 20 років. Ці дані свідчать про прикру тенденцію. Директорський корпус у системі загальної середньої освіти старіє — і старіє дуже швидкими темпами, адже п’ять років тому вищезазначені показники були суттєво іншими. Молодь не поспішає посісти місце керівників загальноосвітніх навчальних закладів. І це при тому, що, за нашими даними, в Україні вже близько 20-ти університетів готують магістрів зі спеціальності «Управління навчальним закладом», не рахуючи такої «підготовки» в обласних інститутах післядипломної освіти педагогічних працівників. Порівняно молоде покоління на посадах керівників загальноосвітніх шкіл ― швидше рідкість, аніж повсякденна практика. Освітянські чиновники різних рангів такий, з дозволу сказати, «феномен» пояснюють або відсутністю серед молодих «підходящих» кадрів, або браком необхідного досвіду. На нашу ж думку, причини цього явища ― значно глибші та серйозніші..
http://education-ua.org/ua/articles/...nashoji-osviti


Sieves вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 1.12.2013, 11:21   #2
lin da
Неактивен
 
Аватар для lin da
 
Регистрация: 17.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 693
ой! ой! ой! уже давно многие директора школ прошли через жернова факультета последипломного образования «Управління навчальним закладом» под предвадительством Гадецкого, где из них благополучно вытащили энную сумму не только за контракт, а и на взятки, покупки всякой ненужной литературы, выпускаемой самим институтом.


lin da вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 1.12.2013, 11:24   #3
R2_D2
  
 
Аватар для R2_D2
 
Регистрация: 9.12.2007
Адрес: Центр
Сообщений: 3,239
Записей в дневнике: 5
 
о чем там?


__________________
Loud pipes saves lives
R2_D2 вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 1.12.2013, 11:32   #4
Булгаков
  
 
Аватар для Булгаков
 
Регистрация: 21.01.2010
Адрес: Харьков
Сообщений: 635
 
Цитата:
Сообщение от R2_D2 Посмотреть сообщение
о чем там?
ниочём.


Булгаков вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 1.12.2013, 11:33   #5
Sieves
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 12.10.2013
Адрес: Харьков
Сообщений: 7,650
 
О том, в какой обстановке живут в школе ваши дети и внуки, если они есть.. Т.е. тема не для школьников...


Sieves вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Ответ


Данный сайт и администрация не несёт ответственность за действие третьих лиц, а именно за сообщения оставленные пользователями сайта.
Мы не гарантируем таких же результатов, какие отображены в сообщениях наших пользователей.Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 20:53.

RSS 0.91
RSS 2.0
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Google Analytics