Перейти на 'Главную страницу'   
Вернуться   Харьков Форум > Харьков > Главный

Главный : Главный Харьковский форум

Ответ
 
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 6.01.2009, 22:28   #1
Ректор
Неактивен
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
Комитет по защите Харьковской крепости. Исторический центр.

31.07.2008г. в 12.00 в помещении Дзержинского районного суда состоялось первое заседание по рассмотрению иска жителя ГОРОДА ХАРЬКОВА к ХАРЬКОВСКОМУ Городскому Совету по застройке участка по адресу ул . Квитки – Основьяненко -6. Судья Лозюк.
Рассмотрение данного вопроса имеет широкий общественный резонанс.

Суть вопроса : Решением сессии ХГС № 13/07 от 21.02.2007г. ООО ХАРСТ получило в аренду земельный участок площадью 0,1454 га по адресу ул. Квитки Основьяненко 6 для строительства торгово0офисного здания. Данный участок находится во дворе УКЦ (Украинский культурный центр).
Застройщик – ООО ХАРСТ, МКДУ.

Историческая справка : Историческим центром Харькова является территория, которая включает кварталы, расположенные между двумя наистарейшими улицами – Университетской и Квитки – Основьяненко. Они возникли в пределах Харьковской крепости и сохранили территориальное планирование, которое четко просматривается по картам Харькова 18 века. Квартал, который ограничивается Успенским Собором на севере, площадю Р. Люксембург на юге и двумя указанными улицами, составляет уникальный архитектурный ансамбль. Так, дома по ул.Университетской 13,23,25,27, ул Квитки – Основьяненко 10,12 внесены в Реестр национально – культурного наследия Украины (постановление КМУ №466 от 12.08.92) И НАХОДЯТСЯ в Списке Памятников архитектуры Харк.области, т.е. ОХРАНЯЮТСЯ ГОСУДАРСТВОМ.

С апреля 2008г начались подготовительные работы – территория обнесена забором, экскаватором начали рыть котлован.
После протестов местных жителей и Комитета по спасению Харьковской крепости, представителями застройщика было заявлено, что ведутся археологические работы.

Комитет по спасению Харьковской крепости создан по инициативе Гаврилова А.А. (помощника народного депутата от БЮТ Шевченко Андрея), председатель Комитета – Швайка И.А. (Голова областной организации партии Свобода) Комитетом проделана большая работа – проведены акции жителей, подготовлены и направлены во все инстанции запросы, собраны и зарегистрированы подписи жителей для проведения общественных слушаний.
Ситуация со строительством по указанному адресу получила широкую общественную огласку в средствах массовой информации. Сюжеты по данному строительству неоднократно показывались в новостях АТН, Городском Дозоре , было проведено несколько прямых эфиров ( Есть такое мнение и др.)

ГРОМАДЯНСЬКИЙ КОМІТЕТ ПОРЯТУНКУ
«ХАРКІВСЬКА ФОРТЕЦЯ»
м. Харків, 61002, а/с 10150
14.05.2008р. на загальних зборах мешканців будинку 5, майдан Р.Люксембург та активістів УКЦ “Юність” по вул. Університетська, 25 було прийняте рішення про утворення Громадянського Комітету порятунку “Харківська фортеця” від рейдерських дій ТОВ “ХАРСТ” для:

1. Захисту і збереження цілостності культурно – історичного комплексу району.

Довідка (к.і.н. О.Яцина)
Історичним ядром м. Харкова є територія, яка включає квартали розташовані між двома найстарішими вулицями - Університетській та Квітки-Основ’яненка. Вони виникли в межах Харківської фортеці й зберегли територіальне планування, яке чітко проглядається за картами Харкова кінця ХУІІІ ст. Квартал , який обмежується Успенським собором на півночі, площею Рози Люксембург на півдні та двома зазначеними вулицями, складають цінні архітектурні споруди, що утворюють унікальний ансамбль. Так, будинки по вул. Університетській, 13, 23, 25, 27, пров. Університетському, 1, вул. Квітки-Основ’яненка, 10, 12, пам’ятник Г. Квітки-Основ’яненку внесені до Реєстру національно – культурного спадку України (постанова Кабміну України №466 від 12.08.1992р) і знаходяться у Списку пам’яток архітектури Харківської області тож охороняються державою.
Зазначені об’єкти, разом із кількома іншими будинками, розташовані щільно один до одного і утворюють невеликий квартал. На сьогодні, цей район є культурно – історичним комплексом зі своїм неповторним середовищем, пов’язаним з виникненням першого в Україні університету, адже більшість із зазначених споруд були корпусами університету та його церквою. Зведені вони у ХІХ ст. відомими харківськими архітекторами В. Величком, Є. Васильєвим, М. Львовим.

2. Захисту прав мешканців будинку 5 по м. Р.Люксембург на житло, власність та життя, загроза яким реально виникає в зв’язку з будівництвом багатоповерхового будинку з підземним паркінгом на вул. Квітки-Основ’яненка.

Зараз в Україні відсутні будь-які законодавчі гарантії для мешканців, які можуть постраждати чи постраждали від діяльності забудовників. Вони змушені будуть або залишатись в тріснутих чи аварійних будинках, чи просто втратити житло - навіть у найбільш кричущих випадках замість власного впорядкованого житла у зручному районі звичайні люди отримують так зване "резервне житло" (тобто кімнату в гуртожитку) та непевну перспективу отримати соціальне житло низької якості у віддалених районах.
Така ситуація не може бути названа інакше ніж рейдерством та пограбуванням. В нашому випадку ми бачимо пряму зацікавленість забудовників у руйнуванні будинку та звільненні додаткового майданчику для будівництва.

Необхідність утворення комітету виникла також у зв’язку із неможливістю отримати від ХОДА та ВК Харківської міської ради вичерпну інформацію стосовно характеру земляних робіт, які САС (Слобідська археологічна служба) вже впродовж місяця здійснює в безпосередній наближеності до пам’яток архітектури культурно – історичного комплексу з використанням важкої будівельної техніки (екскаваторів), руйнуючи при цьому залишки фортеці козацької доби. Є підстави стверджувати, що насправді ці так звані “охоронні археологічні розкопки” проводяться з єдіною метою – легалізувати майбутнє будівництво торгівельно-офісного центру з об’єктами громадського харчування (рішення Харківської міської ради №13/07 від 21.02.2007р.). Підставою для проведення земляних робіт є дозвіл на підготовчі роботи для будівництва наданий ТОВ “ХАРСТ” ДАБКом тоді як робочий проект до управління містобудування та архітектури ВК Харківської міської ради навіть не надавався (копії написаних «під копірку» знущальних листів-відповідей додаються).
Виникає питання:
1. Як взагалі буле прийняте рішення про надання земельної ділянки ТОВ «ХАРСТ» без обов’язкового узгодження проекту відведення земельної ділянки Управлінням культури та туризму ХОДА?
В додаток до цього питання можна додати також порушення при виділені земельної ділянки, яке проводилось без урахування громадської думки, недостатність прибудинкової території для обслуговування навіть існуючих будинків, порушення екологічних норм та інсоляції, неможливість самого процесу будівництва без небезпеки для мешканців навколишніх будинків.
За останні роки від недбалості чи злочинних дій забудовників в Харкові постраждав не один будинок. Продовжуються зсувні процеси і на схилах по вулицях Квітки-Основ’яненка та Університетський, на яких розташовані пам’ятки архітектури та б.5, з'являються все нові тріщини в ґрунті та асфальті, провали ґрунту.
Зараз держава залишила нас напризволяще перед свавіллям рейдерів-будівельників. Ми будемо змушені самі виходити на вулицю, організовувати чергування та не допускати забудовників на будівельний майданчик. Останнім часом спроби незаконного захоплення майданчиків стали відверто кримінальними та цинічними. Наприклад, тільки декілька тижнів тому відбулась спроба знести ДИТЯЧУ площадку на перехресті вулиць 50 років СССР та 50 років ВЛКСМ м. Харкова.
Прошу сприяти вирішенню питання щодо відміни рішення Харківської міської ради №13/07 від 21.02.2007р. «Про надання дозволу на будівництво торгівельно-офісного центру з об’єктами громадського харчування по вул. Квітки-Основ’яненка».

Голова комітету І. О. Швайка
Гаврилов О.О.
754 54 23
Цитата:
Сообщение от Русич
Хорошая идея - защищать архитектурные ценности Харькова! Было бы классно создать некое ядро активистов человек 7-10, беззаветно любящих свой город - и ходить долбать мозги долб...бам с Горсовета, желающим превратить Харьков в стеклянное чудище, поднимать пикеты и проч. Старинные особнячки Тихого центра и Подола - под особою защиту! Они говорят, что это развалюхи. Ложь! В большинстве случаев им просто нужно место под коммерческую застройку. Вы где-нибудь видели, чтобы в Зап.Европе сносили историческую застройку ради идиотских гробов из стекла и бетона? Ясно, что подобным произволом в Харькове заправляют не харьковчане. Я бы с удовольствием влился в подобное движение. Больно видеть, как из тела города бульдозерами выгрызают куски.
Цитата:
Сообщение от Гаврилов
09.09.2008 об 11.00 відбулось чергове засідання суду у Дзержинському районі м. Харкова (суддя Лазюк), На ньому директор ТОВ "ХАРСТ" (забудовник) Двоскін С. О. демонстрував висновки експертиз щодо цілковитої безпечності будівництва цього монстра для всіх оточуючих будівель в районі 30 метрів.
Отакоє от малятка. 11 поверхів вверх, 6 поверхів вниз - і повна безпека. І це при відсутності законодавства, гарантуючого мешканцям прилеглого будинку хоч якесь відшкодування у випадку, якщо щось недобре у майбутньому трапиться із їх будинком. Що їх будиночок рано чи пізно репне ані у мене особисто, ані у знайомих будівельників немає жодного сумніву.
Що стосується попереднього посту то наша міська влада діє за принципом - собачка (частина територіальної громади) гавкає (громадські слухання, якісь суди, ...), а караван іде. При повній мовчазній підтримці виконавчої гілки влади (губернатор з усією командою ХОДА), який якби іншого кольору.
Втім з кольорами я помилився. Іх кольори - зеленкуваті.
.
З надійних джерел стало відомо, що Дзержинським районним судом міста Харкова під головуванням судді Сергія Лазюка ухвалено Постанову, якою відмовлено в задоволенні позовних вимог громадянина до Харківської міської ради про визнання незаконним і скасування рішень сесії про надання згоди на розроблення проекту відводу та надання в користування земельної ділянки по вулиці Квітки-Основяненка для будівництва.
Постанова не набрала законної сили, подана заява про апеляційне оскарження.
Про мотиви, якими керувався суд при ухваленні цього "законного і справедливого" рішення наразі невідомо, оскільки через численні "празднікі" Позивач і його представник не можуть отримати повний текст Постанови суду.
Про мотиви буде повідомлено шановному товариству після отримання Постанови.
Узагальнюючи, можна сказати, що у відповідності до прогнозів "Харківської фортеці" суд не знайшов порушень у справі знищення історичного центру стародавнього українського міста Харкова.

Неужели МЫ в своем городе своей страны уже ничего не можем сделать?


Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 22:37   #2
Mr.KoLoBoK
  
 
Аватар для Mr.KoLoBoK
 
Регистрация: 19.06.2006
Адрес: Внутри головы
Сообщений: 3,447
Записей в дневнике: 34
 
Митинг? Голодовка? "Долбать" мозги?
Боюсь бороться с ними получится только теми же средствами - деньгами.


Mr.KoLoBoK вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 22:38   #3
Lidi
Неактивен
 
Аватар для Lidi
 
Регистрация: 12.11.2008
Адрес: Симферополь
Сообщений: 570
 
ниасилила..


Lidi вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 22:49   #4
CROCODILE
Модератор
 
Аватар для CROCODILE
 
Регистрация: 7.05.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 16,978
Записей в дневнике: 5
 
Ай да превед! Луше б сразу в кошике постил. Для главного у нас есть свои комитеты!


CROCODILE вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 22:54   #5
3em
  
 
Аватар для 3em
 
Регистрация: 16.02.2006
Адрес: Элитная Салтовка
Сообщений: 27,775
  Twitter
в Харьковские суды против горсовета прете?? ну-ну....


__________________
Что такое красота - когда в доме два кота
3em на форуме   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 23:06   #6
Ректор
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
Цитата:
Сообщение от 3em Посмотреть сообщение
в Харьковские суды против горсовета прете?? ну-ну....
На очередной сессии 3.07.2008г. депутат Выровец И.И. выступил с заявлением по поводу данного строительства, объявил, что официально сданы подписи для проведения общественных слушаний и предоставил депутатское обращение на имя Добкина с требованием рассмотреть данный вопрос на постоянной депутатской комиссии с целью определения целесообразности застройки в историческом центре Харькова. Выступление Выровца И.И. вызвало дискуссию. Выступил Кеворкян. Общественный резонанс был большой.
Дзержинский районный суд рассмотривал иск жителя ГОРОДА ХАРЬКОВА к ХАРЬКОВСКОМУ Городскому Совету по застройке данного участка. Но результат уже известен.
Харьков оккупирован.


Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 6.01.2009, 23:51   #7
Peter Pan
Неактивен
 
Аватар для Peter Pan
 
Регистрация: 29.01.2008
Адрес: The 2nd star to the right
Сообщений: 30,949
 
Цитата:
Сообщение от Ректор Посмотреть сообщение
Но результат уже известен.
Харьков оккупирован.
"Смерть ... (нужное вписать) оккупантам"? Коктейль Молотова? Эта власть ОЧЕНЬ ТУГО понимает цивилизованные методы.


Peter Pan вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 7.01.2009, 00:15   #8
HeKMecTy
  
 
Аватар для HeKMecTy
 
Регистрация: 26.12.2008
Адрес: Нью Гондурас
Сообщений: 3,283
Записей в дневнике: 5
 
Ув. Ректор, не парьтесь. Если участок отдали МКДУ, то не факт что там чего-то построят. Поковыряться в земле - это да, а вот построить - наврядли.


HeKMecTy вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 7.01.2009, 00:37   #9
Ректор
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
Цитата:
Сообщение от HeKMecTy Посмотреть сообщение
Ув. Ректор, не парьтесь. Если участок отдали МКДУ, то не факт что там чего-то построят. Поковыряться в земле - это да, а вот построить - наврядли.
Это всвязи с нынешним кризисом в строительной отрасли ?
Кутовой выход найдет - отдаст (перепродаст) участок Авантажу или Жилстрою, ТММ или другим компаниям.
Котлован там уже вырыли.
Экскаватором проводили "археологические раскопки" в историческом центре Харькова!
Добавлено через 17 часов 22 минуты
Цитата:
Сообщение от Peter Pan Посмотреть сообщение
"Смерть ... (нужное вписать) оккупантам"? Коктейль Молотова? Эта власть ОЧЕНЬ ТУГО понимает цивилизованные методы.
Ведь это сейчас, в 21 веке, в нашем Харькове, конкретные органы власти в конкретном историческом центре нарушают права конкретных современных харьковчан.
Вы поймите, что если ОНИ смогут в этом случае пренебречь интересами ГРОМАДЫ, то дальше у них тормозов не будет вообще.
Задумайтесь, при выделениии земельного участка на Квитки - Основьяненко под строительство ГРУБО нарушены прямые нормы ЗАКОНОВ (я могу перечислить подробно), на защиту Харьковской крепости стала общественная организация, дело приобрело широкий общественный резонанс.

Было много сюжетов и пресс-конференций по ТВ, направлены ЮРИДИЧЕСКИ ПРАВИЛЬНО составленные обращения во все инстанции (город - область - страна).
В Дзержинском районном суде состоялось рассмотрение иска жителя ГОРОДА ХАРЬКОВА к ХАРЬКОВСКОМУ Городскому Совету по застройке данного участка.
И вот результат - застройщики и власть ПРАВЫ, несмотря на ГРУБЕЙШИЕ нарушения законодаельства.

По сути - это показательное ИЗНАСИЛОВАНИЕ законности и здравого смысла.


Теперь им можно все. Когда у нас заберут участки с гаражами или снесут ваши дома, а на этом месте построят очередного монстра, не удивляйтесь.
Так надо тем, кто может заплатить.
А ваше место на окраине ЖИЗНИ.Последний раз редактировалось Ректор; 7.01.2009 в 17:58.
Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 8.01.2009, 10:33   #10
arosso
  
 
Аватар для arosso
 
Регистрация: 13.05.2007
Адрес: Ukraine
Сообщений: 11,868
Записей в дневнике: 18
 
судья Лазюк. вот маленький значок того, что дело против горсовета проиграно заранее. можно спорить на любую сумму


__________________
Только о двух вещах мы будем жалеть на смертном одре - что мало любили и мало путешествовали. Марк Твен


други, поможем хорошему делу?
arosso вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 8.01.2009, 18:20   #11
Antip
Неактивен
 
Аватар для Antip
 
Регистрация: 30.07.2008
Адрес: из лесу
Сообщений: 154
 
Цитата:
Сообщение от Ректор Посмотреть сообщение

По сути - это показательное ИЗНАСИЛОВАНИЕ законности и здравого смысла.


Теперь им можно все. Когда у нас заберут участки с гаражами или снесут ваши дома, а на этом месте построят очередного монстра, не удивляйтесь.
Так надо тем, кто может заплатить.
А ваше место на окраине ЖИЗНИ.
Если таки произойдёт то, что по сути здравого смысла НЕ ДОЛЖНО произойти - Все, без исключения, харьковчане будут вынуждены признать себя опущенными ниже самой позорной шконки.... И это - факт, который неоспорим...


Antip вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 8.01.2009, 21:02   #12
JFK
  
 
Аватар для JFK
 
Регистрация: 13.09.2006
Адрес: a-side
Сообщений: 1,482
Записей в дневнике: 9
 
ТС, моё почтение.
А нет ли какой-то госдепартамента (киевского) по защите памятников истории и архитектуры, куда можно было бы жаловаться? Не запретят, так пусть хоть нервы им попортят.
ЗЫ - когда главным архитектором города будет нормальный специалист, любящий городскую архитектуру больше взяток?


JFK вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 8.01.2009, 21:32   #13
_mangust_
Модератор
 
Аватар для _mangust_
 
Регистрация: 21.09.2007
Адрес: оттуда
Сообщений: 21,906
Цитата:
Сообщение от JFK Посмотреть сообщение
ТС, моё почтение.
А нет ли какой-то госдепартамента (киевского) по защите памятников истории и архитектуры, куда можно было бы жаловаться? Не запретят, так пусть хоть нервы им попортят.
ЗЫ - когда главным архитектором города будет нормальный специалист, любящий городскую архитектуру больше взяток?
В Киеве так спешили воодрузить этот столб с дурой наверху (на майдане колонна) что аналогично Харькову бульдозерили всю площадь несмотря на протесты и жителей и археологов и всех вместе взятых организаций призваных изучать, беречь все историческое наследие....А на Крещатике где ни копни-везде артифакты лежат...Но кому это сейчас нужно? А жаль....Лучше казино там, или ТЦ построить - этож народу куда "нужнее"...


__________________
Мое дело сказать правду, а не заставлять верить в нее. (с)
_mangust_ вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 8.01.2009, 22:55   #14
Ректор
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
Форумчане ! Всем огромное спасибо за неравнодушие и живое обсуждение наболевшей проблемы!

Мне еще в апреле 2008 стало понятно, почему ни Аваков ни Руденко ни Добкин ни Кеворкян не реагируют на обращения и протесты жителей Квитки Основьяненко и пана Александра Гаврилова против ОККУПАЦИИ Харьковской фортеці новоявленным ЗАХВАТЧИКОМ - МКДУ. Потому что там бизнес интересы однопартийца Кутового, а это важнее чем интересы каких то избирателей. Кстати Голова фракции НУ в ГС Андрей Иваныч Руденко до сих пор не знает, какое количество избирателей он представляет в ГС. Назвал 70 тысяч. Неправильно. Кто больше?

В подтверждение я приведу вам цитату Александра Гаврилова.
09.09.2008, 08:39
Вчора об 11.00 відбулось чергове засідання суду у Дзержинському районі м. Харкова (суддя Лазюк), На ньому директор ТОВ "ХАРСТ" (забудовник) Двоскін С. О. демонстрував висновки експертиз щодо цілковитої безпечності будівництва цього монстра для всіх оточуючих будівель в районі 30 метрів.
Отакоє от малятка. 11 поверхів вверх, 6 поверхів вниз - і повна безпека. І це при відсутності законодавства, гарантуючого мешканцям прилеглого будинку хоч якесь відшкодування у випадку, якщо щось недобре у майбутньому трапиться із їх будинком. Що їх будиночок рано чи пізно репне ані у мене особисто, ані у знайомих будівельників немає жодного сумніву.
Що стосується попереднього посту то наша міська влада діє за принципом - собачка (частина територіальної громади) гавкає (громадські слухання, якісь суди, ...), а караван іде. При повній мовчазній підтримці виконавчої гілки влади (губернатор з усією командою ХОДА), який якби іншого кольору.
Втім з кольорами я помилився. Іх кольори - зеленкуваті.


Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 9.01.2009, 10:04   #15
Antip
Неактивен
 
Аватар для Antip
 
Регистрация: 30.07.2008
Адрес: из лесу
Сообщений: 154
 
Цитата:
Сообщение от Ректор Посмотреть сообщение
при выделениии земельного участка на Квитки - Основьяненко под строительство ГРУБО нарушены прямые нормы ЗАКОНОВ (я могу перечислить подробно), на защиту Харьковской крепости стала общественная организация, дело приобрело широкий общественный резонанс.
Уважаемый Ректор, а что по этому поводу глаголет наша славная прокуратура?


Antip вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 9.01.2009, 14:55   #16
Ректор
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
В прокуратуру Дзержінського р-на м. Харкова (2008р.)

ЗАЯВА

Приблизно два місяці тому впритул до нашого будинку з’явився паркан і ми дізнались, що за ним ТОВ «ХАРСТ» планує побудувати торгівельно-офісний центр з об’єктами громадського харчування (рішення Харківської міської ради №13/07 від 21.02.2007р.). Це будівництво є надзвичайно ризикованим для нашого будинку та з високою ймовірністю може призвести до його руйнування. Наш будинок знаходяться на зсувонебезпечному схилі, побудований на так званому стрічкових фундаментах.
Зараз в Україні відсутні будь-які законодавчі гарантії для мешканців, які можуть постраждати чи постраждали від діяльності забудовників. Вони змушені будуть або залишатись в тріснутих чи аварійних будинках, чи просто втратити житло - навіть у найбільш кричущих випадках замість власного впорядкованого житла у зручному районі звичайні люди отримують так зване "резервне житло" (тобто кімнату в гуртожитку) та непевну перспективу отримати соціальне житло низької якості у віддалених районах. Така ситуація не може бути названа інакше ніж рейдерством та пограбуванням. В нашому випадку ми бачимо пряму зацікавленість забудовників у руйнуванні нашого будинку та звільненні додаткового майданчику для будівництва.
Можна додати також порушення при виділені земельної ділянки, яке проводилось без урахування громадської думки мешканців нашого будинку, недостатність прибудинкової території для обслуговування навіть існуючих будинків, порушення екологічних норм та інсоляції, неможливість самого процесу будівництва без небезпеки для мешканців навколишніх будинків, належність території до.
До того ж ця територія відноситься до історико-археологічної охоронної зони і є історичним ядром м. Харкова. Вона включає квартали розташовані між двома найстарішими вулицями -Університетській та Квітки-Основяненка. Вони виникли в межах Харківської фортеці й зберегли територіальне планування, яке чітко проглядається за картами Харкова кін. ХУІІІ ст. Квартал , який обмежується Успенським собором на півночі, площею Рози Люксембург на півдні та двома зазначеними вулицями, складають цінні архітектурні споруди, що утворюють унікальний ансамбль. Так, будинки по вул. Університетській, 13, 23, 25, 27, пров. Університетському, 1, вул. Квітки-Основяненка, 10, 12, пам’ятник Г. Квітки-Основяненку внесені до Реєстру національно – культурного спадку України (постанова Кабміну України №466 від 12.08.1992р) і знаходяться у Списку пам’яток архітектури Харківської області тож охороняються державою. Зазначені об’єкти, разом із кількома іншими будинками, розташовані щільно один до одного і утворюють невеликий квартал. На сьогодні, цей район є культурно – історичним комплексом зі своїм неповторним середовищем пов’язаним з виникненням першого в Україні університету, адже більшість із зазначених споруд були корпусами університету та його церквою. Зведені вони у ХІХ ст. відомими харківськими архітекторами В. Величком, Є. Васильєвим, М. Львовим.
З 24.08.2008р. почалися земляні роботи, які ведуться з використанням важкої техніки, по вул. Квітки-Основ’яненка, що створює реальну загрозу руйнації нашого будинку.
Не дивлячись на протести жителів будинку, які для припинення свавілля будівників намагались з ризиком для власного життя та здоров’я перешкодити земляним роботам, вони продовжувались до вечора 28.04.2008р. (фотографії додаються).
На прохання показати нам дозвільну документацію (узгоджений відповідним чином робочий проект) забудовники розповідають про якісь міфічні археологічні розкопки, а на питання чому ці «археологічні» дослідження проводяться екскаватором і грунт миттєво вивозиться на звалище, тільки цинічно посміхаються. Нам показували тільки дозвіл на початок підготовчих робот, виданий ДАБК м. Харкова, та ми впевненні, що риття котловану, фактично розпочатого під виглядом «археологічних розкопок», до підготовчих робіт не має жодного відношення. Як витікає з відповіді заступника начальника управління містобудування та архітектури м. Харкова Калоши С.В. №КО-1-2933/1-08.08-39 від 02.04.2008р., чітко зазначено, що робочий проект на розгляд та узгодження навіть не подавався (копія додається).
Ми вимагаємо негайно припинити це кричуще беззаконня та забезпечити дотримання наших конституційних прав на життя, безпеку, здоров'я та житло.
Просимо:
1. Здійснити позапланову спільну перевірку за дотриманням вимог діючого законодавства по викладеним вище фактам, витребував усю дозвільну документацію;
2 Внести протест на рішення Харківської міської ради №13/07 від 21.02.2007р., заборонив земляні роботі, а також враховуючи обсяги шкоди заподіяної забудовником, з’ясував винних в «дерібані» і знищенні земель, подати іск в інтересах держави.


Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 9.01.2009, 17:24   #17
Antip
Неактивен
 
Аватар для Antip
 
Регистрация: 30.07.2008
Адрес: из лесу
Сообщений: 154
 
Ну и ... ? Каков результат? если он есть, конечно..


Antip вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 10.01.2009, 17:16   #18
Ректор
Неактивен
Автор темы
 
Регистрация: 6.01.2009
Адрес: Харьков
Сообщений: 56
 
Цитата:
Сообщение от Antip Посмотреть сообщение
Ну и ... ? Каков результат? если он есть, конечно..
Що стосується прокуратури? Вона не знайшла підстав для вступу до цієї справи, оскільки "інтереси держави" при цьому не зачіпаються.
Адже хіба збереження культурної спадщини то хіба справи держави?


Депутату Харківської міської ради
Вировцю Ігорю Івановичу
заступника голови комітету
порятунку Харківської фортеці
Гаврилова Олександра Олександровича
тел. 754 54 23
8 097 555 84 82

Шановний Ігорю Івановичу !

14.05.2008 р. на загальних зборах мешканців буд. 5, майдан Р. Люксембург та активістів УКЦ «Юність» був утворений цей комітет з метою захисту історико-культурного ареалу м. Харкова та законних прав мешканців будинку від рейдерських дій ТОВ «ХАРСТ» та ТОВ «МКДУ» які планують побудувати на вул. Квітка-Основ’яненко торгівельно-офісний центр з елементами громадського харчування та підземним паркінгом, що приведе до спотворення останньої історичної частини м. Харкова та руйнації як пам`ятки архітектури так і прилеглого житлового будинку.
Події, пов’язані з протестами мешканців проти будівництва у історичному центрі Харкова були висвітлені у телевізійної програмі «Місцева варта», та інших програмах.
Комітетом у виконкомі ХМР зареєстрована ініціативна група для збору підписів з метою проведення громадських слухань для скасування рішень ХМР про надання в оренду ТОВ «ХАРСТ» земельної ділянки для будівництва по вул.. Квітки-Основ`яненко згаданого центру. 1.07.2008р. до виконкому ХМР були передані підписні листи з підписами членів територіальної громади м. Харкова, з ініціювання в порядку місцевої ініціативи внесення на розгляд Харківської міської ради проекту рішення:
1. Про скасування рішення сесії Харківської міської ради від 21.02.2007р. “Про надання в оренду ТОВ “ХАРСТ” земельної ділянки загальною площею 0,1454га для будівництва та подальшої експлуатації торговельно-офісного центру з об’єктами громадського харчування по вул. Квітки-Основ’яненка”.
2. Про скасування рішення сесії Харківської міської ради від 27.09.2006р. «Про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки ТОВ “ХАРСТ” площею, орієнтовно, 01484га для будівництва та подальшої експлуатації торговельно-офісного центру з об’єктами громадського харчування по вул. Квітки-Основ’яненка”.
В умовах злочинних дій та злочинної бездіяльності як виконавчого, так представницької гілок влади на загальних зборах комітету було прийняте також рішення про проведення акцій громадської непокори.
Звертаємось до Вас з проханням висвітлити позицію небайдужих харків’ян щодо спотворення історичного центру Харкова.
Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо зберегти обличчя нашого міста, яким є історико-культурний ареол «Харківська фортеця козацької доби» та співпрацювати в майбутньому для того, щоб Слобожанщина стала дійсно сильним регіоном з нормальними, адекватними людьми в усіх гілках влади.

З повагою, / О. О. Гаврилов /
2 липня 2008 р.

Игорь Иванович Выровец сделал тогда все от него зависящее.
На очередной сессии 3.07.2008г. депутат Выровец И.И. выступил с заявлением по поводу данного строительства, объявил, что официально сданы подписи для проведения общественных слушаний и предоставил депутатское обращение на имя Добкина с требованием рассмотреть данный вопрос на постоянной депутатской комиссии с целью определения целесообразности застройки в историческом центре Харькова. Выступление Выровца И.И. вызвало дискуссию. Выступил Кеворкян. Но большинство депутатов осталось равнодушно к этой проблеме.
31.07.2008г. Выровец И.И. присутствовал на первом заседании Дзержинского районного суда по рассмотрению иска жителя ГОРОДА ХАРЬКОВА к ХАРЬКОВСКОМУ Городскому Совету по застройке данного участка.
К сожалению решение ДРС принято не в пользу городской громады.


Ректор вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 10.01.2009, 18:50   #19
Antip
Неактивен
 
Аватар для Antip
 
Регистрация: 30.07.2008
Адрес: из лесу
Сообщений: 154
 
Цитата:
Сообщение от Ректор Посмотреть сообщение
Що стосується прокуратури? Вона не знайшла підстав для вступу до цієї справи, оскільки "інтереси держави" при цьому не зачіпаються.
Адже хіба збереження культурної спадщини то хіба справи держави?
Уважаемый Ректор!
Если Прокуратура Дзержинского района так отреагировала на заявление (а выглядело бы, по меньшей мере странным, если - наоборот; по причине карманной принадлежности) - она не является последней окончательно утверждающей инстанцией.. Неужели на сегодняшний день этот произвол уже никак нельзя предотвратить? и их паровоз уже в пути?


Antip вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Старый 10.01.2009, 20:05   #20
Астон Мартин
 
Аватар для Астон Мартин
 
Регистрация: 16.05.2008
Сообщений: 1,213
 
ГРОМАДЯНСЬКИЙ КОМІТЕТ ПОРЯТУНКУ
«ХАРКІВСЬКА ФОРТЕЦЯ»

А что защищать-то, крепости-то поди как годков 200 нету?


Астон Мартин вне форума   Ответить с цитированием   Вверх
Ответ


Данный сайт и администрация не несёт ответственность за действие третьих лиц, а именно за сообщения оставленные пользователями сайта.
Мы не гарантируем таких же результатов, какие отображены в сообщениях наших пользователей.Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 17:30.

RSS 0.91
RSS 2.0
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Google Analytics