Перейти на 'Главную страницу'   
Вернуться   Харьков Форум > Харьков > Главный

Главный : Главный Харьковский форум

Закрытая тема
 
Опции темы Поиск в этой теме
Старый 4.04.2013, 12:04   #1
botsman_kharkov
Неактивен
 
Аватар для botsman_kharkov
 
Регистрация: 6.11.2008
Адрес: харьков
Сообщений: 105
 
УМРИ расчистит водоёмы Харьковщины от мелких лодчонок, чтобы не мешали мегакатерам и мотояхтам

Не знал - куда запостить - не то в спорт, не то в рыбалку, не в хобби или отдых или "плавсредства", в общем касается всех кто отдыхает у воды....
Цитирую с сайта "Харьковский турист"
Цитата:
Нещодавно Укрморрічінспекція у Харківській області оприлюднила запропонований на розгляд в Обласній Раді Харківської області Проект «Правил користування маломірними і малими суднами на водних об’єктах Харківської області» (надалі - «Проект» або «Правила»). Даний документ викликає глибоке занепокоєння, оскільки прийняття його у запропонованому вигляді суперечить нормам чинного законодавства України, зокрема – положенню про Положенню «Про Регістр судноплавства України» (згідно якого каяки, байдарки, каное виведені з-під технічного нагляду Регістру), грубо порушує конституційне право людини на свободу пересування, т,. очевидно, матиме суттєвий негативний економічний ефект для м. Харкова, регіону та країни в цілому. Може спричинити сповільнення розвитку, а у деяких випадках і занепад туристичної інфраструктуриі, зменшення виробництва товарів для туризму та туристичного спорядження, втрату робочих місць та можливості до існування.

Звертаємо також Вашу особливу увагу на те, що даний Проект суперечить загальноприйнятій світовій практиці та практиці сусідніх країн, зокрема – Російської Федерації, де зняті будь-які обмеження на маломірні гребні та спортивні судна та скасована вимога їх реєстрації, а водний туризм розвивається значно швидшими темпами у порівнянні з Україною і приносить значний прибуток місцевому населенню (в т.ч. і віддалених регіонів), сприяє приверненню уваги до екологічних проблем водних об’єктів і покращенню екології загалом.

Уважно розглянувши вищезгадану проблему, ми дійшли до висновку, що причина криється зовсім не в самому проекті, чи нині діючих правилах, а в недосконалості нині використовуваного визначення маломірних суден.
Відповідно до законодавства України, абсолютна більшість туристичних та спортивних плавзасобів відносяться до категорії саме маломірних суден. А це в свою чергу викликає цілий ряд наслідків.
Просимо Вас ініціювати внесення змін до ряду постанов та нормативних документів з метою включення туристичних байдарок, катамаранів та каяків з категорії маломірних суден, так як за критеріями довжина (понад 2,5м) та вантажопідйомність (понад 150 кг) до них та їх екіпажу висуваються вимоги я до повноцінних суден. На практиці це аналогічно тому, що прирівняти велосипед з велосипедистом до важкого мотоциклу з мотоциклістом.
Самі критерії 2,5 м довжини та 150 кг вантажопідйомності викликають подив. 99,9% наявних в Україні байдарок виходять за ці рамки, вітчизняна промисловість ніколи нічого подібного не виробляла, і не виробляє сьогодні. Лише деякі ексклюзивні та рідкісні моделі імпортних чи саморобних туристичних плавзасобів можуть увійти в ці обмеження, при цьму вони будуть малопридатними для використання. Не слід забувати і про велику кількість елементарних плоскодонок у сільській місцевості. Створюється враження про навмисно використане недоцільне обмеження.
Цілком зрозуміло, що не дивлячись на вантажопідйомність більшості байдарок 250 – 350 кг, та довжині корпусу 4,5-5,5 м, конструктивно вони непридатні для довготривалого перебування в них на воді та використання їх в інакших від спортивно-туристичних цілей.
Звертаємо Вашу увагу, що за умови прийняття в областях правил користування маломірними і малими судами на водних об’єктах, туристичні байдарки мають бути приписані до стаціонарних баз, куди необхідно буде повертатися щовечора, отримання спеціальних свідоцтв, техогляд, реєстрація…
Якщо ці норми втілити в життя, то стає неможливим сам принцип водного туризму. Байдарки, катамарани та інші подібні плавзасоби, як показує практика, цілком непридатні для довгострокового зберігання по за межами опалюваних приміщень. Їх основна ідея – це можливість їх транспортування в розібраному вигляді на великі відстані. Керування ними вимагає досвіду у півгодини, і жодним чином не спеціального навчання, що вимагає перевірки.
У стандартній комплектації на туристичні плавзасоби досить важко встановити мотор, що робить їх безпечними для навколишнього середовища та оточуючих людей, а відповідно і немає необхідності у застосуванні таких жорстких правил. Все, що потрібно знати починаючому туристу - воднику викладається в рамках шкільної програми.
Якщо спортивно-туристичні плавзасоби залишаться у категорії маломірних суден, то буде підірвано засади водного туризму та спорту, це стане заняття "для обраних" і наважитись увійти в це коло буде вкрай складно, а це без сумніву не може не знайти відображення на культурному та економічному рівні країни.
З огляду на всю суперечливість нинішніх вимог, існуючі правила містять багато положень, які стимулюватимуть розвиток корупції на водних шляхах, і при цьому не вирішують поставлених задач.
Просимо Вас розглянути наші міркування, та посприяти виключенню з українського законодавства непотрібних та шкідливих норм.

Керуючись позитивним досвідом сусідніх держав, ми пропонуємо в існуючі обмеження для маломірних суден, внести наступні зміни:
Замість існуючого обмеженням в 2,5 м довжини плавзасобу, та 100-225 кг його вантажопідйомності пропонуємо звернутися до маси корпусу, що в значній мірі знаходиться в залежності від призначення, вантажопідйомності, ступеня небезпечності, мобільності.
Формулюємо змінену частину ми так: Вимоги, в проходженні реєстрації та приписанні до баз, портів, стоянок, а також атестації судноводіїв не поширюються на плавзасоби встановлення двигунів на які не передбачено (або вони демонтовані), що приводяться в рух за допомогою мускульної сили або енергії вітру, вантажопідйомністю до 500 кг з максимальною кількістю людей на борту до 5 та масою самого порожнього плавзасобу не більше 200 кг.


botsman_kharkov вне форума     Вверх
Старый 4.04.2013, 12:22   #2
Wnecc
  
 
Аватар для Wnecc
 
Регистрация: 18.05.2007
Адрес: Харьков
Сообщений: 4,136
Записей в дневнике: 3
  aim MSN Jabber Google Plus Instagram Facebook Twitter
многа букав , а в 3 словах , ?


__________________
Подпись нарушала правила форума (пункт 24). <---- а , я тут причем?
Wnecc вне форума     Вверх
Закрытая тема


Данный сайт и администрация не несёт ответственность за действие третьих лиц, а именно за сообщения оставленные пользователями сайта.
Мы не гарантируем таких же результатов, какие отображены в сообщениях наших пользователей.Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 15:05.

RSS 0.91
RSS 2.0
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Google Analytics