Харківська трагедія

Статус: Offline
Реєстрація: 16.01.2006
Повідом.: 2984
Харківська трагедія — спалення в'язниці НКВС разом з ув'язненими на вулиці Чернишевській в Харкові.

Подія сталася під час відступу з міста частин Червоної армії у 1941 році. У результаті було спалено 1 200 осіб. Серед загиблих був режисер Іван Юхименко з дружиною та дітьми.

А решту в'язнів вивели з міста та спалили у селі Непокрите (нині Шестакове)

17 березня 2012 року було в Харкові вперше вшановано жертв Харківської трагедії. Присутні звернулися до топонімічної комісії Харківської міської ради з проханням дозволити розміщення на будівлі облуправління міліції меморіальної дошки в пам'ять про харківську трагедію.

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі


Переглянути вкладення 13214881

Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
Я так розумію, що з 2012 року ментам, меру, депутатам та іншим насрати було на це?
 
Останнє редагування:
У російській вікіпедії ні слова про цю трагедію. Ні окремої статті, ні згадки у статті про село Шестакове.
 
Не хочу захищати совєти і НКВД. Але занад- то мало доказів, щоб не сказати що їх зовсім немає. Якщо у Львові в тюрмі на Лоноцького, дійсно, подібна трагедія дійсно була, то вона старанно задокументована німцями і заперечувати її неможливо. А тут лише публікації в Новій Україні, і все. А чому ж німцями не було все зафіксовано- сфотографовано, описано, задокументовано? Покази очевидців історичними джерелами не являються, можуть служити лише ілюстрацією документально підтверджених подій. Ну а рівень пропаганди що совєцькій пресі, що в німецькій (в т.ч. окупаційній), що в сучасній російській одинаковий, довіри таким джерелам немає.
 
Мені взагалі цікаво, як можна спалити кам'яну будівлю, особливо таку як тюрма, де взагалі голі стіни всюди.
Це ж не дерев'яний сарай у селі.
Хіба що облити бензином її мешканців, щоб горів одяг на них, але я собі не уявляю як це зробити, завітати до кожної камери та облити кожну людину.
Ну і якби таке сталося, воно б набуло такого розголосу серед місцян, не менш ніж розправа у Львові, 1200 чоловік - цеж не жарт, а ніхто нічого ніколи ніде не розповідав.
 
Мені взагалі цікаво, як можна спалити кам'яну будівлю, особливо таку як тюрма, де взагалі голі стіни всюди.
Їх не могли спалити не саме в цьому кам'яному будинку, а в якомусь іншому у дворі? Там увесь квартал займало НКВС.
 
Можливо ці документи і фотографії були оперативно вивезені в Москву одразу після повернення радянської влади в Харків. Зі Львовом так замести сліди не вийшло, справа набула розголосу.
І не забуваймо, що до мешканців Галичини німці були трохи хм..приязніші, ніж до східняків.
Коли говорять про « документи вивезли в москву, засекретили, миші зїли»- зразу - до попобачення! Неможливо знищити чи за секретит всі документи. Вони або є, або нема. Окупація тривала з листопада 1941 до серпня 1943 і що, німці маючи такі «смачні» факти не використовували їх в пропаганді?
 
Коли говорять про « документи вивезли в москву, засекретили, миші зїли»- зразу - до попобачення! Неможливо знищити чи за секретит всі документи. Вони або є, або нема. Окупація тривала з листопада 1941 до серпня 1943 і що, німці маючи такі «смачні» факти не використовували їх в пропаганді?
Так, шостий квартал лісопарка відкопали та обстежили досить оперативно, та оперативно розголосили.
 
Мені взагалі цікаво, як можна спалити кам'яну будівлю, особливо таку як тюрма, де взагалі голі стіни всюди.
Це ж не дерев'яний сарай у селі.
Хіба що облити бензином її мешканців, щоб горів одяг на них, але я собі не уявляю як це зробити, завітати до кожної камери та облити кожну людину.
Ну і якби таке сталося, воно б набуло такого розголосу серед місцян, не менш ніж розправа у Львові, 1200 чоловік - цеж не жарт, а ніхто нічого ніколи ніде не розповідав.
также как горят бетонные дома при пожарах - выгорает все внутри.
 
Коли говорять про « документи вивезли в москву, засекретили, миші зїли»- зразу - до попобачення! Неможливо знищити чи за секретит всі документи. Вони або є, або нема. Окупація тривала з листопада 1941 до серпня 1943 і що, німці маючи такі «смачні» факти не використовували їх в пропаганді?
вобще такие случаи бывают. но скорее потому что еще не проходит срок секретности документов.
 
вобще такие случаи бывают. но скорее потому что еще не проходит срок секретности документов.
Как бы там ни было, но любое событие оставляет целый массив того, что потом будет источниками информации. Какой то документ засекречен, но есть сведения, что он существует, какой-то потерялся, но известно что он был. Замести следы намерено, не наследив невозможно (эффект Барбары Стрейзанд). Обычно, если говорят, что докуметы «вывезены в москву, засекречены, мыши сьели», то речь идет о явном фейке.
 
также как горят бетонные дома при пожарах - выгорает все внутри.
Жилые дома - это мебель, паркет, линолеум, обои, ковры, шторы, одежда, прочие тряпки, пластиковая бытовая техника и т.д.
А что может гореть в тюрьме, где голые стены и голые панцирные кровати, хз.
 
Жилые дома - это мебель, паркет, линолеум, обои, ковры, шторы, одежда, прочие тряпки, пластиковая бытовая техника и т.д.
А что может гореть в тюрьме, где голые стены и голые панцирные кровати, хз.
тюрьма не только камеры. никогда там не был, хз есть ли там матрасы и что там еще есть
 
Назад
Зверху Знизу