«7 тез бойового генерала Віктора Хоренка»

Статус: Online
Реєстрація: 06.03.2023
Повідом.: 4787
"


1. Є багато непоганих керівників в кабінетах. Але військами з кабінетів не командують. Не командують без досвіду.
2. Щоб зрозуміти, як долати ворога - треба вбити принаймні одного особисто. Я вбив багатьох.
3. Основна моя мета - боротися з ворогами України. Я не знаю чи ви почуєте щось про мою боротьбу, адже я ніколи не робив цього показово. Та я боротимуся.
4.Я не публічний, в політику не граю. Сенс мого життя - помста ворогам України.
5. Головне для мене - бути чесним. Я завжди був чесним і відкритим перед своїми військовослужбовцями. Це основне - вміти висловлювати одне одному власну думку, вміти дослухатися.
6. Про що я можу жалкувати - так тільки про те, що я не завершив спланованих операцій, не підтримав тих, хто на мене сподівав
ся. Та це залежить не від мене, хоча я не можу не відчувати відповідальності за своїх людей.
7. Важко будучи вожаком покидати свою зграю. Та вовк може полювати і наодинці. Головне, що завжди є на кого, ворогів у нас вистачає.

Честь!"
 
"
Критика головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного через його статтю в The Economist із боку Офісу президента вказує на розрив між військовим і цивільним керівництвом в Україні, пише
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
4 листопада.

"Виникнення розколу" між Залужним і президентом України Володимиром Зеленським розгортається на тлі того, як Україна зазнає труднощів у своїх воєнних діях, як у військовому, так і в дипломатичному сенсі, пише видання.

"Це був яскравий публічний закид, який сигналізував про розрив між військовим і цивільним керівництвом і в без того непростий для України час", – пише The New York Times про реакцію заступника глави ОП на висловлювання Залужного.

У публікації йдеться про те, що операції вздовж лінії фронту не привели до жодних успіхів, але призвели до великих втрат з обох боків, а Україна стикається з посиленням російських атак на сході. Також The New York Times пише про зростання скептицизму щодо допомоги Україні у деяких європейських столицях і серед членів Республіканської партії у США.
Видання зазначає, що заяви на адресу Залужного пролунали наступного дня після того, як в Офісі президента змінили одного з його заступників, главу Сил спеціальних операцій Віктора Хоренка, який після звільнення заявив, що воно його приголомшило. Незрозуміло, чи знав Залужний про заплановане звільнення, ідеться у статті.

Звільнення Хоренка "багатьох спантеличило", пише The New York Times, оскільки він досяг низки успіхів у завданні ударів у тилу ворога, зокрема по кораблях та інфраструктурі російського Чорноморського флоту у Криму, а також по об'єктах усередині Росії. За даними видання, американські військові офіцери, які працювали з генералом Хоренком, були здивовані новиною про його усунення й описали "тісні та ефективні робочі відносини з ним"."
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
"

"Демонстративна образа"​

Цього тижня країну сколихнула стаття на передовиці Time, де серед усього іншого йшлося про те, як президент Зеленський віддає накази військовим, і як реагує на ускладнення ситуації на фронті та в тилу з наближенням зими.
Анонімні помічники Зеленського сказали Time, що варто чекати звільнення хоча би одного міністра і старшого генерала, відповідального за контрнаступ - через повільний прогрес України на фронті, і менш ніж через тиждень президент звільнив Хоренка.
Однак такі важливі рішення має ухвалювати і підписувати передусім головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, а зі слів Хоренка випливає, що він цього не робив.
Військовий журналіст Юрій Бутусов пише, що джерела його видання "Цензор.Нет" у керівництві ЗСУ підтверджують, що ні звільнення Хоренка, ні призначення його наступника Сергія Лупанчука із Залужним не обговорювали і не погоджували.
Бутусов звертає увагу, що в своєму традиційному вечірньому зверненні Зеленський не пояснив, чому він знехтував повноваженнями Залужного, тобто навіть "не вважає за необхідне пояснити" свої рішення військовим і суспільству.
"Чи можна говорити взагалі про повагу ОП до військових під час війни, якщо так вчиняють з офіцером рівня Командувач ССО?" - реагує у своєму фейсбуці на резонансне звільнення полковник та народний депутат Роман Костенко.
Юрій Бутусов вважає, що заміна командувача пов'язана з політичними інтригами, а не продиктована військовою необхідністю, інакше Залужного би спитали.
На думку журналіста, в такий спосіб Офіс президента "демонстративно образив генерала", а також свідомо послаблює вплив в армії Залужного."
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 

РЕБ "Покрова" чому це дійсно "геймченджер" проти Shahed-136 та навіть крилатих ракет, а GPS-навігатори стануть безпорадними​


Заява щодо розгортання загальнонаціональної системи РЕБ "Покрова", про яку оголосив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний у своїй роботі "Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти", насправді має не просто велике, а дійсно стратегічне значення.

Це означає те, що всі системи, які користуються супутниковою навігацією не будуть працювати, під час її увімкнення, не лише у фронтовій зоні, а майже по всій Україні. Точніше, вони можуть або не працювати, якщо "Покрова" буде налаштована на пригнічення сигналів, або показувати некоректні данні, якщо буде підміна координат.

У цивільній сфері це означає те, що всі навігатори з GPS, ГЛОНАСС та інші аналогічні системи взагалі не будуть працювати, або будуть показувати неправильні дані. Тобто водіям, які звикли користуватися навігаційними застосунками під час увімкнення системи прийдеться їздити по-старечому. Бо або навігатор буде показувати, що "супутників не знайдено", або завіряти, що замість умовного Києва ви десь у полі за багато кілометрів."
Тільки зареєстровані користувачі бачать весь контент у цьому розділі
 
мне так вообще все это не нравится
 
Назад
Зверху Знизу